Jump to content

Tömeges Ár Módosítás!


king50

Recommended Posts

Sziasztok!

Van 25 kategóriám (összesen kb. 800 termék) melynek az árait egységesen csökkentenem kellene 3%-al!

Ezt hogy tudnám megtenni a legegyszerűbben és persze gyorsabban?

Előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

ha mindenre akarsz 3%-ot csökkenteni az a legegyszerűbb, ha a felhasználóknál adsz kedvezményt az adminon

 

csoportokon belül

Sajnos nem mindent kellene! Kb 1.800 termékem van abból kellene 800-at!

Link to comment
Share on other sites

az már macera

lehet kategóriánként is, de ha nincs semmi rendszer benne, akkor nehéz

Rendszer az van!

Úgy néz ki a dolog, hogy van 8 db főkategória amiken belül vannak alkategóriák, amiknek belül még kategória. Tehát 3 szint mélyen vannak a termékek!

Így esetleg ötlet?

Link to comment
Share on other sites

a nettó árat kellene csökkenteni három százalékkal, vagy akciót kellene létrehozni 3 %-al?

Nem mindegy a megoldást illetően.

Ha a nettó árat kellene csökkenteni akkor valamiféle sql lekérdezés is jó lehet talán. Tehát kiválasztom x és y kategóriában lévő termékeket és csökkentem az árukat x %-al... nem tudom. Valami ilyesmi.

 

Második megoldásnak az exportot választanám. Kiexportálnám a termékeket ID-vel, mindenféle adattal és kategóriával. Utána excelben kategória sorrendet állítanék fel, és kivenném azokat a kategóriákat ami esetleg nem kell.

A maradék kategóriához tartozó termékek ID-jét és nevét átmenteném egy új excelbe, és mellé létrehoznék egy új oszlopot amibe a -3%-os csökkenést írnám (kedvezményként vagy nem tudom milyen oszlopot lehetne importkor megadni ennek, a tematikáját próbálom magyarázni), és beimportálni. Módosítani fogja a termékek árát.

 

Harmadik lehetőségnek látom talán még a quick update modult. Ő elméletileg tud ilyesmit..

http://addons.prestashop.com/en/bulk-update-prestashop-modules/188-presta-quickupdate.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...