Jump to content

Türkçe çeviri ( Turkish Translations ) Hep birlikte bir el atalim

Recommended Posts

Merhaba;

Uzun zamandir Turkce cevirinin cikmasini bekliyoruz ama haftalardir hicbir gelisme yok belki hep birlikte yaparsak kisa zaman da bir sonuc alabiliriz. Biliyorsunuz ki PrestaShop'un yonetim panelinden direk olarak ceviri yapmak mumkun. Ben bu yuzden DEMO bir site kurdum. Bu sitenin yonetim adresini kullanici adini ve sifresini assagida sizinle paylastim.

Ceviriye katilmak icin yapmaniz gerekenler

1.http://corumfenlisesi.info/deneme/yonet/login.php

2.Assagidaki e-mail ve Sifre'yi kullanarak giris yapin.

3.Acilan sayfada Tools a tikladiktan sonra alt menuden Translations'u secin

4.Ustte Modify Translations kismi gelecektir, acilir menuden duzenlemek istediginiz kismi secin ve Amerikan bayragina tiklayin.

5. Artik istediginiz cumle ya da kelimenin turkcesini yazabilirsiniz.

6. Isiniz bitince Update Translations a tiklamayi unutmayin.

7.Ceviriler bitince dil dosyasini disari aktaracagim, Ayni zamanda bunu sifre ve e-mail adresini kullanarak sizde yapabilirsiniz.

E-mail [email protected]

Sifre 123456ab

Resimli Anlatim

prestashopbackoffice2od9.jpg

prestashopbackoffice3fe8.jpg

prestashopbackoffice4zc1.jpg

prestashopbackoffice5hi7.jpg

Merhaba arkadaşım öncelikle seni prestashop a ilginden dolayı kutluyorum

Siteye gelince zaten türkçe dil desteği mevcut ingilizce diliyle uğrama az da olsa zaman kazanırsın...Ben admin panelinden Türkçe dili aktif ettim...

http://sanalmagaza.de/  adlı sitede Full Türkçe sürüm var ama onlarda para istiyolar

Ben de ilk başta yuh dedim ama sonra okulda ingilizce dersinden kaçtığım aklıma geldi sınıfta derse kalanları hatırladım sinirim geçti...

Ama açık kaynak kod yazılımının çevirisini parayla satmak gerçekten içimi acıttı

Merhaba arkadaşım öncelikle seni prestashop a ilginden dolayı kutluyorum

Siteye gelince zaten türkçe dil desteği mevcut ingilizce diliyle uğrama az da olsa zaman kazanırsın...Ben admin panelinden Türkçe dili aktif ettim...

http://sanalmagaza.de/  adlı sitede Full Türkçe sürüm var ama onlarda para istiyolar

Tesekkur ederim, hep birlikte birseyler yaparsak galiba kisa zamanda biter, Ya da 10 kisi 3 er dolar verip alalim :D

Ben de ilk başta yuh dedim ama sonra okulda ingilizce dersinden kaçtığım aklıma geldi sınıfta derse kalanları hatırladım sinirim geçti...

Ama açık kaynak kod yazılımının çevirisini parayla satmak gerçekten içimi acıttı

Açık kaynak sisteme ek modül yazarsın ve yazdığın modül çok özeldir satarsın anlarım, yada tasarım yaparsın tasarımını yaparsın satarım dil dosyalarını satmak birtek bize özgü sanırım

Sen Merak etme çözmeye çalışacam ;)

selam

ben sanalmagaza.de sitesinden dil paketini satın aldım, fakat adamlar öyle bir şifrelemişlerki dil paketi sadece benim host veya ip de çalışıyor. Dosyayı altdaki linkden indirebilirsiniz belki bunu deşifre edecek birisi vardır burda.

http://www.file-upload.net/download-847895/ps-turkce.zip.html

Benim anlamdığım şu:

yönetim panelinden dosyayı dışarı aktarıyorum ama onuda şifrelenmiş bir şekilde veriyor bunun bir hilesi yokmu?

selamlar

petshop34

arkadaþlar uzun zamandýr ben de bekledim bi vatan sever þunu türkçeleþtirsin diye, ama malum herkesin iþi var. sanalmaðaza ya güvenlik önlemlerini iyi almadýðý için teþekkür ediyoruz. yönetim paneli tam türkçe olmasa da front panel türkçe. en azýndan adamlar bunu 35euro ya satabiliyorlar. güle güle kullan türkiye.

http://www.mutlusoftdesign.com/driver/tr.rar

Merhaba,

Bu isten para kazanmanizda bence sorun yok fakat biraz beklesek buraya gondereceginizide sanmiyorum. En azindan baska biri cevirene kadar.  Eminim ki emeginizin karsiligini almissinizdir 20 kisi alsa 1500 ytl eder,

Zaten hirsizlikta bizim Turkler 1 numara demek hos birsey degil.

Saygilar

Başar kardeş saldırı olayını bilmiyorum, hırsızlık durumuna gelince, bütün dillere çeviri yapanların ücretsiz paylaştığı bir community oluşumunda tek ücretli satılan dil paketinin bizimki olması da bir nevi fırsat işgüzarlığı değilmidir. Eğer durum dediğiniz gibiyse hem sizin açık kaynak sistem üzerinde fırsatçı pazarlamacı davranışınız hemde sitenize giren arkadaşın yaptığı yanlış.

Paylaşım 0 olduğu için biz türklerden presta vb. türevi bir yazılım çıkmıyor bu da işin başka bir ironi boyutu. Bugün sözleşip 4-5 programcı biraraya gelip eli yüzü düzgün birşey çıkarılsa ertesi gün ikinci üçüncü şahıslar yazılımı kendi yapmış gibi satmaya kalkar. Neyse neresinden tutsan ordan kopacak bir durum. Madem olan olmuş tr dil dosyaları herkese hayırlı olsun, modül yazma, ekleme, template düzenleme gibi konularda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara forum üstünden ve mailde zaman buldukça yardımcı olurum ki kızılay dağıtmış gibi prestanın default arayüzüyle siteler kaynamasın ortalık :)

Merhaba,

gerçi burası tarşma bölümü değil ama yanıt vermem gerektiğini düşüyorum.

Benim pazarladığım dil paketi Prestashop değil!!! İnanın belirli zaman sonra paylaşacaktım. Aynısını zencart ilede yaptım (zencarttürkiye.com). Niçin böylemi yapıyorsun diye sorarsanın?

Daha önce bir çok portal kurdum sanalmağaza hakkında destek vermek için. Siteye moderatör aradım kimse başvurmadı veya yardımcı olmadı. Ben herzaman kendim ortaya birşeyler atmaya denedim.  Çeviriler, modül, tema vs.. konularda kendim yardımcı oldum.

İsterseniz sanalmagaza.de altında bir destek portalı kurabilirim. Örnek PrestaShop, Magento ve Zencartı içerleyen bir portal olabilir. Paylaşmak bu şekilde başlar. Forumda ben yardımcı olurum deyipte boş vaadlerle olmaz bu işler. En azından 5 moderatör gelsin bir araya, seve seve kurarım destek portalını hemde hiç bir ücret almamak şartıyla. Fikrime katılanlar özelden mail atsınlar...

Neyse konuyu uzatmaya gerekmez. Hatta yönetici kardeş artık bu postu kapatsa iyi olur. Çeviriden başka her dala uzandı.

Selamlarımla

Kerim Başar

Selam Merhaba Ben Kuramadim Yardımcı Olamaniz Mümkünmü ?

Daha detaylı sorunu anlatırsanız, elbette yardımcı olurum.

Sorunu hangi aşamada yaşyorsunuz?

Kurulumu ne kadar ilerletebildiniz?

Nasıl bir hata veriyor?

Size yardımcı olmam için biraz açıklama yapmanız gerekmezmi  ???

• 3 weeks later...

Türkçe çeviri en son yukarıda paylaşıldığı şekilde,

Bide Anasayfadaki Categories Manufacturesi Your Account CART bunları nerden düzeltcez ya ?

/modules/ dizini altından düzelteceksin

blockcategories = kategoriler blockmanufacturers= manufacturers

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum PrestaShop un deneme aşamasındayım silerden öğrenmek istediğim ben en son bu ver.1.02 kararsız sürümü yükledim bunda admin panelini oluşturamadım bir türlü acaba eski sürümü yani ver.0.9 umu yüklemiliyim acil yardımlarınızı bekliyorum

moğollar kardeş benim siteden bana da mesaj atmışsın. Admin paneli olşturamamanın sürüm ile bir alakası yoktur.

Ben 1.0 RC3 kurdum siteme. Kurulum aşamasında bazı şeyleri yanlış yapıyorsundur. Ya da kurulumdan sonra admin klasörüne rakamlar eklemelisin. Mesela kurulumdan sonra "admin" klasörünün adını "admin123" şeklinde değiştirmen gerekiyor. Bunu yapmadıysan hata veriyor olabilir...

1.0 RC3 ü indirip kurmanızda bir sakınca yok ama beta aşamasında olduğu için hataları mevcut onlarda başağrıtabilir. Ya kendiniz çözeceksiniz karşılaştığınız hataları sorunları yada çözülmesini bekleyeceksiniz, bu yüzden sağlam olan 0.9.7 yi kurmak daha sağlıklı.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Slm arkadaşlar. bu dil dosyası olayı yılan hikayesine dönmüş. Etrafta 10 tane farlı türkçe dil dosyası var. tamamen düzgün çevrilmiş bir tane yok galiba. bulamadım ben. bu şekilde herkes bişi çevirim kendi dil dosyasını buraya koymasındansa. birisi bir tane kursun demo olarak insanlar admin paneline girip çevirsin. Sonra o admin panelinden isteyen dosyayı en son download etsin.

Yada sadece birkaç kişi bir grup oluşturup çevirsin.

ingilizcem iyidir. bende gruba dahil olabilirim.

• 6 months later...

i have full turkish translated.and i m sharing with all people..so i attached language files to message ..

click to download…

http://rapidshare.com/files/225546316/tr.rar.html

Ben çevirdim arkadaşlar bitti sizinle burda paylasim

indirmek için tıklayın

http://rapidshare.com/files/225546316/tr.rar.html

bir tek adminde o üsteki menüleri cevirecegim yeri bulamadım..onuda bilen varsa soylesin...