Jump to content

Comanda Shop Now Din Homeslider Imi Apare Link Invalid


Recommended Posts

Buna ziua.

Cu toate ca a fost mult criticata am luat o tema pe care am adaptat-o magazinului meu. O vreme a mers bine dar acum mi-a aparut o problema la slider. Pe imaginea de la homeslider este aplicat un buton de "Cumpara acum". O vreme a functionat ok si imi adauga produsul in cos atat timp cat dadeam click pe el. Acum am observat ca acel buton nu mai adauga produsul in cos si imi aparare ca fiind link invalid. Magazinul este www.elanterna.ro.

De asemenea, mai jos, pe modulul de produse noi, pe fotografia de produs este aplicat acelasi buton de "cumpara acum" dar acesta functioneaza.

Ajutati-ma va rog sa identific problema, fila care trebuie editata.

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

In tema -> module -> o sa gasesti folderul "homeslider" -> fisier: "homeslider.tpl"

 

Il copiezi pe local si comentezi randul : <a class="leo_shop_now" href="#">{l s='Cumpara' mod='homeslider'}</a>

 

Comentarea se face prin : {* *}

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

perfect.

L-am comentat si pare sa mearga bine :)

multumesc pentru raspuns.

Ca tot am vazut ca folositi aceeasi tema ca si mine...ce versiune de prestashop folositi? Instalasem initial PS1.5.3.1 si avea probleme de vizualizare a imaginilor in Internet Explorer.

Urma sa repare aceasta problema dar vad ca inca nu a aparut nici o rezolvare

Link to comment
Share on other sites

Folosesc ver. 1.5.3.1 .. cat despre internet explorer .. acest browser nu ma intereseaza .. am intrari cu el sub 2 %.

Mai am inca 3 site-uri care nu sunt parametrizate si pentru el ... la unele chiar nu am vrut sa fac acest lucru.

 

Eu am pus link-uri pe categorii deci nu am de ce sa am acel buton activ. Cat despre link-uri active sau nu, poti folosi cu incredere Chrome-ul .. click dreapta pe slider ... inspectati elementul .. asa vezi cat de activ este link-ul sau nu.

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...