Jump to content
Xodes

Import danych CSV - KATEGORIE

Recommended Posts

Witam,

Od dawna borykam sie z problemem dodawania kategorii.

Mam plik csv od hurtowni z produktami. wszystko sie ładnie impotuje tyle ze problemem sa kategorie.

Po prostu zamiast je dzielic, to kazda kategorie importuje jako "główną".

Jezeli mam np:

home>buty>męskie>sportowe>nike

home>buty>męskie>sportowe>adidas

home>buty>męskie>sportowe>reebok

home>buty>damskie>sportowe>nike

home>buty>damskie>sportowe>adidas

To po imporcie mam kategorie:

home

buty

damskie

meskie

sportowe

adidas

reebok

nike

Zamiast je po prostu normalnie poukładać.

Dołącze plik z przykładowym plikiem csv i ew zdjecie.

Mam nadzieję ze ktoś wie o co może chdzić.

Pozdrawiam

post-430620-0-78928700-1358002389_thumb.jpg

dane.zip

w Twoim przypadku proces importu musisz rozłożyć na kilka kroków, najpierw importujesz kategorie główne, nastepnie podkategorie - wybierając odpowiednią kolumnę jako kolumnę rodzica - czyli parent kategory.

Hmm...

Powiedzmy ze wiem o co chodzi... tyle ze tych "kategorii" jest dość dużo.

Może jakiś przykład? Dołączyłem do tematu zdj i plik .csv

Byłbym naprawdę wdzięczny za pomoc

:rolleyes: Polecam skorzystanie z naszej usługi ASI firmy VeroSoft.pl

:mellow: Wiem, że to nie odpowiada bezpośrednio na pytanie, ale może rozwiązuje problem z impotrem i aktualizacją produktów z hurtowni.

Oczywiście na początku, wiele osób próbuje to zrobić przy użyciu darmowych modułów i własnych sił, ale już po krótkim czasie okazuje się, że czas i energia w to włożona nie jest warta tych kilkudziesięciu złotych miesięcznie za w pełni funkcjonalną, elastyczną i bezobsługową usługę. Może czasami lepiej się skupić na efektywnej sprzedaży niż na walce z systemem...

Po dłuższych zastanowieniu się można dojść do przekonania, że Integracja z hurtowniami - to wbrew pozorom znacznie obszerniejszy temat niż się na początku wydaje.

Aby zrobić to uczciwie i skutecznie, to trzeba przewidzieć wiele funkcjonalności, niespodzianek i uzbroić się w cierpliwość.

Oczywiście nie nalegamy na skorzystanie z naszej usługi - a jedynie polecamy sprawdzenie okresu próbnego w 100% darmowego i bez zobowiązań, aby zwyczajnie mieć porównanie.

Dla ułatwienia decyzji zamieszczam parę informacji o usłudze ASI:

System ASI (Aktualizacja Sklepów Internetowych) stworzyliśmy z myślą o wygodnej i bezobsługowej integracji sklepu PrestaShop z hurtowniami internetowymi.

Główne cechy, które mogą sprawić, że korzystanie z ASI może być ciekawym rozwiązaniem to:

INTEGRACJA - każdej standardowej hurtowni posiadającej pliki z ofertą w 24-72 godziny - GRATIS

DOSTĘPNOŚĆ 24/7 - w pracy i na wakacjach - system w 100% ON-LINE (brak konieczności utrzymywania dedykowanego komputera)

DARMOWY START - miesiąc GRATIS

BEZPIECZEŃSTWO - codzienne backupy zmian zrobionych w systemie ASI

ŁATWE DOSTOSOWANIE - pomoc w zmianie systemu aktualizującego oraz migracji danych

AUTOMATYKA - aktualizacje stanów magazynowych oraz dodawanie produktów jest w 100% automatyczne i obsługiwane przez system ASI

WYGODA - Menadżer Eksportu (ON-LINE), w którym możemy łatwo zdefiniować wiele parametrów eksportu – tak, aby oferta w naszym sklepie była atrakcyjna i unikalna.

Korzystając z systemu ASI można łatwo docenić jego różnorodne możliwości upraszczające sprzedaż w Internecie. System jest bardzo elastyczny i na bieżąco dopasowuje się do wymagań Klientów oraz zmieniającego rynku e-commerce. Ciekawe funkcje, które mogą usprawnić obsługę sklepu i zaoszczędzić czas - to na przykład:

Możliwość przypisania jednego produktu z hurtowni do wielu kategorii sklepu

Ustawianie cen sklepowych zarówno od cen hurtowych, jak i cen katalogowych producenta

Możliwość przypisywania produktów z hurtowni do kategorii sklepowych na poziomie kategorii lub/i producenta lub/i pojedynczego produktu

Zarządzanie zachowaniem produktów w sklepie, gdy wyczerpie się stan magazynowy w hurtowni (dezaktywacja/zmiana terminu dostępności/wysłanie e-maila/zmiana stanu magazynowego na <>0 itp.)

Dziedziczenie ustawień, które umożliwia za jednym podejściem ustawić parametry eksportu dla całej kategorii a nawet hurtowni

i wiele innych ułatwiających obsługę sklepu internetowego

W celu sprawdzenia naszego rozwiązania wystarczy napisać do nas wiadomość na adres verosoft@verosoft.pl podając nazwy hurtowni, z którymi chcemy się zintegrować.

:)Zapraszamy do testów i współpracy.

Zespół VeroSoft.pl