Jump to content

Zmena meny


Recommended Posts

Zdravím, potreboval by som sa poradiť ohľadom zmeny meny. Ide o to, že by som potreboval zadávať ceny v administrácii v inej mene a v inej mene ich mať vyobrazené na webe.

 

Teraz to funguje takto:

V administrácii si nastavím defaultnú menu pre eshop, nazvime ju MENA1. V administrácii si pridám ďalšiu menu pre eshop, MENU2.

 

Teraz prejdem do frontoffice (úvodnú stránku eshopu), kde mi eshop automaticky nastaví MENU1 a v prípade ak chcem tak si môžem vybrať z rolovacieho menu, MENU2. A to je to, čo by som chcel zmeniť.

 

Takto by som si to predstavoval:

Takže, prídem do administrácii, nastavím si ako defaultnú menu MENU1. Pridám tiež MENU2. A teraz zákazník príde do môjho eshopu. Eshop mu automaticky nastaví MENU2. Myslím, že by natoto mala stačiť nejaká malá úprava, niekde niečo editovať ale keďže do php sa vyznám len tak okrajovo preto sa obraciam na Vás, už som nejaký čas nad tým presedel, narozmýšlal sa, no neviem si s tým poradiť. Preto za každú radu a pomoc budem vďačný. Ak by bolo niečo nejasné stačí napísať a pokúsim sa to vysvetliť lepšie.

 

Ďakujem za pomoc.

P.S. používam prestashop 1.4.8

Edited by tomino015 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Máš na mysli automatické nastavenie meny podľa štátu?

Príklad ako mám ja:

Slovenský zákazník pride na web a automaticky ho má v slovenskom jazyku a menu euro

Český zákazník príde na web a automaticky ho má v českom jazyku a menu českú korunu

 

Tak?

Link to comment
Share on other sites

Teoreticky by to mohlo fungovať aj takto. Je mi to v podstate jedno :)

 

Ale to čo som chcel môžem definovať na konkrétnom prípade takto. Ja si nastavím defaultnú menu pre celý eshop EURO. Ale keď príde na web Slovák, Nemec, Ukrajinec, Francúz. Je jedno aká krajina, národ atď.. tak mu nastaví menu automaticky na USD.

Edited by tomino015 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Platenému modulu som sa chcel pôvodne vyhnúť, pretože viem, že sa to musí dať aj nejakou minimálnou úpravou v kóde. Ale už sa v tom "šprtám" dosť dlhý čas tak to radšej vyriešim takto.

 

Každopádne veľmi pekne ďakujem za radu a pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...