Jump to content

Kezdő Prestashoppos Kérdések


gyula21

Recommended Posts

Bocsi, hogy új témát nyitok, de lenne pár kérdésem a prestashoppal kapcsolatban.

1. 1GB webtárhely, 200MB adatbázis tárhely mennyi termékre elég?

2. Milyen modulokat ajánlotok?

3. Mi jellemez egy jó webárúházat?

4. Milyen termékkódot ajánlotok? (Én a KG + a termék idéjére gondoltam)

5. Hogyan optimalizáljam a keresőmotorok kulcsszavait?

 

Köszönettel,

Gyula21

Link to comment
Share on other sites

1. 1GB webtárhely, 200MB adatbázis tárhely mennyi termékre elég? => ezt nem lehet így megállapítani. Feri segítsége jó, nagyjából én is ezret adnék meg, de nagyon termékfüggő. Mennyi terméked lesz? Ezen felül nem telepítenék prestát 1 gb-os tárhelyre. Az adatbázis lehet hogy elég, de én növelném. Ha nem lehet akkor viszont kikapcsolnám a statisztikázást. Ha nem figyelsz oda a statisztika könnyen 200-300 mb-ra duzzasztja az sql méretét.

2. Milyen modulokat ajánlotok? => mihez? mire? miért :) erre nem lehet csak így válaszolni. Vannak default témák, az sok mindenre elég. Ha valami különleges kell és nincs telepítve, szólj és megmondjuk melyik modul kell.

3. Mi jellemez egy jó webárúházat? => jó minőségű termékek (minden termék külön SEO, jó minőségű képek és videók), rengeteg SEO tudás. Releváns, régi (használt) domain választás. Jó téma választás, rendkívül fontos. Rengeteget lehetne ehhez a kérdésedhez írni.

4. Milyen termékkódot ajánlotok? (Én a KG + a termék idéjére gondoltam) => ezt sajnos nem értem

5. Hogyan optimalizáljam a keresőmotorok kulcsszavait? => a téma, a domain és a termékek releváns kulcsszavaira optimalizálj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

feri: igen, kifizettem már

pattila01:

1. Nem tudom még, hogy mennyi lesz, de elég sok. Akkor próbáljam meg növeltetni a tárhelyemet? (

2. Egy "massedit" product érdekelne, hogy ha ki akarok emelni pár terméket akkor ne egyesével kelljen a home-t bepipálni a termékeknél, illetve egy olyan, hogy a kiemelt termékeket random mutassa a főoldalon (az alapban nincs sajnos random)

4. Van egy fizikai (tényleg létező) boltunk és annak az adatbázisában a KG és egy 5 jegyű szám a termékkód (mert a bolt neve egy K és egy G kezdőbetűjű szóból tevédik össze.) A webáruháznál a K az ugyanaz, de egy másik G betűs szó van utána és, hogy ne keveredjenek össze a dolgot, milyen termékkód sablont ajánlotok?

5. Sokféle termékünk lesz. Most főleg játék és ajándék termékek vannak feltöltve, de felvettük a kapcsolatot 2 GSM, 2 Számítástechnikai, egy műszakis és egy ruházati nagykerrel is.

Link to comment
Share on other sites

Közben a szolgáltatómnál utána érdeklődtem: van lehetőségem csomagváltás is és tárhelynövelésre is. Csomagváltásnál a fennmaradó időnél kell a különbözetet kifizetni, tárhelynövelésnél nettó 1500/GB/év a ráta. A legnagyobb csomagjuk: 10GB tárhely, 2GB MySQL, +15db FTP hozzáférés 17500Ft/év áron

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sziasztok,

 

Egy olyan problémám van localhoston, hogy a kezdőoldal bejön de a termék képek nem jelenek meg. Ha ráklikkelek valamelyik oldalra vagy kép alt szövegére akkor 404 hibaüzenet van. Ha keresek akkor megtalálja a terméket de kép nélkül. Ha itt klikkelek rá akkor is 404. Gyakorlatilag bármit csinálok 404 hibaüzenet jön elő. a .htaccess-t újrageneráltam de semmi javulás.

 

Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

Nem. Azok sem működnek. Ha felmegyek a menük között bármelyikre akkor ott is 404 hibaüzenetet kapok. Ha keresek valamit akkor a termékeket felsorolja de klikkelek akkor ott is 404 van.

Azt írja 313 termék és 674 kép.

Biztosra nem tudom mondani de a URL beállításánál a keresőbarát URL nem gombra állítottam majd az igenre. A htaccess fájl dátuma tegnap este 21:00 amikor foglalkoztam vele tehát akkor valamit csinált vele.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Amikor legutóbb ilyennel találkoztam az azért volt, mert a godaddy-s gárda (merthogy náluk volt a tárhely) valamilyen új biztonsági korlátozásokat állítottak be (ddos ellen) ami blokkolta ezt a js-t is, ami ezért felel.

Persze a másik, ésszerűbb és valószínűbb lehetőség hogy valóban hiányzik egy js. Ha adsz egy ideiglenes hozzáférést akkor megnézem.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...