Jump to content

Készlet nélküli termékek ne szerepeljenek a terméklistán


E.D.

Recommended Posts

Hogy tudnám megoldani, hogy a terméklistázáskor ne szerepeljenek azon termékek, melyből már nincsen készleten (product-list.tpl)?

 

mindegy, hogy forráskódot kell-e módosítani hozzá, vagy csak admin felületen egy beállítást, de valahogy meg kellene oldani. (bár jó lenne core fájl módosítás nélkül megoldani, hogy verziófrissítéskor ne okozzon gondot)

Link to comment
Share on other sites

Nem kell ilyen bonyolult dolgokon gondolkodnod (product-list.tpl, forráskód).

Ha nem akarod, hogy a termék megjelenjen a terméklistán, egyszerűen állítsd át "bekapcsolt" állapotról "kikapcsoltra". Ha van készleten, akkor pedig vissza.

Link to comment
Share on other sites

...egyszerűen állítsd át "bekapcsolt" állapotról "kikapcsoltra". Ha van készleten, akkor pedig vissza.

Nekem jó lenne ez a megoldás is, de hogy tudom ezt automatikusan megtenni? Mert pl. több ezer terméknél ez elég húzós megoldás lenne, hogy figyelgessem és kézzel állítgassam át...

Link to comment
Share on other sites

beállítás/termékek fül alatt tudod beállítani, hogy ne látszódjon az a termék ami elfogyott. :)

"Nem elérhető termék attribútumok megjelenítése a termék lapon:"

Én ott egy ilyet találtam csak: "Nem kapható jellemzők megjelenítése a termékoldalon". Ez Nem-re van állítva.

De így is listázza a 0 készlettel rendelkező termékeket... Szerintem amit te javasolsz, azzal a termékvariációkat lehetne eltüntetni. Azaz pl. ha egy telefonból van 9 piros készleten és 0 zöld, akkor ezt bekapcsolva a zöld nem látszódik. Ha a piros kifogy,akkor az sem látszódik, de a "főtermék", a telefon akkor is látszódni fog.

 

De nálunk egyrészt nincsenek termékvariációk, másrészt én magát a terméket szeretném eltüntetni a listáról és nem a fajtáit.

Link to comment
Share on other sites

ööö, admin felületet nincs időm megnézni, node...

készítesz egy termék exportot bármilyen modullal, tedd bele a termékkészletet is,

aztán egy kis excelgetés: szűrd le (állítsd sorba az is jó) a termékeket termékkészlet szerint,

kiszűröd így fél perc alatt azokat a termékeket amelyeknek 0 a termékkészlete,

aztán a többi terméket törlöd az excelből,

majd törlöd a felesleges oszlopokat is (csak az ID és a név maradjon),

így kapsz két oszlopot: ID és NÉV

vegyél fel egy harmadikat, és az első cellába írj egy 0-át, majd azt "húzd le", ami azt jelenti hogy húzd le a cellát hogy mindenhol 0 legyen

ezt mentsd el csv-ként, rakd át UTF8-ba (ha ms office-t használsz, open vagy libre office esetén nem kell),

töltsd fel admin felületen majd a csv importnál jelöld be hogy termékeket importálsz,

és akkor az oszlopok: ID - NÉV - Aktív (0/1)...

lefuttatod és voálá :) kb 5 perc megcsinálni.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az ötletet, de mindenképpen automatikusan kellene megoldani a dolgot. Lehet végül erre is külön modult kell írnom, ami figyeli ha valami 0-ra kerül, akkor állítsa át a státusát inaktív termékre... Így viszont akkor ezen hook-ok után kell nyomoznom kicsit... :-)

Link to comment
Share on other sites

akkor írj egy php-t amit cron-nal lefuttatsz minden nap kétszer automatikusan.

A php elején építsd ki a mysql kapcsolatot, írd meg a lekérdezést (gyűjtsd ki azokat a termékeket melyeknek 0 a termékkészlete) majd egy update lekérdezéssel ezeknek az aktív oszlopát állítsd nullára. ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...