Jump to content

Kategória nevek ABC sorrendbe történő rendezése


king50

Recommended Posts

Közben még annyit vettem észre, hogy mióta frissítettem a shop-ot 1.5.3-ra, ha admin felületen szeretném a termékeket vagy kategóriákat rendezni pl. név szerint akkor visszadob a Home kategóriába és nem állítja át!

Mi lehet a gond, van valakinek ötlete?

Link to comment
Share on other sites

az egyik legnagyobb gond, hogy az 1.5 verzió tele van hibával... :P

Igen már több helyen rájöttem sajnos! Lehet ez ellen tenni valamit? A termékek rendezése jó, csak a kategóriáké nem. Valamelyik file visszamásolása mentésből megoldhatja? Ha igen akkor melyik lehet ez?

Link to comment
Share on other sites

most tényleg az a gond hogy a sorrendet nem lehet változtatni?

hiszen ott van a kategóriáknál a sorrend, csak a nyilakra kell nyomni, vagy az egérrel a megfelelő sorrendbe állítani...

vagy félreértem?

FireShot_Screen_Capture__029_-___Categories_-_PrestaShop____-_szolgaltatasoklapja_hu_signdepot_admin1_index_php_controller_AdminCategories_token_ccc46bf97c9724cc0024c30f593ca63a_www.kepfeltoltes.hu_.png

Szia!

Ez persze oké, csak nagyon sok kategória azokon belül alkategóriák vannak és mindent kézzel ABC sorrendben állítani hosszú idő!

Van erre valami gyorsabb megoldás, hogy mondjuk automatikusan sorrendbe állít mindent?

Link to comment
Share on other sites

ja hogy ez a gond... így már más.

belenézek sql-be, hátha van valami okos megoldás erre.

 

belenéztem, és rájöttem hogy én is bonyolítom a dolgokat rendesen. :)

Admin felület => modulok => blockcategories (kategóriák blokk):

 

FireShot_Screen_Capture__030_-___Modules_-_PrestaShop____-_biovega_net_admin1_index_php_controller_adminmodules_configure_blockcategories_token_b51584721d0ab1d17f49f13a01db8b09_tab_module_front_office_features_module__www.kepfeltoltes.hu_.png

Igen, ezt én is megtaláltam. A gond csak az hogy ez csak a kategória blokkot rendezi, magát a kategória lapot nem.

Keresgettem még de egyenlőre semmi!

Link to comment
Share on other sites

Ha jól értem King50 a kategórián belül szeretne sorrendet teremteni. Katalógus->Kategória-> megjelennek az "alkategóriák". Ott az áthelyezni kívánt alktegóriánál, egérrel rámutatsz a sorrend oszlopnál, és amikor az egér "nyíl'-> "keresztre" változik, akkor az alkategóriádat oda húzod, olyan sorrendbe, amilyenhez kedved van. Gyakorlatilag ez minden kategóriában, minden szinten, és a termékeknél szintén működik.

 

Automatikusan nem igazán tudod megoldani, mert összekeverednek a kategóriák, alkategóriák, alkategóriáihoz hozzárendelt kapcsolatok + a termékek kapcsolatai. Ez tiszta kézi munka, ha csak nem akarod újra tölteni a kategóriákat, alkategóriástól, termékestől.

Edited by ferke21 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Sziasztok.

Azt hogy lehet megoldani egyszerűen, hogy a felső horizontális menüben amikor lenyílik ott is ABC sorrendben legyen a a menüpontok?

Az alap templetben, verzi: 1.5.4.1

 

Köszönöm

/istván/

Szia!

 

A blocktopmenu-ben ugyanolyan sorrendben jelennek meg a kategóriák, hogy egyébként a kategórianézetben beállítottad.

Nekem 1.5.5. van, és abban a kategóriák listában nincs lehetőség a sorrend egyesével történő állítzáására. 

Úgy látom, ahogy először felviszed, úgy marad :-(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...