Jump to content

Atentie la tzepari...


corint1

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nu cred ca este vreo problema pentru un creator de pagina web atunci cand cineva nu plateste.

Cu doar un buton ... si ii poti intrerupe serviciul, respectiv pagina.

Bineinteles, pentru orice initiere de realizare pagina web este indicat sa se ceara un avans. Eu asa fac. Daca un magazin online costa, de exemplu, 600€ ii cer in avans cel putin 150-200€.

Dupa terminarea lucrarii, adica aproximativ o luna, ii pot cere restul de bani, sau doar o parte, in doua-trei rate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am patit cu o persoana care vroia magazin prestashop cu 500 de lei, fiind prima mea alternativa de a crea un magazin online am zis ca hai merge... Initial tipul vroia doar sa ii import produsele dintr-un magazin shopmania, sa-i pun combinatii pentru niste produse si sa-i configurez o tema custom.

 

Am fost de acord si am inceput lucrarea fara un avans, iar ulterior a ramas ca se duce sa puna 200 de lei avans :)), au inceput sa apara tot felul de scuze ca nu e singur in "afacere" si ca seful lui nu este de acord, mi-a dat o adresa de mail sa stau de vb cu seful lui nush ce... pana la urma am sters totul de pe server si am incheiat orice colaborare.

 

Este vorba despre: http://www.alevgold.com, iar contactul l-am luat prin Y!M: panait.eduard.

 

Intre timp vad ca a pus o tema de opencart. Era clar ca vroia sa faca singur si vroia sa invete probabil sau nu stiu ce sa zic. N-as putea-o numi chiar teapa, ci mai degraba 2 zile irosite. De atunci m-am invatat si doar cu plata in avans ma apuc de ceva, nici structura nu i-o fac pana nu am avans.

Edited by rusteh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Da!Dar atentie si la cei care pretind ca presteaza servicii web design si sunt neseriosi.Sunt patit si tocmai de aceea urmatoarea persoana cu care voi lucra voi lucra numai pe baza de contract si factura.O sa revin cu nume si detalii imediat ce imi recuperez site-ul!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

SEMINTE RARE

Firma vinde on-line .

Seminte rare moarte
In luna aprilie, am comandat la frima Seminte rare 4 tipuri de seminte : Moringa, dovleac urias, Ginseng si trandafir multicolor . 
Primele doua Moringa si dovleacul au germinat si s-au dezvoltat plantele, ultimele doua nu .

Am asteptat o luna poate, poate .
Am incercat pe siteul Seminte rare sa contactez furnizorul de seminte dar nu s-a putut .

Pana la urma am gasit pe net telefonul acestuia solicitandu-i sa imi dea seminte vii nu moarte .

Mi-a raspuns comersantul ca eu nu stiu sa plantez .

L-am intrebat de incrucisari genetice daca stie si a zis ca nu il intereseaza .

Normal pe el il interesa doar sa vanda sa ia banul la client, nu conta ca ma inselase .

Suma nu era mare 60 RON, ma deranja insa felul in care am fost tratat, necinstea si obraznicia acestuia .

I-am zis sa imi dea banii inapoi pe semintele moarte, iar specialstul in vanzari a spus sa ii trimit semintele moarte inapoi .

Pentru 60 RON nu ma deranjez eu sa ii trimit astuia uscaturile lui de seminte .
Aveti grija cu acesta firma SEMINTE RARE .
Sa nu patiti ca mine.

 

Trebuia sa o patesc si eu odata, pana acum nu m-a tzepuit nimeni la seminte sau plante .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...