Jump to content

Page not found cu frendly url- la copierea produsului din zencart


Marius05

Recommended Posts

Va salut!

 

Am facutn un script care este implementat in admin pe o platform azencart.

Optiunea scriptului este de a copia ce produs vrea adminul din zencart in alt site (gazduit pe acelasi cont ) pe platforma prestashop.

 

Asadar adminul pote copia produsul din admin (zencart) direct pe situl cu platforma prestashop (nume, atribute, pret, descriere, imagini ....)

 

La verificare, produsul se vede in admin , se vede pe site dar doar daca este dezactivata optiunea frendly url.

 

Daca o activez produsul se observa in admin in prestashop (nume, pret, imagini, frendly url ...) dar pe site daca il accesez am Page not found.

 

Am verificat daca exista produsul in listarea categoriei respective (front page) si am observat ca linkul nu este corect, este de genul:

http://www.numesite.ro/-.html in loc sa fie http://www.numesite.ro/1234-numeprodus-cod-123456.html.

E o problema din cauza optiunii frendly url dar nu gasesc unde.

 

Am cautat sa vad daca am omis vr-o tabela in baza de date .... insa nimic... nu inteleg ce se intampla...

 

 

Are cineva idee ce ar putea fi? Orice sugestie oricat de banala poate fii e bine venita.

 

Multumesc,

Marius

Edited by Marius05 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, valentin.g insa dupa cateva modificari in care in baza de date in anumite coloane in loc sa imi lase gol imi punea NULL am vazut ca functioneaza fara probleme.

 

In acest moment incerc sa afisez produsele din subcategorii in categoria subcategoriei (adica produsele afisate in child category's sa le afisez si in parent categorys.)

 

Am gasit pe forum ceva idei insa structura in PS1.5.2 este mult diferita fata de ce am gasit

 

Daca ai ceva sugestii sau exemple, multumesc de pe acum!

 

O seara placuta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...