Jump to content

Αγορά Template


alector

Recommended Posts

Χαιρετώ το forum του prestashop !!

 

Νέος χρήστης του prestashop και θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με μια απορία που έχω.

 

Εχω δει να πωλούνται διάφορα templates για prestashop και θα ήθελα να αγοράσω κάποιο.

 

Η απορία μου είναι : Εκτός της συμβατότητας με την έκδοση, έχω δει ότι αναφέρει στα templates Translations available και Languages supported. Υπάρχει δηλαδή περίπτωση βάση αυτών που διαβάζω το template να μην μπορεί να λειτουργήσει με τα Ελληνικά. Μπορώ επίσης αν το template δεν είναι μεταφρασμένο να κάνω εγώ την μετάφραση του ?

 

Είναι κάποια στοιχεία γενικά που πρέπει να προσέξω στην αγορά template ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να προσέξετε είναι η έκδοση που είναι συμβατό ένα template,σε όλα τα template μπορεί να γίνει μετάφραση στα ελληνικά και να διευκρινίσουμε ότι κανένα template δεν έχει ελληνική μετάφραση , πρέπει να την κάνετε εσείς μέσα από το backoffice του prestashop.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου..

 

όπως έγραψα παραπάνω και λόγο μηδενικής εμπειρίας στο prestahop θα ήθελα να διευκρινήσω την διαφορά μεταξύ του translation available και language supported

 

To translation available έχει να κάνει μόνο με το template και μπορώ να το κάνω εγώ μέσα απο τις μεταφράσεις του administration ?

 

ΚΑΙ

 

To Language supported έχει να κάνει με την γλώσσα του site γενικότερα οπότε κάνω εγκατάσταση το πακέτο των Ελληνικών και είμαι ΟΚ ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν template που εμπεριέχουν και της γλώσσες όταν το αγοράσεις και αναφέρουν πιες γλώσσες έχουν(ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ)και κάποια που έχουν μονό τα αγγλικά.

Σε όλα τα template θα γίνει από εσάς η μετάφραση, οπότε μην κοιτάτε αυτό σαν κριτήριο για την αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...