Jump to content

21000 termékkel lassú nagyon + cache-el még lassúbb


Bantu

Recommended Posts

Üdv Mindenkinek!

 

Kénytelen voltam váltani Virtiuemartból, mert valamilyen okból végtelen ciklusban 800%-ra terhelte a szervert. Esélyem se volt a javításra, tesztre, mert letiltottak érthető okból. Locálban, WAMP, nem jött a gond. Így váltottam Prestashopra, miután megnéztem az OsCommerzet, a Magentót és még utána olvastam más motoroknak. Bocs a kitérőért.

 

Pár napja installáltam fel az 1.5.2 -t, mert az 1.5.3.1 -ben nem jó a CSV import és még egy kicsit pofozgatni kell szerintem. Kb. 21 ezer termékem van fent az áruházban, de nagyon lassú. A szerverem gazdája szerint nincs semmi gond (már lassacskán baráti viszonyban vagyunk). Cache (Memória) bekapcsolásakor még 3x lassabb lesz, már fél perc legalább kell egy oldal teljes betöltődéséhez. Nélküle 9-10 mp, de van amikor lassabb. Néhány modult, ami nem szükséges kikapcsoltam (pl. felhő). Máshol, más gépeken is teszteltettem, de nem győzték kivárni egy-egy oldal megjelenését.

 

Egyáltalán alkalmas 20-30 ezer termék kezelésére a Prestashop? Nem igazából találtam egyik ingyenes motorról sem infót erről. Az alap template-et hagytam meg, mert nem bíztam teljesen a sikerben --- hááát lehet, hogy igazam volt.

 

Kérek valakit, akinek van tapasztalata erről segítsen. Már az 5. áruházam építem rövid időn belül, mert mindíg beleütköztem valamibe, amit nem irányíthattam. Pl. végtelen ciklus, CSV feltöltés problémák, széteső admin oldal, stb., most meg lassú. HIába tetszik a Prestashop, ha nem működik elég gyorsan.

 

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

és nem is fog :)

külön szerverre kell tenni. Ez a legjobb megoldás, én is ezt teszem éppen pár shopommal.

A szolgáltatótól kérj be egy árajánlatot pár szerverre és válaszd a legjobbat. 21 e terméknél már ne érd be kevesebbel, rengeteg sql lekérdezés van amit az átlagos szolgáltatók szolgáltatásai csak így tudnak kiszolgálni... ha kitudják, de úgy napi ~ 2000 látogatónál le fogják kapcsolni mert 100%-on fogja járatni a CPU-t.

Ezen kívül van még pár jó trükköm a gyorsításra, de a te fő problémád a szolgáltató gyengesége (vagy a prestashop rengeteg lekérdezése).

:)

Link to comment
Share on other sites

Szia Badtu, Pattila01-nek igaza van abban, hogy kulon szerverre is lehetne tenni, mert a kiadasod a serverre vissza jon a latogatottsagbol es az arult termekekbol. Tehat erdemes kiprobalni.

A gorog forum szerint max 80.000 termek feltoltesere alkalmas a Prestashop cms.

En Gorogorszagban elek es a v1.5.3.1-el keszitem az elso web aruhazamat. Elotte Open cart-ot hasznaltam. A Prestashop cms-t sokkal egyszerubb kezelni, kissebb a data base, idaig elegedett vagyok. Sok sikert. :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a jó ötleteket. Az érdekes ebben, hogy Virtuemarttal 27e termék esetén nem tapasztaltam különösebb lassúságot ugyanezen tárhelyen. Csak megbolondult és végtelen ciklusba esett. :(

 

gomorie - köszönöm a számot (80e), mert nem találtam ilyen adatot sehol. Az 1.5.3.1 alatt a CSV feltöltéssel bajok vannak, te hogyan oldottad meg?

 

pattila1 - igazad lehet, de azért egy vendég nélküli áruháznak, amit frissen telepítesz, kicsit normálisabban kellene futni.

Az éjszaka még foglalkoztam több beállítással, optimalizálással, egész jó eredménnyel. Ha most fejbevágnak akkor sem tudnám elmondani mit állítottam be félálomban, de ma egész tűrhető a hozzáférési idő, kb felére csökkent 3-4 mperc. Még várok a további lépésekkel egyenlőre. Minden esetre, ha egy kicsit beindulna, akkor nem sajnálnám a külön szerverre a pénzt. Egyébként próbából átrakott még a Virtuemarttal a rendszergazda egy majdnem üres és teljesen más felépítésű szerverre - nagy élmény volt amíg nem jelentkezett ott is hiba. Iszonyúan gyors volt.

 

feri - neked mi alapozza meg az ötleted? Azt írják, hogy az 1.5 verzióknál más a kép elrendezés a gyorsabb és nagyobb adatbázisok kiszolgálására. Van valami tapasztalatod a két verzió közti sebesség különbségről? Bocs csak próbálok infót gyűjteni.

Link to comment
Share on other sites

vannak dolgok amikkel nagyban meg lehet növelni a gyorsaságot - mondom helyesebben - meg lehet rövidíteni a le(-be)töltési időt, de ezek erősen szolgáltatófüggők. Csak egy két dolgot mondok: memcashe, gzip tömörítés, különböző php.ini beállítások és még a technológia is (nem a vasra gondolok). Vannak szolgáltatók akiknél a gondolkodási idő 4-5 ms és csak utána kezdi el letölteni az oldalt, és mindezt biztonsági okokra hivatkozva. És akkor ott van még az admin performance, aztán gtmetrix, google page speed ami rengeteget segít.

Sokszor elhatároztam már hogy készítek egy topicot ahol leírok minden általam tapasztalt ilyen eljárást, de sosem jutok el odáig. :)

 

Mi volt a baj a virtuemarttal? Úgy értem mi okozott végtelen ciklust? WAMP-ban nem jött elő a gond? Meg kellene nézni hogy a szolgáltatódnak milyen szerverparaméterei vannak, lehet hogy nála egy php vagy mysql frissítés megoldja a gondot. Megpróbáltátok megnézni más szolgáltató szerverén? Érdemes volna! Többen is.

Tipp: Külföldi szervereknél nem kell előre fizetni, kapsz kipróbálási időt, így megtudod jelentkezik-e ott a hiba.

Tipp2: a gyümölcstárhelyet még megnézném itthon, itt kapsz kipróbálásra tárhelyet. :)

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Az ötlet jó, hogy készítenél egy ilyen "táblázatot", amiben le lenne írva mivel lehet csökkenteni a megjelenítési időt és mivel lehet elrontani az egészet :) Ezt csak azért írom, mert sokminden a szolgáltatótól függ és ha rosszul van valami beállítva, hááát ....

Minden esetre én nagy olvasód lennék! :)

 

Mint írtam az eljén, a szolgáltató érthető okokból kitiltott, a rendszergazdi nem tudott mondani semmi értékelhetőt, WAMP-on meg nem jött a hiba. A PHP-t most akarta frissíteni ill. frissítette, de többeknek elszállt az oldala, ezért visszaállította és elhalasztotta. Az error.log -om tele van egyféle hibával, ami inkább figyelmeztetés és lenne rá egy bug a PHP-hoz. De ehhez a rendszergazdi kell.

A lényeg nem tudom megmondani mi okozta, két verzióval is kipróbáltam, de az eredmény ugyanaz. Kis számú 7-800 termékkel rendben volt, de 27e terméknél ciklusba esett. Az első ilyen termék növelésem előtt évekig ment egy virtuemart áruházam, aztán megnöveltem a termékek számát és végtelen ciklusba esett egy idő után.

 

A második újabb, de nem a legújabb verziójú virtuemart áruházam, amibe bepakoltam a 27 terméket megint ciklusba esett, ezt az áruházat a szervergazda áttette egy szinte üres szerverre aminek teljesen más oprendszere és configja volt, baromi gyors volt, de ott is jelentkezett a hiba fél nap után. Lekapcsolt! Ez van, most próbálok kivergődni ebből :(

A gyümölcstárhely nem olcsó bár jónak látszik, már nézegettem. A külföldi meg általában lassabb, mert más országokba kisebb sávszélességgel mennek ők is. Persze, ha van jó tapasztalatod szívesen veszem.

Link to comment
Share on other sites

amcsi szervert nem ajánlok prestashopra. Ez biztos :)

A gyümölcsöt csak kipróbálásra ajánlom, prestashopra nem! :)

azért én kíváncsi lennék arra a végtelen ciklusra. Meg hogy letiltott... hát ez fura, mire fel? Okés hogy végtelen ciklus meg minden, de attól még a fileokhoz meg a db-hez hozzá kell hogy férj, az a te szellemi tulajdonod...

teljesen üres shopnál jelentkezett? úgy értem semmi külső modul vagy egyedi dolog nem volt bekapcsolva?

ilyen dolgok, mint ez is:

http://simis.ru/ru/joomla-infinite-loop-detected-in-jerror.html?-

a google-s találatok nem segítenek?

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

A szerver baromira lelassult én is éreztem. Persze így járt minden tárhelytulaj, aki a szerveren volt. 800%-os szerver terhelés lett. Bár nem értem mihez képest 800%, de láttam én is, hogy lassú. Ezért letiltott. Persze egy kissé én is felháborodtam, mire kiegyeztünk egy index.php átnevezéssel, mert ekkor nem volt probléma, én meg menthettem amit kell. A tárhelyen van más webáruházam is, persze áldozatul esett az is a letiltásnak, de az index.php átnevezés ezt megoldotta.

 

A config jó volt, hisz évekig működött, csak kevés termékkel. Nem tudtam tesztelni, nem láttam semmit ami a hibára utalt volna, csupán az admin felületbe bejelentkezéskor volt egy piros ablak, hogy végtelen ciklus van.

 

hurok.jpg

Link to comment
Share on other sites

Az a baj, hogy kellene 5 GB hely, ahova felpakolom a cuccot és tesztelhetem. A mostani tárhelyemen nem hiszem, hogy megoldható, mert lefogja a szervert. Van ötleted?

 

Locálban nem volt látható gond.

 

A rendszergazi egyszer azt írta, hogy rengeteg winchester műveletet végez. Nem tudom, hiszem, hogy a /tmp vagy tmp megoldaná a dolgot, de legyen a szerzőnek igaza - csak tesztelni kellene, de hol? (a küldött linkjeidből idéztem egy lehetőséget)

 

Béreljek egy jó helyet egy hónapra?

 

------

 

Közben megnéztem a jelenleg is működő és a leszedett webáruházam configját.

 

Csak annyi a különbség, hogy a tmp és log elérését a

- működönél a www.domain.hu/log és /tmp

- a leszedett loop-os meg /home/xxxx/public_html/log és /tmp

 

van megadva.

 

A linked szerint nem kellene elé a '/' ??? home/xxxx/public_html/log így lenne jó ???

Edited by Laczko (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Az nem volt elég, Lementettem az adatbázist, az egészet és kitöröltem.

 

De ez épp csak annyit vett vissza a tárhelyből, hogy nem lógok túl a maxon. Így valamelyik fájl vagy fájlok a ludasak, de nem találok nagy méretű fájlt. Mi az ami 12 óra alatt 1,5 Gb méretű is lehet?

Link to comment
Share on other sites

megy még, igen! 1:16 perc van hátra.

 

Tegnap este beállítottam a részletes user statisztikát próbaképp, aztán úgy maradt. Reggelre párszáz megám maradt a tárhelyből.

Letiltottam a statisztikát. "Statisztika adatbányászat"-on belül a beállításoknál. Elmentem egy órára és túlment a tárhelyem ...

 

Addig nem láttam tárhely növekedést, míg nem állítottam este be.Most ugye, nincs adatbázis, hogy a tárhelyen belül maradjak és keresném azt a fájlt vagy fájlokat, ami ezt okozta.

 

Persze ha menni fog a Virtuemart annyira nem érdekelne, de bosszant.

Link to comment
Share on other sites

Átraktuk egy másik szerverre a virtuemartos webshopot, ott jól futott a mai napig is. Erről ennyit, a szerver beállítással lehetett valami gond.

A prestashop meg ennyit tud 21 ezer termékkel ezen a szerveren. Ez van!

 

Köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...