Jump to content

Afisare tabel in descriere produs !


Recommended Posts

Salutare. Cine ma poate ajuta. Am un tebel facut cu caracteristi. Vreau sa fac asa, cind merge la crearea unui nou produs, la descriere sa fie afisat tabelul, eu doar in casutele libere sa adaug deja parametrii produsului.

 

Cum sa fac asta? Ma ajuta cineva?

Link to comment
Share on other sites

Nu asa doresc. Uite eu de exemplu am tabelul cu caracteristiciile la un notebook. De exemplu RAM / CPU / VGA in tabel, iar alaturi casuta goala unde eu deja adaug la fiecare in parte....adica cind eu creez un produs nou, la caracteristici deja sa-mi apara tabelul, iar eu numai sa-l completez cu parametrii respectivi produsului.

Link to comment
Share on other sites

Pai si nu inteleg de ce nu poti folosi Features?

 

In Admin > Produs, in tabul Caracteristici ai lista tuturor caracteristicilor si in dreapta fie alegi din cele predefinite, file introduci una personalizata doar pentru un produs anume.

Dupa cum vad eu, e exact ce vrei tu, numai ca nu e in descriere.

 

Altfel, nu poti face acest lucru fara modificari in cod.

 

Plus ca daca folosesti aceste Caracteristici, te poti folosi de ele la filtrare produse.

Link to comment
Share on other sites

Ma gindesc sa fac update la ultima versiune, da imi este frica sa nu se intimple ceva cu siteul, am citit nenumarate probleme la upgrade...si cam imi fac griji. Nici nustiu ce sa fac, imi poti explica cum e cel mai bine sa fac un update fara sa fie vreo problema dupa asta. ms mult...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...