Jump to content

Sunucu Üzerinde kurulu siteye sunucudan erişememek

exedesign

Recommended Posts

"www.siteadrsi.com" adında bir stemiz var bu site windows sunucu üzerine kurulu prestashop 1.5 sistemidir.

Windows sunucuda wamp kullanılıyor kısaca sunucunun özelliklerine pek dokunmamak için wamp server tercih ettim. Sorun şu dışarıdan www.siteadresi.com yazdığımızda erişebiliyoruz ancak.

şirketten local ip olan 192.168. vs girdiğimizde prestashop gene www.siteadresi.com a yönlendiriyor buda sitee girmememe sebep oluyor kısaca istediğim şu

dışardanda girebilmek, içeridende.

Bu mümkün biliyorum ancak nasıl ?

Biraz daha araştırdım sanırım çözümün yolu "apache virtual host" kısmından geçiyor

Edited by exedesign (see edit history)

sanırım şu şekilde çözebilirsin

bilgisayarından C:\Windows\System32\Drivers\etc nin içine gir orada hosts dosyası var onu not defteri gibi bir program ile aç ve en sona şu kodu yaz

192.168 vs 	  www.siteadresi.com

Keşke olsa, onuda denedim bu seferde sonsuz döngüye giriyor. Bana engel olan aslında prestashopun içindeki domain ayarı uzak erişim için www.siteadresi.com olmalı ancak yerel erişim için bu yönlendirmeyi iptal etmem lazım diğer sistemlerde böyle birşey olmuyordu. Çözemedim bir türlü.

Teşekkür ederim ilginiz için. Çok çalıştırmaktan su kaynatan beynimin bir oyunu olacak.

sabah sakin kafa ile tekrar denedim ve oldu.

192.168 vs www.siteadresi.com

olarak kullandığımız yöntem sonsuz döngüye girmedi. sanırım ya başka birşeyler daha yapmıştım hiç hatırlamıyorum.

Ama çözüm önerdiğiniz gibi teşekkür ederim.