Jump to content

Admin Çeviriler Sayfasında Hata

mehmetyosun

Recommended Posts

selam arkadaşlar admin panelde çeviriler kısmında intalled modules translations kısmını türkçe ye çevir yapıp ilgili yerlere türkçe ekleyip çeviriyi güncelle butonuna bastığımda

You don't have permission to access /siteismi/adminxxxl/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

sürüm olarak PrestaShop™ 1.5.3.1 kullanıyorum permisyon ne yaptıysam hata verdi bunu nasıl düzeltebilirim lütfen yardım edin.

selam arkadaşlar admin panelde çeviriler kısmında intalled modules translations kısmını türkçe ye çevir yapıp ilgili yerlere türkçe ekleyip çeviriyi güncelle butonuna bastığımda

You don't have permission to access /siteismi/adminxxxl/index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

sürüm olarak PrestaShop™ 1.5.3.1 kullanıyorum permisyon ne yaptıysam hata verdi bunu nasıl düzeltebilirim lütfen yardım edin.

Merhaba ftp. panelinden modüller kısmından tr dil dosyalarına gerekli okuma ve yazma (666 -777) izinlerini vermelisin , belkide en son eklediğin modüle gerekli izinleri vermemiş olabilirsin ,ayrıca yine ftp klasöründe translation tr dosyasınında izinlerini kontrol edebilirsiniz.

Öncelikle konuya ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim efendim.

Dediklerinizi harfiyen yaptım ama aynı hata halen mevcut bu modüllerin türkçe yazıldığı yer neresi onu bilsem manuel yazacam ama translationdaki tr de yok ,modülde yok birde temadaki lang daki kısıma baktım onda da yok

Modülün ismi lofnewproduct ücretsiz bir modül lakin bir türlü yazılmıyor.

Öncelikle konuya ilgi gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim efendim.

Dediklerinizi harfiyen yaptım ama aynı hata halen mevcut bu modüllerin türkçe yazıldığı yer neresi onu bilsem manuel yazacam ama translationdaki tr de yok ,modülde yok birde temadaki lang daki kısıma baktım onda da yok

Modülün ismi lofnewproduct ücretsiz bir modül lakin bir türlü yazılmıyor.

Merhaba bahsettiğiniz modülün dosyaları içerisinde '' lang '' klasörünü bul ve başka bir dilde yazılmış olan çeviri dosyasını ( en.php - v.b ) alıp editle ve adını tr.php olarak değiştir ve ftp den modülün aynı isimli lofnewproduct /lang dosyasının içine kaydet ve daha sonra 666 izinlerini ver, eğer başka bir hata yoksa sorunun çözüleceğini umuyorum . Kolay gelsin

Edited by Sadece 35 (see edit history)

• 2 weeks later...

Merhaba Sadece 35 hallettim sırf sana teşekkür etmek için yazıyorum bunu ilgin için çok sağolasın.

Hostingimle iletişime girip input sayısını yükselttim ayrıca o modülü kaldırıp tabs denilen modülü kurdum sorunsuz çalışıyor.

Çok ama çok sağol ilgi ve insanlığın için sağlıcakla kal.

• Like 1