Jump to content

Modul Magyarosítás


gyula21

Recommended Posts

Sziasztok

Hogyan tudnék pár modult lemagyarosítani? (még nem nagyon értek a .php nyelvhez)

A hűségprogram modult szeretném magyarosítani, illetve azt, hogy a nevek magyarosan jelenjenek meg, ha a magyart állítom be alap nyelvnek. Pl.: Teszt Elek helyett ne Elek Teszt-et írjon ki

A válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Tyűha.

Én még ilyet nem csináltam mert nem foglalkoztam vele. Először is talán úgy állnék neki, hogy megkeresném azokat a helyeket ahol ez kijelzésre kerül.

Mondok egy példát:

bejelentkezel, megjelenik a neved a fiókodban. Akkor megkeresném a fiókod tpl-jét, megkeresném a nevekért felelős bejegyzéseket és egyszerűen megcserélném azokat.

Pl:

a blockuserinfo modulban a blockuserinfo.tpl-ben így jeleníti meg a nevet:

<span>{$cookie->customer_firstname} {$cookie->customer_lastname}</span>

ezek alapján egyértelmű hogy csak meg kell fordítani és kész:

<span>{$cookie->customer_lastname} {$cookie->customer_firstname}</span>

 

Nyilván ez csak egy példa, de minden hasonló helyen hasonló módot kell alkalmazni.

Namost írásodból azt veszem ki hogy több nyelvet használsz. Ez hátrány, mivel ha ezt átírod akkor az angol fordítva fog megjelenni. :) Ebben az esetben egy if elágazást kellene beépíteni ezekre a helyekre, megvizsgálva az adott nyelv ID-jét, és ettől tenni függővé a lastname-firstname sorrendet.

Link to comment
Share on other sites

Igen, több nyelvet beszélek, de a webáruház, amivel most próbálkozunk még csak itt, Magyarországon fog működni. Talán majd később csinálok egy külföldit is.

És a php-kban nem kell semmit se csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Nem, de próbáld csak meg. Keresd meg az adott modul/téma tpl-jét és keresd meg amit mondtam, majd fordítsd meg.

Aztán figyelj rá hogy lásd a változásokat (Tools => Performance). Ha kell segítség dobd be az oldalt és hogy hol kell a módosítás, megmondom melyik tpl felel érte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...