Jump to content

nejde čeština v txt verzi mailů


devo

Recommended Posts

Ahoj všem na fóru. Zápasím s txt maily, které nechodí česky. (HTML verze ok, čeština jinde také ok). Už mi někdo radil, abych zkusil jinou verzi češtiny (snad tím není myšlen jiný sql, ale právě s ty txt soubory v mail/cs, že?), ale zatím mi nic nepomáhá.

A opravdu je jádro pudla jen jiné verzi těch txt souborů? Vždyť vypadají ok, když je otevřu v Notepadu++. Asi jde jen o to, jake maji mit kodovani. Takze prosim, jestli někdo ví:

a) jake maji mit ty txt maily kodovani? Pomůže, když ho v notepadu změním?

B) je někde v administraci BO Prestashopu obecné nastavení kódování těch txt mailů? Snad jsem to někde viděl, ale už jsem z toho tak zblblej, že nevím, jestli to fakt někde bylo nebo jen to byla jen vlčí mlha.

Díky za jakoukoli radu. (Jo, také by mi pomohlo, když by mi sem někdo, komu čeština v txt mailech funguje, mohl šoupnout třeba funkční soubor order_conf.txt, abych mohl vyzkoušet, jestli to u mne pojede. Díky moc!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Ve starych tematech jsem to pochopitelne hledal.

Ani jedno z Tebou uvedenych problem NERESI! (Krome rady predelat maily do podoby bez diakritiky :-)

Vite nekdo, v jakem maji byt kodovani ty txt soubory? (Jestli se ptam na triviality a nebo blbe, tak prosim o omluvu).

Link to comment
Share on other sites

Ahoj všem na fóru. Zápasím s txt maily, které nechodí česky. (HTML verze ok, čeština jinde také ok). Už mi někdo radil, abych zkusil jinou verzi češtiny (snad tím není myšlen jiný sql, ale právě s ty txt soubory v mail/cs, že?), ale zatím mi nic nepomáhá.

A opravdu je jádro pudla jen jiné verzi těch txt souborů? Vždyť vypadají ok, když je otevřu v Notepadu++. Asi jde jen o to, jake maji mit kodovani. Takze prosim, jestli někdo ví:

a) jake maji mit ty txt maily kodovani? Pomůže, když ho v notepadu změním?

B) je někde v administraci BO Prestashopu obecné nastavení kódování těch txt mailů? Snad jsem to někde viděl, ale už jsem z toho tak zblblej, že nevím, jestli to fakt někde bylo nebo jen to byla jen vlčí mlha.

Díky za jakoukoli radu. (Jo, také by mi pomohlo, když by mi sem někdo, komu čeština v txt mailech funguje, mohl šoupnout třeba funkční soubor order_conf.txt, abych mohl vyzkoušet, jestli to u mne pojede. Díky moc!! :-)


Tak především nepoužívej takový humus jako je Notepad ale používej regulérní soft jako je PSPad! Kodování musí být UTF-8 stejně jako importovaný script *SQL!!!!
Žádné větší zásahy do Presty s počeštěním nejsou třeba, neustále to bude problém mezi židlí a klávesnicí :-)
Pokud bys potřeboval online poradit a nebo rozběhat CS, tak jsem na MSN...

Volbu TXT nebo HTML pro maily jsou viz. creen.

9026_zTPTRdh3XgIQNq9NXG44_t

Link to comment
Share on other sites

Ve starych tematech jsem to pochopitelne hledal.

Ani jedno z Tebou uvedenych problem NERESI! (Krome rady predelat maily do podoby bez diakritiky :-)

OT: Ale je kvoli tomu potrebne zakladat novu temu s tym istym problemom?
Link to comment
Share on other sites

Bomo: Zalozil jsem, protoze ve starych vlaknech to vyreseno nebylo.

Bronikus: Diky moc! Predevsim za info o PSPadu (myslel jsem, ze Notepad++ je ok) a kodovani tech txt soubotu. Zkusim to vsechno.
Jinak - nemam problemy s pocestenim Presty. Vsechno ok. Jen txt maily. A to, jak vidim, tady na foru trapi(lo) spoustu lidi a nikde to nevidim vyreseno.

Jo, a tuhle volbu Emailu v BO jsem nemyslel, tu znam. Ta se prece kodovani netyka. Mam nastaveno posilat obe verze.

V kazdem pripade diky, hledam dal.

Link to comment
Share on other sites

Tabulky jsou v UTF-8.

Jasne, problem je JEN S CESTINOU V MAILS. A jen s textovou verzi mailu. Html maily chodi ok. Proto se ptam, jestli jedinou veci, ktera ty textove maily ovlivnuje je samotne kodovani toho txt souboru. (Ted uz tedy vim, ze i tady to musi byt UTF-8.) Nebo jestli se jeste nekde neco nastavuje, co ovlivnuje podobu tech odesilanych txt mailu.

(Asi by mi pomohl jeden ten txt mail, ktery jinde chodi ok cesky. Napr. order_conf.txt. Hodil bych ho k sobe a uvidel.)

Sorry za dlouhe tahanice, klidne souhlasim, ze je to problem mezi zidli a klavesnici, ale potrebuju ho rozlousknout :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, kdyz jsme delali preklad pro PS, tak opravdu textove verze mailu, jsme moc neresili - osobne jsem predkladal a opravoval vsechno ostatni, protoze sam pouzivam HTML maily, ktery mi fungujou bez problemu. Osobne si myslim, ze opravdu to bude ciste jen a jen o nastaveni kodovani samotnych TXT souboru do UTF-8 - jak tu uz nekdo radil, nainstaluj si neco jako PS Pad, nebo nejaky obdobny editor, kde to lehce zmenis. Jinak nikde jinde v ramci PS se uz nic nenastavuje (krome vyberu TXT/HTML mailu). Jinak pokud by ti nefungovalo spravne kodovani ani v HTML mailech, tak bude problem v nastaveni tveho mailserveru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...