Jump to content

Ajutor modul Customer Testimonials 1.5


Cornel_M

Recommended Posts

Am mai discutat despre acest modul si pe un forum englezesc si cu ajutorul unora, carora le multumesc, am reusit sa-l fac sa functioneze bine pe 1.5.3.1

Am zis sa-mi incerc norocul si pe forumul romanesc, poate cineva stie unde poate fi buba...

 

Desi de o saptamana tot fac mici modificari, pas cu pas, nu reusesc sa corectez 2 mici chestiuni:

 

1. la vizualizarea paginii http://dispozitive.ro/presta/modules/blocktestimonial/testimonials.php bara de culoare neagra care contine titlul paginii are deasupra un spatiu, pe care nu stiu de unde sa il scot. la alte pagini aceasta deplasare nu se manifesta

 

2. dupa adaugarea unui nou comentariu, apare mesajul de succes, dar comentariul postat ramane afisat si daca faci refresh la pagina, mesajul se posteaza din nou cu continut duplicat - a se vedea pagina nr 2 de la testimonials.

Are cineva o idee cum sa nu mai apara mesajul dupa trimitere, sau o redirectionare catre alta pagina?

Link to comment
Share on other sites

1. Intre DIV-ul center_column si <-- Block testimonials module --> ai un Enter sau un spatiu care face sa se duca in jos bara de culoare. Verifica, cel mai probabil in fisierul tpl afisat, de la modulul testimonials.

 

2. Poti sa imi dai un link de la modul sau sa pui arhiva aici?

Link to comment
Share on other sites

1. Intre DIV-ul center_column si <-- Block testimonials module --> ai un Enter sau un spatiu care face sa se duca in jos bara de culoare. Verifica, cel mai probabil in fisierul tpl afisat, de la modulul testimonials.

 

2. Poti sa imi dai un link de la modul sau sa pui arhiva aici?

 

da, si eu banuiesc un enter pe undeva uitat... culmea este ca acum citeva zile il facusem sa arate ok, apoi, tot facand teste si vazand ca nu primesc mailuri, am reinstalat modulul si evident s-a dus de suflet.

Link to comment
Share on other sites

Am incercat acum sa adaug un testimonial nou si la mine, dupa ce trimit nu mai apare ce am introdus. Folosesc Chrome.

E posibil ca acest lucru sa fie facut de browser cu autocomplete.

 

ma inebuneste chestia cu formatarile intre diverse browsere, acum, de acasa m-am trezit in IE8 cu niste chenare, care in firefox nu apar.

de asemenea, acum constat ca nu pot posta din nicun browser, desi ieri la servici mergea ok

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...