Jump to content

Ogólna informacja o produkcie - wyświetlane pola


zax99

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Poszukuję możliwości wyświetlenia innych niż standardowe pola w ogólnej informacji o produkcie - interesuje mnie pole "Nr referencyjny dostawcy".

 

Gdzie w prestashop można zmienić ustawienia dotyczące wyświetlanych pól?

Chciałbym aby można było zarówno jako przeglądający jak i administrator widzieć to pole.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że numer ten wprowadziłem, ale nie jest on wyświetlany w widoku produktów "produkty w tej kategorii", a tam właśnie chciałbym go widzieć. Ponadto chciałbym go widzieć w sklepie i móc po nim wyszukiwać.

Link to comment
Share on other sites

generalnie, to można powiedzieć, że zmiany o których mówisz wymagają sporej edycji core presty + zmiany w bazie danych, wszak gdzieś nowe informacje na temat produktów trzeba przechowywać. Nie jest to prosta sprawa, tymbardziej jeżeli chodzi o modyfikację wyszukiwarki - ale tak jak powiedzieliśmy to z blueparrot - jest to do zrobienia

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisał vekia, bez edycji plików nic z tego nie będzie.

 

Trzeba dodać w miejscu gdzie chcesz to wyświetlić:

{$product->supplier_reference}

 

Co do wyszukiwania po numerze to jest większy problem.

 

Jeśli chcę to wyświetlać w widoku produktów to powinienem to dać do product.tpl?

Link to comment
Share on other sites

dokładnie, możesz to wykorzystywać w plikach szablonów tpl pod warunkiem, że kontrolerem przekażesz odpowiednie zmienne do widoku ( w tym przypadku są to dane produktów ). Może to niezbyt jasno brzmi, ale sprowadza się do tego, że kod:

{$product->supplier_reference}

możesz używać w product.tpl :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, dokładnie.

NIestety, w którym div'ie bym tego nie dał - nie wyświetla.

Zauważyłem, że na przykład tłumaczenia zmienione w pliku też nie są wyświetlane na stronach. Dopiero po wprodzeniu tej zmiany w jakimś pliku z numerem hasha w nazwie zmieniło to na stronie.

Dlatego pytam, czy nie trzeba tego jakoś odświeżyć.

Link to comment
Share on other sites

możesz włączyć wymuszoną kompilację w preferences->performance, czasami zmiany w plikach szablonu są widoczne dopiero po wymuszeniu kompilacji. Pamiętaj, aby to wyłączyć po zakończeniu prac gdyż spowalnia to działanie sklepu

 

Właśnie myślałem, że tej opcji szukam... Ale niestety - nadal nic nie wyświetla.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...