Jump to content

Import DB z 1.4 do 1.5


moody01

Recommended Posts

Zdravim,

 

Vcera som zistil ze mi niekde zmizli niektore subory z FTPcka a mal som nejake problemys niektorymi funciami ... netusim jak sa to stalo mozno preklik (to teraz nie je podstatne)

 

Rozhodol som sa preinstalovat prestu na najnovsiu ver.

Zalohoval som DB do bz2.sql

Zmazat cele FTP

Nanovo nainstalovat novu prestu

A nakoniec som nahral staru DB

 

Problem vsak je ze sice v phpmyadmin vidim v tabulkach vs. produkty ktore boli aj v 1.4 ale v obchode sa nezobrazuju, ani kategorie, zakaznici atd ...

 

 

Prosim vie mi niekdo poradit ako to fixnut ?

Je to dost surne

Vopred velmi pekne dakujem

Link to comment
Share on other sites

To nie je také jednoduché. Odporúčal by som ti tento postup:

 

- nainštaluj si verziu ktorú si mal poslednú a z ktorej máš zálohu DB tak aby si mal opäť funkčný e-shop.

- potom sprav upgrade na v.1.5.x. Manuálnu alebo automatickú. Popis ako to spraviť nájdeš na fore.

 

Ja som robil manuálnu, ktorá je dlhšia ale spoľahlivejšia. Upgrade prebieha výpisom na obrazovku vo formáte podobnom ako xml, nezľakni sa preto. Pri tomto upgrade sa ti upgraduje aj databáza. Iným spôsobom upgradovať databázu by som ti neodporúčal. Mne to prebehlo v poriadku, bez problémov. Nezabudní pred upgrade zálohovať všetko, DB aj súbory. Možno budeš musieť to upgrade robiť viackrát, tak aby si mal z čoho vychádzať. Dá sa povedať, že verzia 1.5.3.1 mi beží celkom dobré aj keď ju mám ešte stále v testovacej prevádzke. Môžeš pozrieť www.modelkit.sk/new_shop

Link to comment
Share on other sites

Velmi pekne dakujem :) ... si moja zachrana ... :D

Nainstaloval som si wamp potom 1.4 k tej som dal odzalohovane DB a teraz autoupdatom som to dal na 1.5 ...

 

Potom myslim ze bude stacit exportovat DB s localhostu a nahrat na web ... ?

 

Edit1:

 

No skusil som to na locale vsetko sa tvarilo ze sa updatuje az na databazu ... tam to vypise updatujem databazu , moze to chvilu trvat ... a hodinu som to tak nechal a nic sa nezmenil :/

 

Edit2:

 

Tak po niekolkych testoch to vzdavam ... vzdy sa mi zasekne update na updating database ...

Asi sa vratim nas5 k 1.4.9

Edited by moody01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...