Jump to content

Comentariu produs - alerta la comentarii noi


Cornel_M

Recommended Posts

Salutam!

 

Doresc sa folosesc modulul Product Comments vers 2.3, din Prestashop, apar in BO comentariile spre aprobare, dar daca nu intrii in mod voit printre module si sa vezi noile comentarii de la clienti nu aflii niciodata daca cineva a postat ceva.

 

exista vreo posibilitate de alerta, pe mail sau in BO, asa cum apar cele de comenzi, clienti sau mesaje noi?

 

mentionez ca folosesc 1.5.3.1

 

Multumesc!

Edited by Cornel_M (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

deschideti modulul de comentari la configurare si acolo ai optiuni CAT CHINA

 

poate va referiti la alta versiune de modul, eu ma refer la cel default PrestaShop 2.3 care are doar citeva optiuni, si niciuna nu se refera la alerte, ci poate doar la aprobarea comentariilor de catre un admin, chestie care functioneaza.

pe mine ma intereseaza sa aflu cind cineva posteaza ceva si sa iau decizii.

 

atasez si un printscreen, poate nu vad eu bine....

post-367325-0-53739600-1358231834_thumb.png

 

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

daca nu stii engleza , copiaza primul rand din configurare, si tradul ci google translator!!!!!!!!!! si vezi ce ai intrbat atunci :D:D:D

 

primul rand este: All comments must be validated by an employee - si google zice ca ar insemna: Toate comentariile trebuie să fie validate de către un angajat

 

inclusiv in limba romana validare nu este = cu alerta sau notificare

 

eu vreau ceva similar cu Receive a notification when an order is placed, cu diferenta ca sa fie notificare la postarile de comentarii

Link to comment
Share on other sites

Din pacate, inca nimic... mai am destule de pus la punct si nu e o prioritate pt. mine.

Desi nu sunt programator, o sa incerc cand am timp sa preiau bucati din module care fac acest lucru, ma gandeam la Tell a friend, Testimonials, Contact us etc...

Daca reusesc, va dau de veste.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...