Jump to content

Jak na osobní odběr v 1.5.3


oskarmaniak

Recommended Posts

Zdravím Vás,

chtěl bych se zeptat jaký postup používáte pro volbu osobního odběru, aby nedocházelo k následujícímu jevu.

 

Nyní pro osobní odběr mám vytvořeného dopravce, s názvem pobočky. Vše funguje jak má.

 

Jen s tím detailem, že v souhrnu objednávky a náhledu košíku v pravém horním rohu se

objevuje text: "Doručení zdarma!" Zákazníci tak získávají dojmu že doručení je zdarma.

 

1. dočasné řešení jsem udělal že jsem text v překladu změnil na "Osobní odběr!"

 

Ale má to háček že se tím zabije možnost mít Doručení zdarma od určité částky, nebo při akci, atd....

 

Neřešil jste někdo už něco podobného?

Nebo se pro osobní odběr vůbec nemá vytvářet dopravce a postupovat jinak?

 

Děkuji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdravím Vás,

chtěl bych se zeptat jaký postup používáte pro volbu osobního odběru, aby nedocházelo k následujícímu jevu.

 

Nyní pro osobní odběr mám vytvořeného dopravce, s názvem pobočky. Vše funguje jak má.

 

Jen s tím detailem, že v souhrnu objednávky a náhledu košíku v pravém horním rohu se

objevuje text: "Doručení zdarma!" Zákazníci tak získávají dojmu že doručení je zdarma.

 

1. dočasné řešení jsem udělal že jsem text v překladu změnil na "Osobní odběr!"

 

Ale má to háček že se tím zabije možnost mít Doručení zdarma od určité částky, nebo při akci, atd....

 

Neřešil jste někdo už něco podobného?

Nebo se pro osobní odběr vůbec nemá vytvářet dopravce a postupovat jinak?

 

Děkuji

 

V dopravcích, se dá nastavit preferovaný dopravce s nenulovou cenou, např. Pošta , jenž se zobrazuje v košíku po vložení zboží, to by možná byla cesta k vyřešení problému. Zobrazení ceny se změní v košíku až po výběru jiného dopravce v průběhu dokončení objednávky. Další už se může řešit funkcí ,,doprava zdarma od".

Trochu mě jenom mate , proč má osobní odběr platit za nějakou dopravu!!!

Edited by stanleyhl (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

- Nějak nechápu situaci. Proč tedy nastavujete u dopravy cenu zdarma když ji chcete následně zpoplatnit - klamání zákazníka?

- Funkce doprava zdarma od částky xy je přímo v prestashopu a řeší problém toho "že si ji zabijete"

- Osobní převzetí řeší modul "cashonpickup" - já osobně používám tento: http://www.presta-moduly.cz/11-modul-pro-platbu-hotove-cashonpickup-pro-prestashop-15.html

- Pokud chcete nastavovat navíc nějakou částku při osobním převzetí, doporučil bych cashondelivery (neboli dobírku s příplatkem) a následně ji přejmenoval na Osobní převzetí...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

V dopravcích, se dá nastavit preferovaný dopravce s nenulovou cenou, např. Pošta , jenž se zobrazuje v košíku po vložení zboží, to by možná byla cesta k vyřešení problému. Zobrazení ceny se změní v košíku až po výběru jiného dopravce v průběhu dokončení objednávky. Další už se může řešit funkcí ,,doprava zdarma od".

Trochu mě jenom mate , proč má osobní odběr platit za nějakou dopravu!!!

 

Dobrý den, děkuji za reakci.

 

Nevím na základě čeho jsem Vás zmátl, že by z textu mělo vyplynout, že chci platit za osobní odběr.

Jen zmiňuji, že prestashop když u dopravce nastavím "Doručení zdarma" tak v košíku píše text u ceny

za dopravu: "Doručení zdarma!"

 

Což je špatně, zákazník tak nabyl dojmu že mu to zadarmo doručíme. A on přitom má zdarma jen osobní odběr.

On v součtu košíku vidí Doručení zdarma a pak už úmyslně či neúmyslně nekouká na volbů dopravců, viděl že Doručení je zdarma.

 

Toto je poznatek na základě reálné reakce jednoho našeho zákazníka.

 

Takže jsem přeložil Doručení zdarma na Osobní odběr aby ho to donutilo se podívat na volbu dopravců.

 

Vše by bylo OK do chvíle než začnu chtít používat limity od jaké částky je Doručení zdarma. Jelikož jsem přeložil text. Nyní by se jim například od objednávky nad 5 tisíc ukázalo místo Doručení zdarma, Osobní odběr. Což je opět špatně.

 

Chápu že Prestashop píšou hlavně pro USA trch kde mají poštovný v rámci USA eshopy FREE takže toto nemusí řešit.

Proto mě zajímalo jestli toto někdo neřešil nějakou úpravou pro Evropský trh.

 

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobrý den, děkuji za reakci.

 

Nevím na základě čeho jsem Vás zmátl, že by z textu mělo vyplynout, že chci platit za osobní odběr.

Jen zmiňuji, že prestashop když u dopravce nastavím "Doručení zdarma" tak v košíku píše text u ceny

za dopravu: "Doručení zdarma!"

 

Což je špatně, zákazník tak nabyl dojmu že mu to zadarmo doručíme. A on přitom má zdarma jen osobní odběr.

On v součtu košíku vidí Doručení zdarma a pak už úmyslně či neúmyslně nekouká na volbů dopravců, viděl že Doručení je zdarma.

 

Toto je poznatek na základě reálné reakce jednoho našeho zákazníka.

 

Takže jsem přeložil Doručení zdarma na Osobní odběr aby ho to donutilo se podívat na volbu dopravců.

 

Vše by bylo OK do chvíle než začnu chtít používat limity od jaké částky je Doručení zdarma. Jelikož jsem přeložil text. Nyní by se jim například od objednávky nad 5 tisíc ukázalo místo Doručení zdarma, Osobní odběr. Což je opět špatně.

 

Chápu že Prestashop píšou hlavně pro USA trch kde mají poštovný v rámci USA eshopy FREE takže toto nemusí řešit.

Proto mě zajímalo jestli toto někdo neřešil nějakou úpravou pro Evropský trh.

 

Děkuji

vyřšil jste to nějak? V PS 1.4. to vůbec není. V 1.5. ano.

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že tohle. Ale mám to po ruce, kdyby něco..

 

 

{if $total_shipping_tax_exc <= 0 && !isset($virtualCart)}

<tr class="cart_total_delivery">

<td colspan="5">{l s='Shipping:'}</td>

<td colspan="2" class="price" id="total_shipping">{l s='Free Shipping!'}</td>

</tr>

 

{else}

{if $use_taxes}

{if $priceDisplay}

<tr class="cart_total_delivery" {if $total_shipping_tax_exc <= 0} style="display:none;"{/if}>

<td colspan="5">{if $display_tax_label}{l s='Total shipping (tax excl.):'}{else}{l s='Total shipping:'}{/if}</td>

<td colspan="2" class="price" id="total_shipping">{displayPrice price=$total_shipping_tax_exc}</td>

</tr>

{else}

<tr class="cart_total_delivery"{if $total_shipping <= 0} style="display:none;"{/if}>

<td colspan="5">{if $display_tax_label}{l s='Total shipping (tax incl.):'}{else}{l s='Total shipping:'}{/if}</td>

<td colspan="2" class="price" id="total_shipping" >{displayPrice price=$total_shipping}</td>

</tr>

{/if}

{else}

<tr class="cart_total_delivery"{if $total_shipping_tax_exc <= 0} style="display:none;"{/if}>

<td colspan="5">{l s='Total shipping:'}</td>

<td colspan="2" class="price" id="total_shipping" >{displayPrice price=$total_shipping_tax_exc}</td>

</tr>

{/if}

{/if}

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...