Jump to content

Je tu někdo spokojený s v1.5 a provozuje ostrý shop?


tuk66

Recommended Posts

První verze z řady 1.5, označovaná jako "stabilní" byla 1.5.0.17 a vyšla na světlo světa 13. 9. 2012. Po zkušenostech s předchozí řadou 1.4 jsem si říkal, že bude trvat 2 - 3 měsíce, než se odchytají všechny mouchy a bude to k něčemu.

 

Dnes jsem se díval na statistiky chyb a nůžky mezi vyřešenými a nově nalezenými se pořád spíš rozevírají. Konkrétně za posledních 30 dní bylo 368 chyb zveřejněno a 261 vyřešeno (viz http://forge.prestashop.com). Zbývá 1749 nevyřešených problémů.

 

U řady 1.4 byla za tu dobu nově zveřejněno 40, vyřešeno 116 a zbývá 411 problémů.

 

Proto se ptám:

Je tu někdo, kdo úspěšně v1.5 provozuje na ostro a je s ní spokojen? Jaký na tuto řadu máte v současné podobě názor?

 

Já vím, je tam pár zajímavých vychytávek a u hodně věcí je kompletně změněný kód. Ale i tak mi připadá, že 4 měsíce po zveřejnění ostré verze chyby spíš přibývají a normální provozování shopu se může stát noční můrou. Co vy na to?

Link to comment
Share on other sites

Ano bohužel souhlasím s Jackem... ps149 většinou alespoň zdánlivě připomíná funkční aplikaci :) U presta 1.5+ si budeme muset počkat zřejmě opět na závěr řady kdy už bude nový programátorský tým ve vývoji sladěn vnitřně. Jinak podle Github to zatím vypadá, že verzi 1.4 pár vývojářů nadále kosmeticky odlaďuje. Přibyl tam dokonce někdo nový, tak třeba Prestashop uvolní ještě pokračování řady 1.4.9+ což by bylo skoro to nejlepší co by v téhle chvíli mohli uživatelské komunitě po celém světe aktuálně dát.

Link to comment
Share on other sites

kdyby udelali editaci obednávky , tak nebylo duvodem prechazet.. na druhou stranu resim jediny problem (bug ) a po navyseni MemLimitu vcelku jsem uz spokojen , ale porodni bolesti byli velike , prokoukanych noci a dnu uz ani nepocitam.

Link to comment
Share on other sites

Přesněji 1.4.10.0. Měla by to být další verze v řadě 1.4.

 

Obě řady se zatím, jak se zatím zdá, upgradují souběžně. Je tedy vidět, že ani PrestaShop si za 1.5 nestojí na 100% a používá zhusta veřejnost k hromadnýmu testování. Na tom není nic špatnýho, ALE měli to férově sdělit. Vsadím se, že si hodně lidí myslí, že 1.5 je super pěkný multishop vhodný k nasazení a pak jsou dost zklamaní.

Link to comment
Share on other sites

Já jedu na 1.5.2.0, začal jsem s Prestou od verze 1.5, takže pro mě není cesta zpět. Vychytal jsem docela dost věcí, které mi vadily a naučil jsem se s ní žít. Upgrade zatím fakt neplánuju - nestojí mi za ty problémy, počkám si až upgrade přinese více užitku než problémů. V současné době za mě spokojenost, ale v mém případě to chtělo týdny práce, než jsem ji dostal do jakž takž použitelného stavu..

 

To že je to v základu nedodělaná a zabugovaná beta je pravda. Často jsem si říkal, že to frantíci snad ani netestovali, protože některé bugy byly neuvěřitelné..

Link to comment
Share on other sites

Někdo na fóru zmiňuje, že má shopy postavené na v1.5.2.0 a je spokojený. Verzi 1.5.3.1 naopak považuje za více chybovou.

 

Možná by pomohlo nějaké takové hodnocení jednotlivých verzí jako má Wine, protože je v tom docela zmatek a není snadné začít s nějakou verzí a přitom na tom nestrávit dny a noci jen testováním.

Link to comment
Share on other sites

No, připomíná mi to zlatou éru MMORPG a linage serverů, kde sice každým updatem opravili xy chyb, ale 2x tolik jich nadělali. Tohle mi opravdu nepřipadá jako nejlepší krok se kterým vyjít do nového roku...

 

Ale největší problém shledávám u vývojářů, kde asi pravá neví co dělá levá a jen tam mezi sebou ty fixy přepisujou a přitom stejně nic nefunguje.

 

Za mě má 1.4.9 velký plus a také fakt, že jsem si vždycky u Presty zvyknul dělat s verzí tak rok po jejím uvedení.

Link to comment
Share on other sites

Podarilo sa niekomu bez problémov prejsť z presta 1.4 na 1.5?

Testovane som sa chcel pokúsiť prejsť s mojim e-shopom prejsť na 1.5 z 1.4 no začne to chybou classes/db/DbPDO.php on line 91, po vyriešení tejto pokračuje ďaľšou xml chybou a proces aktualizácie s ami tak zdá byť nemožný.

Preto prosím info, či niekto prešiel na 1.5

Link to comment
Share on other sites

Provozoval jsem s kamaradem zatim jeden eshop na 1.5.2.0... vice mene bez vaznejsich problemu.

 

Ted budu tak do tydne spoustet eshop na 1.5.3.1... lezim nad tim uz mesic, docela dost jsem se vrtal v kodu, nekolik modulu zakoupil, protoze uz to byla vyssi programatorska, uvidime, davam tomu realnou sanci na ostry provoz.

Link to comment
Share on other sites

Přesněji 1.4.10.0. Měla by to být další verze v řadě 1.4.

 

dalsia verzia bude 1.4.9.1

https://github.com/P...s/readme_en.txt

 

 

tu je vytunovana ruska verzia 1.4.9.1

http://prestalab.ru/...prestashop-1491

 

 

Zmeny oproti štandardnej verzii (google preklad):

  • Pridaná ruská preklad inštalátora a samotného motora. Tu a tam sa skrýva strojový preklad, takže všetky doplnky je vítaný.
  • Preklad databázy. Preložené takmer všetko okrem demo produktov. Teraz nie je potrebné inštalovať maják.
  • Pridané oblasti mesta a poštových kódov ruštiny. Mail databázy používané v Rusku, takže nebuďte prekvapení, na prítomnosť v zozname Berlína.
  • Pridané prepisu NC.
  • Opravený problém s duplicitnými súbory cookie (500 chyba spôsobená nginx).
  • Aktualizované TinyMCE na verziu 3.5.8 a FancyBox na najnovšiu verziu.
  • Schopnosť používať jQuery c CDN Google alebo Yandex (Tab na Nastavenie> Performance).
  • Štandardné karta sa nahrádza záložné terénne vyklápacie vozidlo Sypex.
  • Schopnosť používať minifikatora inline skript (nefunguje v štandardnom šablóne) a html kód ako pre-filter (Preset karta> Performance).
  • Pridané cache modul pomocou php APC.
  • Pridané HTML editor pre popis kategórií.
  • Pridaná ruská morfologické vyhľadávanie, vyhľadávanie častí slov (používa sa iba na začiatku slova) a zoznam zastávok slov v ruštine.
  • Pridané profilujúcich nástroj od verzie 1.5.
  • Pridané caching Smarty v štandardných modulov, sleduje mapa stránok, CMS, výrobky, najpredávanejšie, a iných často používaných stránok.
  • Pridané ukladanie do vyrovnávacej pamäte systému pre štandardné moduly (Settings> Cache). Pomocou systémovej vyrovnávacej pamäte súborov, memcached alebo APC (ak je povolené). Používa sa ako hlavný jazyk a menu. Dumping všetkých druhov cache sa stane, keď kliknete na tlačidlo Uložiť v dolnej časti karty.
  • SwiftMailer aktualizovaný na najnovšiu verziu (prípadne vyriešiť problém s odosielaním e-mailov).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1.5 - nespokojenost, hodně chyb, sám jsem několik reportoval a to mě většinou někdo předběhne.

Až do 1.5.2 hafo chyb, 1.5.2 jakžtakž, 1.5.3.0 závažné chyby - další hot release po pár dnech 1.5.3.1 vypovídá o všem a stejně tam jsou chyby. Pro mě nejpříjemné hlavně ohledně nové implementace obrázků v šablonách.

Když si mohu vybrat já a ne klient, používám zatím raději 1.4 - na Githubu je teď ke stažení 1.4.10 :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...