Jump to content

Termékek törlése, ill frissítés


kiaz

Recommended Posts

Sziasztok. Üdvözlet a segítőkész embereknek!

Két kérdésem lenne:

- régebben gondot okozott a prestának, ha terméket töröltünk. Mostanában mi a helyzet?

- 1.3.7-ről szeretnék frissíteni 1.4.9-re. Sima ügy?

Előre is köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

"- régebben gondot okozott a prestának, ha terméket töröltünk. Mostanában mi a helyzet?"

ez miben nyilvánult meg? Én nem tudok róla hogy gondot okozna.

"- 1.3.7-ről szeretnék frissíteni 1.4.9-re. Sima ügy?"

Nem lesz probléma, de előtte az sql és file mentés elengedhetetlen!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a gyors választ. A terméktörléssel kapcsolatban: fronton minden rendben, de az adminban egy-két termék teljesen összegabalyodott. Más név, más kép, más leírás. 1.3.7-et használok 8000 termékkel, melyek 20% már nem aktuális. A kikapcsolás nem a legjobb megoldás, törlésnél keveredek, ezért szeretnék frissíteni. Remélem tényleg gond nélkül sikerül.

Link to comment
Share on other sites

A frissítés sikerült... legalább is úgy tűnik :)

Az apróbb hibákra próbálok megoldást találni.

Például: A megrendelések oldalán, hogyan tudom a szállítási cím alá varázsolni a telefonszámot (azaz a mobilszámot). Próbáltam kutakodni az AdminOrders.php-ben, de sehogy sem jövök rá, hogy honnan hívja be az adatokat.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Ha a rendelésből kitörlök 1 terméket, az árát nem vonja le a végösszegből. Nem tudja véletlenül valaki, hogy miért?

 

Egy régi presta modositót fájt akarsz új verzióba futatni. Én vissza tenném a helyedbe a hozzá való gyári fájt ha azt akarod hogy müködjön.

Link to comment
Share on other sites

Egy régi presta modositót fájt akarsz új verzióba futatni. Én vissza tenném a helyedbe a hozzá való gyári fájt ha azt akarod hogy müködjön.

 

Nem, nem. A régi módosított fájl, mivel nem működött tökéletesen, töröltem. A motor, verzió azonos fájlokkal dolgozik.

 

Tehát, a legfontosabb kérdés:

A régi 137 verzióban, ha a vevő lemondott a rendeléséből 1 tételt, akkor #xxxx számú rendelés megynyit - termék kijelöl - töröl = a termék ára levonódott a rendelés végösszegéből.

A mostani 149 verzióban: #xxxx számú rendelés megnyit - termék kijelöl - nincs is olyan, hogy töröl, hanem visszaküld = a rendelés végösszege változatlan, és a termék is ott csücsül a sorban, csak a pipa helye szűnt meg.

Hol a fészkelő madárban tudok törölni???

 

A másik feltett kérdésem szintén a rendelés lapra vonatkozik: hogyan tudok telefonszámot varázsolni a szállítási címhez?

Edited by kiaz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A problémát sikerült megoldanom. Egyszerűbb volt mint gondoltam. Leírom, hogy miként, hátha valaki pont ebbe szalad bele.

 

1. termék törlése a megrendelésből: A presta 149 rendelés státuszai egy "Delivery" oszloppal bővült. Nálam a frissítés után az "Új megrendelés" státusznál alapból be volt jelölve ez az oszlop/opció, ezért nem sikerült terméket törölnöm a rendelésből. A státusz módosítása után (pipa kivéve) megoldódott a probléma.

 

2. telefonszám a rendelés lapon a szállítási címnél: amit alapból megjelenít az nem a mobil telefonszám, hanem a sima. Így a classes/Address.php-t valamint a saját téma/address.tpl + authentication.tpl-t módosítottam úgy, hogy ne a mobil legyen a kötelező.

Ezen kívül a Vásárlók/Címek lapon alul van egy " Set required fields for this section" lehetőség, amivel a kötelező mezőket ki lehet választani.

Edited by kiaz (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...