Jump to content

limit na import zboží


jirik0201

Recommended Posts

Přeji pěkný den,

 

chci naimportovat cca 2000 položek přes csv import, ale musím to rozkouskovávat po 50 položkách, protože po chvíli shop zkolabuje a napíše Chyba 500 - Internat Server Error.

 

Prosím o radu jak naimportovat komplet 2000 položek. Jsem u Wedos hostingu.

Link to comment
Share on other sites

Sázel bych na 30s limit pro běh skriptu. Domluva s hostingem na dočasném navýšení je ideální.

 

Jinak, pokud jde o jednorázový import, tak rozdělení na 40 dílčích importů je asi druhá nejsnazší cesta. Vše ostatní je komplikovanější. Není snadné zajistit stejná data v různých databázích. Speciálně u v1.5, kde je hodně nových tabulek se to musí přepisování celých tabulek dělat opatrně a tady to nemá význam - možné problémy jsou velké a úspora čas nemusí být žádná.

Link to comment
Share on other sites

takže na prosbu o DOČASNÉ navýšení času na vykonávání skriptu WEDOS píše: dobu běhu skriptu nenavyšujeme. Vyplývá z to z rizika přetěžování serveru. Pokud potřebujete mít delší dobu běhu skriptu, budete si muset objednat VPS nebo dedikovaný server, kde si můžete tyto parametry měnit libovolně.

Edited by jirik0201 (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

takže na prosbu o DOČASNÉ navýšení času na vykonávání skriptu WEDOS píše: dobu běhu skriptu nenavyšujeme. Vyplývá z to z rizika přetěžování serveru. Pokud potřebujete mít delší dobu běhu skriptu, budete si muset objednat VPS nebo dedikovaný server, kde si můžete tyto parametry měnit libovolně.

Drsný
Link to comment
Share on other sites

U wedosu mám pořád problémy s touto chybou. Třeba chci nahrát běžně obrázek (pár kb) k produktu. A sem tam to prostě trvá neskutečně dlouho a skončí touto chybou, otevřu nové okno a zase jede. Dělá mi to jen u tohoto poskytovatele. Ale všiml jsem si i rozdílu, když to dělám v googlu chromu tak to blbne a na exploreru se to stane vyjímečně. U verze 1.3 jsem problém nikdy neměl, chyby se začli objevovat u verzí 1.4.

Edited by DaveM (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

U wedosu nemám nikdy problém s tím že by to trvalo neskutečně dlouho a skončí chybou - je tam prostě timeout a ten je vždy stejný. Pokud server nestihne vyřídit všechny požadavky do timeoutu, tak to skončí chybou. Logické. Mám vypočítáno, že mohu importovat +- 17 produktů s cca 10ti obrázky u každého a podle toho rozděluji csv...

 

Pokud znáte někdo celkově lepší hosting za tyhle peníze, nebo i o malinko dražší, tak prosím sem s ním..

Link to comment
Share on other sites

Jen ještě poznámka k wedosu, když jsem testoval modul pro automatický import skladových karet tak mi script nikdy nedoběhl do konce (limit 90s) a naimportoval jen cca 500 položek.

 

Když jsem ten stejný modul testoval na stejné verzi presty a hosting anoweb tak script za 30s nemá co dělat a to naimportuje a aktualizuje přes 3000 položek, odešle maily nově naskladněných produktů a doplní index o nové položky do vyhledávání.

 

Tento faktor u mě rozhodl. A to si myslím, že anoweb není kdovíjaký hosting (technicky), ale vždy vyšli vstříc, když jsem něco potřeboval.

 

Sám u wedosu mám několik projektů, samozřejmě z důvodů ceny, ale kdo to myslí s eshopem vážně, já osobně po zkušenostech nedoporučím.

Edited by DaveM (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Srovnání hostingů je vždy subjektivní. Záleží na konkrétním serveru a momentálním zatížení. Osobně bych od sdíleného hostingu s cenou ořezanou na kost nečekal žádné zázraky. A tam kde to teď běhá to za pár měsíců může být naopak.

Link to comment
Share on other sites

Srovnání hostingů je vždy subjektivní. Záleží na konkrétním serveru a momentálním zatížení. Osobně bych od sdíleného hostingu s cenou ořezanou na kost nečekal žádné zázraky. A tam kde to teď běhá to za pár měsíců může být naopak.

 

Souhlasím.

Link to comment
Share on other sites

Za 300Kč ročně + pokud jste vyčápli nějaký slevy atd, opravdu nečekejte zázraky od toho hostingu. To je opravdu tak na html a nějaký mrtvý CMS. A pokud si Váš shop nevydělá ročně 1200,- Kč na hosting, tak ho probůh snad ani neprovozujte.

 

Jestli rozumíte linuxu, tak VPS od Wedosu bude bohatě stačit. Pokud ne, doporučuju Angel Hosting, je to kompletně managed z adminu, podpora se vším vychází vstříc, jen ten hosting občas vypadne. Za rok 2012 asi tak 10x. Na AH na nastavení 2jádra, 1500ram a 30gb hdd ede přes 70 webů na Joomle. Bez přetížení, bez problémů. Co se týče wedosu, mám tam 4 moduly 2jádra, 2000ram a 60gb hdd s 10 joomla aplikacemi a trafficem přes 250.000 přístupů měsíčně a bez problému to jede na nějakejch 20%. Jediná nevýhoda je, že pokud na wedosu navýšíte VPS, už nelze nikdy snížit. Což je zase plus pro AH, kde s tím můžete manipulovat každou minutu, jak se vám zlíbí.

 

Pokud i přesto přemýšlíte o VPS Wedos, tak nečekejte že Vám podpora pomůže, prostě VPS je ve vaší režii a jim je úplně jedno co vám tam funguje nebo ne a spravte si to sami. Samozřejmě pokud někdo bude chtít základní rady a nastavení, sem ochoten napsat i manuály, abyste předešli problémům, které sem i já řešil desítky hodin.

 

Ani jedné společnosti nedělám reklamu, ač využívám jejich affiliate, jen vám radim co a proč vybrat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...