Jump to content

Aktualizacja Presty Na Sklepie Z Własnym Layoutem


Handlostacja

Recommended Posts

Przeglądałem niniejsze forum z wieloma cennymi informacjami, które niejednokrotnie mi pomogły z prestą, lecz od dłuższego czasu nurtuje mnie fakt, że w panelu sklepu widnieje info o nowej finalnej wersji 1.4.9.0. Czy aktualizacja na tę wersję przysporzy mi problemów? zgrałem pliki sklepu z ftp - co taka aktualizacja daje? odnawia moduły dostępne w panelu do instalacji? tłumaczenia polskie back office? czy nie warto jednak ryzykować i jej aktualizować, posiadam sklep z zaprojektowanym szablonem sklepu - na zasadzie wielkie slider, poza tym nagłówek i stopka nad i pod nim, bez bocznych boksów. Proszę o poradę.

Link to comment
Share on other sites

Przeglądałem niniejsze forum z wieloma cennymi informacjami, które niejednokrotnie mi pomogły z prestą, lecz od dłuższego czasu nurtuje mnie fakt, że w panelu sklepu widnieje info o nowej finalnej wersji 1.4.9.0. Czy aktualizacja na tę wersję przysporzy mi problemów? zgrałem pliki sklepu z ftp - co taka aktualizacja daje? odnawia moduły dostępne w panelu do instalacji? tłumaczenia polskie back office? czy nie warto jednak ryzykować i jej aktualizować, posiadam sklep z zaprojektowanym szablonem sklepu - na zasadzie wielkie slider, poza tym nagłówek i stopka nad i pod nim, bez bocznych boksów. Proszę o poradę.

 

Problem jest w tym, że każda aktualizacja niesie za sobą ryzyko. A to funkcje zostały podmienione, a to temat się rozwala na stronie. Override jako funkcja obowiązuje od ver 1.5 i oznacza mniej więcej tyle, że przy dobrym zaprojektowaniu tematu następne aktualizacje do wyższych wersji nie będą już problemem. Sugeruję jednak kopię nie tylko plików ale i bazy danych.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jak się zabrać za taką aktualizację? kopia bazy mysql, zgranie wszystkich plikow z serwera - a gdy sie nie powiedzie upgrade, jak wtedy zrobic downgrade?

 

1. przygotować paczkę pliki z ftp + kopia bazy danych

2. wyczyścić bazę danych funkcją drop

3. zaimportować "starą" bazę poprzez import phpmyadmin

4. wgrać wszystkie "stare pliki"

5. odświeżyć cache przeglądarki

to tak na krótko :) uwaga na poprawnośc kopii plików i bazy danych

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...