Jump to content

Facebook Megosztás

gyula21
 Share

Recommended Posts

Sziasztok.

Az lenne a problémám, hogy amikor termékeket oszt meg valaki, akkor a magyar ékezetes betűknél krikszkrakszok jelennek meg.

Valaki valahogy megtudta oldani a problémát?

Én utálom a facebook-ot. :) de mivel nem ez volt a kérdés, nyilvánvaló hogy karakterkódolási problémád van.

Szerkesztetted valaha is a facebook modulhoz tartozó tpl filet?

Ha igen, akkor rossz karakterkódolással mentetted el.

Ha nem, akkor keresd meg és nézd meg a karakterkódolását. Aztán írd ide mi az eredmény.

• Like 1

Én is csak arra használom a facebookot, hogy tartsam a kapcsolatot a barátnőmmel és a családommal. (hétvégenként látjuk csak egymást), illetve nagy reklámozási lehetőség van benne.

Még nem szerkesztettem, de ha megosztom akkor is ez van meg ha csak a linket másolom ki, akkor is.

Megnéztem és tényleg nem ott van a hiba

Szerintem a bolt alap kódjaiban lehet valami, mert ugyanazt csinálja, ha az alap share button modult használom, ha a social button modult használom illetve akkor is, ha a linket illesztem be facebookra

ezt a modult én is használom, pedig gyűlölöm az összes fészvackot

ez a modul nem okoz karakter gondot az bizti

én még ilyennel nem nagyon találkoztam, de első körben a mysql kódolást kéne ellenőrizni

utf8_general_ci ilyen szokott lenni, nekem legalább is.

ha ez sem jön be, megkérdezném a tárhelyest

Ininettől béreljük és a mySQL adatbázist még az elején beállítottam, hogy utf8_generalban dolgozzon. A termékoldalkon jól jelzi ki a magyar betűket az áruház és csak akkor kapok ilyen kriksz-krakszokat amikor megosztom az oldalt, vagy csak simán belinkelem facebookba a terméket (csak a linkelőnézet ilyen)

annyit tegyél meg, hogy írd le lépésről lépésre mit csinálsz és kipróbálom a saját gépemen az oldaladon, hátha rájövök vmire.

de ne olyat, hogy megosztasz vmit a fészen, azt nem fogom tesztelni, semmilyen szoc oldalt

Pedig az a gond.

Első próbálkozás:

1. Rámegyek a termékoldara

2. Rákattintok a share gombra

3. Kiválasztom a facebookot

4. Már az előbukkanó "megosztási előnézetben" hibásak a betűk

Második próbálkozás:

1. Rámegyek a termékoldalra

2. Kijelölöm a termék linkjét

3. CTRL + C

4. Átmegyek facebookra

5. CTRL + V (itt is már hibásan adja ki az ékezetes betűket)

vmi gáz van az oldalon, mert az oldal forrásánál is ilyenek vannak

<title>Kormi Grocery</title> <meta name="keywords" content="J�t�k, Aj�nd�k, Web�ruh�z, Webbolt, Webshop, Vegyesbolt, Pl�ss, J�t�k, K�rtya, D�sz, Ajt�d�sz, Vicces t�rsasj�t�k, Tr�f�s aj�nd�kok" /> <meta name="description" content="Min�s�gi �ruk, el�rhet� �rak, sz�les v�laszt�k. Szem�lyes �tv�teli helyek Szeged, Battonya, Dombegyh�z" />

<title>Barna nyuszi</title>

ott lett elb..a vmi sztem

nem állítottátok vmelyik tpl fájlnak a kódolását át?

alap téma fent van?

excelből importáltam a dolgokat és csináltam három külön oszlopot a metáknak és úgy állítottam be, hogy az oszlopok tartalma ugyan az legyen mint a termék neve, leírása és a címszavai

teljesen excelben csináltam mindent

úgy csinálom, hogy az A oszlop az ID, a B, hogy elérhető-e, a C a termék neve, stbstbstb. És a legutolsó három oszlopba vettem fel a meta adatokat és egyszerűen át copypaste-ztem azt a 3 oszlopot ami a termék nevét a leírását és a címszavakat tartalmazták, majd importnál beállítottam, hogy azokat vegye a meta adatoknak

ne idegelj!

nem a termék oldalról beszélünk!!!

amit bemásoltam, az a főoldal fejlécében van valahol az index.php-nál

Min�s�gi �ruk, el�rhet� �rak, sz�les v�laszt�k. Szem�lyes �tv�teli helyek Szeged, Battonya, Dombegyh�z

ezt hova írtad?

Edited by feri (see edit history)