Jump to content

Oldal költöztetése új tárhelyre, új domain névre!


king50

Recommended Posts

Sziasztok!

Egyik oldalamat új helyre, ráadásul új domain névre kell áttelepíteni!

Átmásoltam az ftp-ről a fájlokat az új tárhelyre, az adatbázist is beimportáltam a helyére. Az oldal az új helyen azonban hibát ír ki!

Hibaüzenet:

Fatal error: Uncaught exception 'PrestaShopException' with message 'Shop not found' in /home/tuningla/public_html/classes/shop/Shop.php:370 Stack trace: #0 /home/tuningla/public_html/config/config.inc.php(94): ShopCore::initialize() #1 /home/tuningla/public_html/index.php(28): require('/home/tuningla/...') #2 {main} thrown in /home/tuningla/public_html/classes/shop/Shop.php on line 370

 

 

Tudna valaki segíteni mi lehet esetleg a gond?

settings.inc.php fájlt átjavítottam az adatbázis stb... beállításokat!

Link to comment
Share on other sites

Szia King50, amikor ujra feltoltotted az uj tarhelyre, az osszes fájlon bekell allitanod a chmod-ot a Filezilla-n.

Masodik lepes csinalsz az uj tarhelyen egy data base-t es egy usert, abba bele toltod a DB amit a regi oldalrol hozzol. Belemesz a tarhelyeden a DB-be ahol latod az osszes tablazatot. Ott keresd meg a ps_shop_url tablazatot, menj bele es csereld ki a domain cimeket a regirol az ujra. Sok sikert. :)

Link to comment
Share on other sites

sikerült megcsinálni?

 

Szia!

Bocsánat a késői válaszért, de nem voltam itthon, nem tudtam vele foglalkozni!

Amúgy igen sikerült ezek alapján összehozni, úgyhogy ezúton köszönöm neked is és mindenkinek aki segített!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szia King50, amikor ujra feltoltotted az uj tarhelyre, az osszes fájlon bekell allitanod a chmod-ot a Filezilla-n.

Masodik lepes csinalsz az uj tarhelyen egy data base-t es egy usert, abba bele toltod a DB amit a regi oldalrol hozzol. Belemesz a tarhelyeden a DB-be ahol latod az osszes tablazatot. Ott keresd meg a ps_shop_url tablazatot, menj bele es csereld ki a domain cimeket a regirol az ujra. Sok sikert. :)

 

A chmod-ot mire kell állítani?

Link to comment
Share on other sites

Az install mappát 777-re (utána ezt nyilván törlöd),

a mappákat 755-re, a külsős (gyökérben lévő) fájlokat 644-re szokták.

Fontos azért tudni hogy általánosságban nem kell ezekhez hozzányúlni. Ha pedig valami nem működik, akkor szokás a chmod-nak utánanézni a releváns mappán vagy fájlon (és növelni ha túl kevés az értéke).

 

Amúgy egy érdekes modul:

http://www.shop.ddlx...votre-site.html

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Az install mappát 777-re (utána ezt nyilván törlöd),

a mappákat 755-re, a külsős (gyökérben lévő) fájlokat 644-re szokták.

Fontos azért tudni hogy általánosságban nem kell ezekhez hozzányúlni. Ha pedig valami nem működik, akkor szokás a chmod-nak utánanézni a releváns mappán vagy fájlon (és növelni ha túl kevés az értéke).

 

Amúgy egy érdekes modul:

http://www.shop.ddlx...votre-site.html

Köszönöm, az a bajom hogy átraktam az oldalt, másik domain névre, az admin felület bejelentkezés része bejön de bejelentkezés után oldal nem található lesz, a főoldal pedig egy nagy fehér lap!

Van ötleted miért nem megy költözés után?

Link to comment
Share on other sites

segít néha a cashe törlés is a böngészőben (ctrl+shift+del), lehet hogy keveri a böngésződ és ezért kapsz 500-as hibát.

Ez a valószínűtlenebb.

 

Semmi mást nem csináltál csak simán költöztetted a shopot? Se frissítés se semmi? Amúgy fontos lenne a verziószám.

Link to comment
Share on other sites

segít néha a cashe törlés is a böngészőben (ctrl+shift+del), lehet hogy keveri a böngésződ és ezért kapsz 500-as hibát.

Ez a valószínűtlenebb.

 

Semmi mást nem csináltál csak simán költöztetted a shopot? Se frissítés se semmi? Amúgy fontos lenne a verziószám.

Szia!

Köszönöm a segítséget, nem tudom mi volt a gond, de letöröltem sql-t, ftp-ről mindent, újra felraktam és jó lett!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...