Jump to content

Prestashop Mu Opencart Mı

SiT3M

Recommended Posts

Degerli arkadaşlar yeni baslayan biri olarak bana hangisini önerirsiniz başlıkda belirtigim gibi prestashop mu opencart mı ? prestashop ise hangi sürümünü kurmalıyım tema ve modul olarak hangisi daha rahat bulabilirim Free olarak yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ilginiz ve anlayışınız için teşşekkürler

OpenCart'ın bir çok dezavantajı var. Yazmak gerekirse:

• MVC sınıf yapısı yok. Kod yükü ve derleme süresi çok fazla.
  • Yazılım mimarisi nispeten kötü. Örneğin 2-3 config dosyası var. Aynı klasör ve dosyalardan ikişer tane var.
  • Modüler yapısı çok zayıf.
  • SEO uyumluluğu nispeten zayıf.
  • Yönetim paneli nispeten daha az özellik barındırıyor. Ürün yönetimi daha sınırlı

Avantajlarını yazmak gerekirse:

• Daha çok tema var
  • İmport/Export için daha çok modül var (ücretli)

Prestashop'un diğer avantajları:

• Daha yeni daha modern bir yazılım mimarisine sahip olduğu için çok daha hızlı gelişiyor.
  • Sanıyorum 5-6 ay içinde tema sayısı OpenCart'dan daha fazla olacaktır.
  • Güvenlik ile ilgili neredeyse hiç problem yaşanmadı.
  • Arama motoru uyumluluğu konusunda açık ara lider.

• Like 1

OpenCart'ın bir çok dezavantajı var. Yazmak gerekirse:

• MVC sınıf yapısı yok. Kod yükü ve derleme süresi çok fazla.
  • Yazılım mimarisi nispeten kötü. Örneğin 2-3 config dosyası var. Aynı klasör ve dosyalardan ikişer tane var.
  • Modüler yapısı çok zayıf.
  • SEO uyumluluğu nispeten zayıf.
  • Yönetim paneli nispeten daha az özellik barındırıyor. Ürün yönetimi daha sınırlı

Avantajlarını yazmak gerekirse:

• Daha çok tema var
  • İmport/Export için daha çok modül var (ücretli)

Prestashop'un diğer avantajları:

• Daha yeni daha modern bir yazılım mimarisine sahip olduğu için çok daha hızlı gelişiyor.
  • Sanıyorum 5-6 ay içinde tema sayısı OpenCart'dan daha fazla olacaktır.
  • Güvenlik ile ilgili neredeyse hiç problem yaşanmadı.
  • Arama motoru uyumluluğu konusunda açık ara lider.

Cevabınız için ve ilginiz için Teşşekkürler Peki hangi sürümünü bana tavciye ediyorsunuz hangisi sürümünü kuruyum index ve bogaz içi ile anlaşmam var burdaki elektrionk ürünleri satmakdayım sorunsuz ve güvenli bir sürüm önermenizi rica ediyorum

• Like 1

Cevabınız için ve ilginiz için Teşşekkürler Peki hangi sürümünü bana tavciye ediyorsunuz hangisi sürümünü kuruyum index ve bogaz içi ile anlaşmam var burdaki elektrionk ürünleri satmakdayım sorunsuz ve güvenli bir sürüm önermenizi rica ediyorum

Merhaba

Rica ederim ben teşekkür ederim.

Her zamanki gibi son sürümü tavsiye ediyorum.

Güvenlik ile ilgili sorun olma ihtimali %99 oranında sunucunuza bağlı aslında.

Güvenlik dışındaki konularda muhakkak sorunlar muhakkak olacaktır onları da buraya yazarsanız yardımcı oluruz.

Merhaba

Rica ederim ben teşekkür ederim.

Her zamanki gibi son sürümü tavsiye ediyorum.

Güvenlik ile ilgili sorun olma ihtimali %99 oranında sunucunuza bağlı aslında.

Güvenlik dışındaki konularda muhakkak sorunlar muhakkak olacaktır onları da buraya yazarsanız yardımcı oluruz.

Çok Teşşekürler son sürümü yanıtınız üzere kurmuş bulunmakdayım prestashop, herşey kullanıcı için çok kolylaştırılmış gibi geldi bana. Tabi ilk izlenimlerim sonucu, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

İlginiz için teşekkür ederim, sanal pos konusunda kapınızı çalacağım sanırım kısa bir zaman içinde.

Çok Teşşekürler son sürümü yanıtınız üzere kurmuş bulunmakdayım prestashop, herşey kullanıcı için çok kolylaştırılmış gibi geldi bana. Tabi ilk izlenimlerim sonucu, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

İlginiz için teşekkür ederim, sanal pos konusunda kapınızı çalacağım sanırım kısa bir zaman içinde.

Ben teşekkür ederim. Hayırlı olsun şimdiden.

Bol siparişli günler :)