Jump to content

TR Dil Dosyası

elamoni

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, bu benim ilk mesajım. Dolayısıyla ps de ve forumda da yeniyim. Bir hatam olursa affola...

Ben Linux sunucuma 1.9 sürümünü yüklüyorum şu an. Acaba bu sürümünde TR dil dosyası mevcut mudur, yoksa ilave olarak mı yükleyeceğim. Ayrıca baktığım dil dosyaları gzip formatında. Bu dosyalar nasıl yüklenir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Problem değil.

Linkini verdiğiniz sayfadan 1.4.9.0 için olan tercümeyi indirebilirsiniz, ancak ben size %96 olan 1.4.7.0 tercümesini tavsiye ederim. O tercümede benim de çok katkım olmuştu. 1.4.7'nin tercümesi ile 1.4.9'u büyük ölçüde karşılarsınız.

Kurduğunuz sürüm Prestashop'ın resmi sayfasından indirildiyse içinde Türkçe dili yoktur. Kendiniz yüklemelisiniz.

Bunun için Yönetim Panelinde Tools>Translations sekmesine gidin. Import a language pack manually sekmesinde indirdiğiniz gzip dosyanızı seçin ve Import deyin. Türkçe yüklenecektir.

Daha sonra dil aktif değilse, Tools>Languages altından Türkçe dilini etkinleştirebilirsiniz.

Eksik alanları tercüme etmek için ise yine Tools>Translations sekmesinde Modify Translation bölümünü kullanmalısınız.

İyi geceler.

Dosya izin problemine benziyor. Aşağıdaki izin işlemini tüm alt dosyaları kapsayacak şekilde uygulayın.

chmod 777 themes

chmod 777 themes/prestashop

Dil dosyasını yükleyin ve bu sefer de aşağıdaki izin işlemini gerçekleştirin. 777 güvensiz olabilir.

chmod 755 themes

chmod 755 themes/prestashop

Aşağıdaki izinler verilmiş mi kontrol eder misiniz?

chmod 777 (marked in bold) :

files and folders

/config

/tools/smarty/compile

/tools/smarty/cache

/tools/smarty_v2/compile

/tools/smarty_v2/cache

/sitemap.xml

/log

/upload

/download

chmod 777 folders and subfolders/

/img - Subfolders

/mails - Subfolders

/modules - Subfolders

/themes/prestashop/lang

/themes/prestashop/cache

/translations

php.ini dosyası oluşturarak httpdocs klasörüne attım. Fakat değişen bir şey olmadı. Ayrıca önceki mesajınızda belirttiğiniz izinleri tekrarbelirtilen şekilde düzenledim ama dil dosyasını hala yükleyemiyorum.

Linux server kullanıyorum. Özellikler aşağıda belirttiğim şekildedir.

Veritabanı Sunucu:

• Sunucu: 94.138.201.70 via TCP/IP
  • Yazılım: MySQL
  • Yazılım sürümü: 5.0.95 - Source distribution
  • Protokol sürümü: 10
  • Sunucu karakter grubu: UTF-8 Unicode (utf8)

Web Sunucu:

• Apache/2.2.3 (CentOS)
  • Veritabanı istemcisi sürümü: libmysql - 5.0.95
  • PHP uzantısı: mysql

Edited by elamoni (see edit history)

php.ini dosyasını yeniden oluşturmayacaksınız. Tüm server'ı etkileyen bir dosya olmalı.Bu dosyada değişiklik yapmalısınız.

Şöyle yapalım. Bir php dosyası oluşturun, ismi önemli değil. İçinde aşağıdaki kod olsun.

Bunu ftp'ye atın ve tarayıcınızda açın. Oradan safe mod'a bakın.

<?php phpinfo() ?>