Jump to content

403 Forbidden La Traducere Module


Recommended Posts

dupa mutarea instalarii de Prestashop 1.5.3.1 dintr-un folder de test in public_html, cand am vrut sa fac niste corectii la traducerea unor module, imi da eroarea 403 Forbidden Access to this resource on the server is denied!

 

la restul traducerilor nu e nicio problema.

 

are cineva vreo idee?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Dupa cum am mai specificat in alte discutii ... orice modul are si un fisier ro.php pentru traducere .. daca nu are, il putem crea sau rename pentru it.ph or .. ce mai e pe acolo .

 

Bafta.

 

da, stiu de fisierele de traducere

dar eroarea a aparut dupa mutarea magazinului si apare doar dupa ce modific ceva in traduceri si incerc sa-i dau save.

Link to comment
Share on other sites

In general cand scrie careva ceva ar trebui citit cu atentie si apoi daca vrea sa faca ok daca nu .. nu.

Logica in general e simpla ... pe localhost ai drepturi depline + toate resursele disponibile .. pe hosting din fericire "NU"

 

 

Bafta la cat mai multe incercari de traducere ... din BO ... apeland butonul "save".

Link to comment
Share on other sites

nu am lucrat pe localhost deloc. tot timpul situl a fost pe hosting, doar ca l-am mutat din folderul /presta direct in root si de atunci nu a amai mers.

si in folderul initial ( pe care nu l-am sters inca) da acum aceeasi eroare.

traducerile la FO, email, etc merg fara probleme

din pacate anumite module nu au fisiere in alte limbi ca sa le preiau si sa le adaptez

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...