Jump to content

windows hostingmi linux mu ? acemeiye yardım

Recommended Posts

• 1 month later...

Arkadaşım linux hosting ve cpanel al çünkü prestashop php dili ile yazılımış yani apache dir apache de SADECE linux te çalışır

windows ise asp ve aspx ler için uygundur. Yani php yi desteklemez.

Kullanacağın sistem php ise sadece linux asp ise sadece windowsta çalışır önce sistem karını sonra host kararını vermen gerekir.

Anlamadığın bir yer varsa daha detaylı anlatabilirim

Bir Yanlışın Var ama Sadece Linux ta Çalışmaz Windowsta da Çalışır ve Uzun Açıklaması Olan Sorunlar Ortaya Çıkar Apache Linux İşletim Sistemi İçin Tam Destek Verir Fakat Windows İşletim Sisteminde Bileşenler Modüllerde Sorunlar Çıkartır.

Bir Yanlışın Var ama Sadece Linux ta Çalışmaz Windowsta da Çalışır ve Uzun Açıklaması Olan Sorunlar Ortaya Çıkar Apache Linux İşletim Sistemi İçin Tam Destek Verir Fakat Windows İşletim Sisteminde Bileşenler Modüllerde Sorunlar Çıkartır.

nedn tartışıyoruz ki_?

http://translate.google.com.tr/translate?hl=tr&sl=en&tl=tr&u=http://www.php.net/manual/tr/install.windows.installer.php

bak bu adreste windows hosta nasıl kurulacağını anlatıyor orada ki uyarıları dikkate alırsan windows hosta php kurmanın ne kadar sağlıklı olmadığını göreceksin

php perl den yazılımştır. oda linux dilidir. ö te yandan cgi var oda linux dilidir.

nasıl ki linux altından wine veya winex ile windows programları çalıştırılıyor ama genelde hata veriyorsa işte buda öyle sağlıklı bir çalışma olmaz

mademki paranı veriyorsun örneğin wind. hos 100 tl ise
aynı özelliğe sahip linux host 80tl dir

güvenlik açısından ise genelde redhad linux ve ubuntu server edition kullanılır çünkü linux root adında yetkilisi vardır onun şifresini girmeden bir çok şey yapılmaz yani demek istediğim hem güvenlik hemde sorun vermemesi açısından php linux hostta çalışır.

WİNDOWS HOSTTA ASLA ÇALIŞMAZ DEMİYORUM DİKKATİNİ ÇEKERİM

örneğinin ingilizce hocasını alıp türkdili ve debiyatı hocalığına getirmek gibi ..ha ders anlatırmı anlatır ama ne kadar verim alacaksın bu öyle

tovbe tovbe yaa bak arkadaşım inan sana cevap veremeyecek kadar işim var şimdi 1. sen çalışmaz dedin burada lafı dondurme 2. sı benim yazdığımı oku ben bazı bileşenlerin çalışmayacağını söyledim bilip bilmeden yorum yapıyorsun daha sonra üste çıkmaya çalışıyorsun yazına sadece göz gezdirdim okumadım bile aa çok istiyorsan ben yanlış yaptım ben orada windows hosting te aslında php çalışır dedim linuxta çalışmaz dedim sende benim yanlışımı düzelttin bundan sonra cevap yazmayı dusunmuyorum istediğini yazabilirsin ama ilk önce kendi yazdıklarına bak nekadar gülünç durumda olduğuna bak ondan sonra yaz

=]bak arkadaşım insanca anlatıyorum anlamıyorsun işim var 1 hafta içinde tamamlamam lazım yaz sezonunun sonuna geldik ben daha tanıtımını yapıcam yeterli zamanım yok üstüne sen geliyorsun tamamen gereksiz sonucu belli birşey için yanlıştır diyorsun üstüne sudan çıkmaya çalışan balık gibi davranıyorsun bırak su da kal orası senin için daha uygun=)şimdi sorun çözüldüğüne göre mümkünse adam gibi cevap yaz bende okuyup bırakayım

arkadaşım millet zeka yoksunumudur nedir biz 3.aşama diyoruz senin kırmızı dediğin yer 2. aşama. akıl var mantık var 3.aşamaya geldiysek ilk iki aşama geçmiştir demek. yani 3.aşama sql ayarlarının yapılıdğı yer. ki sql bile bağlantı kuruyor mail gönderiyor ama ilerlemiyor.

biz bundan sonrasına çözüm istiyoruz..

kırmızı olanları ftp den özelliklerini 777 yap olack

arkadaşım millet zeka yoksunumudur nedir biz 3.aşama diyoruz senin kırmızı dediğin yer 2. aşama. akıl var mantık var 3.aşamaya geldiysek ilk iki aşama geçmiştir demek. yani 3.aşama sql ayarlarının yapılıdğı yer. ki sql bile bağlantı kuruyor mail gönderiyor ama ilerlemiyor.

biz bundan sonrasına çözüm istiyoruz..

kırmızı olanları ftp den özelliklerini 777 yap olack

ben size anlatrırdım ama karıştırmışım

ama size anlatmam zeka yoksunu demekte nedemek

İSTER YAP İSTER YAPMA BANENE

• 1 month later...

kesinlikle unix alın. en az sorunu yazarsınız.
php windowsta sonradan çalıştı yama gibi düşünebilirsiniz.
geçtiğimiz günlerde presta mysql yedğeini phpmyadminden alamadım. tıkanıp kalıyor. sqldumper vs kullanarak zorla aldım ve unix serverime attım. şu anda canavar gibi hem sorunsuz hem hızlı .

eğer gücünüz yeterse ortak olarak hentzner alman host alım 8 gb ram 49€ aylık olması lazım. 2 ortak alırsanız rahat edersiniz. vds falanda kurabilirsiniz.
virtual dedicated server.

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...