Jump to content
askinjew

İndirim kuponu oluşmuyor [Çözüldü]

Recommended Posts

Arkadaşlar kuponlar bölümünde indirim kuponu oluştururken , cins: bölümünde seçim yapabileceğim herhengi bir seçenek çıkmıyor. Tıkladığım zaman boş uzun bir kutu açılıyor. Bundan dolayı promasyon kodunu bir türlü oluşturamıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ediyotum. Aynı şey ürün kartlarında stok değerini artırıp

eksiltme bölümündede oluyor.Artır yada eksilt yazıları kutunun içinde görünmüyor.

Edited by askinjew (see edit history)

Konu hakkında deneyimi ve bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum..

Bu konuyada çözüldü yazıp rafa kaldırmak için üstadlarımızın yardımını rica ediyorum.

Aşkın Bey,

Sitenizin hata mesajlarını açar mısınız?

Bunun için config klasörü içindeki config.inc.php dosyasında display_errors seçeneğini on yapmalısınız.

Sitenizde ilk defa karşılaştığım bir hata var.

Fatal error: Cannot redeclare class CustomerCore in /hermes/waloraweb092/b1642/moo.askinjew/classes/CustomerXXX.php on line 707

classes/CustomerXXX.php dosyasını zipleyip buraya ekleyebilir misiniz?

Yedekleyip siler misiniz? İsminin değişmesine rağmen halen bu dosyanın çağrılması ilginç aslında.

Tamam hata gitti. Ama farkettim ki indirim kuponu hatası bununla ilgili değil.

Yine de bir hatayı düzelmiş olduk :)

:)

Sanırım sorunu çözebiliriz. Veritabanınızda id_discount_type değerleri için tr alanları boş kalmış olmalı.

Özelden veritabanı erişim bilgilerinizi gönderirseniz bakabilirim.

Şimdi Gönderiyorum. Aynı Boşluk Ürünler eklerken ürün adedi bölümündeki artırma ve eksiltme bölümündede oluyor.

Veritabanında ps_discount_type_lang tablosunda Türkçe için 3 farklı cinsin tercümesi manuel girildi ve sorun çözüldü.

• Like 1

Şimdi Gönderiyorum. Aynı Boşluk Ürünler eklerken ürün adedi bölümündeki artırma ve eksiltme bölümündede oluyor.

Tam olarak yerini anlayabilmemiz için ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz?

Tekrar merhaba .

Elinize sağlık indirim kuponları sorunu çözülmüş teşekkür ederim.

ürünlerin oluşturulmasıda ve değerlerinin artırılmasında ki artırma yada eksiltme kutucuğu boş çıkıyor söylediğim gibi resimlerini yüklüyorum

post-371823-0-48728800-1358193039_thumb.png

post-371823-0-32799100-1358193071_thumb.png

Çözüm için ps_stock_mvt_reason_lang tablosuna Türkçe dili için eksik olan değer satırları eklendi.

• Like 1

evet sorunu herzamanki gibi çözmüşsünüz. Bilginize , ellerinize sağlık. Çok teşekkür ederim. Sayenizde Prestashops Türkiye forum bölümünde çözülmemiş sorun yok gibi. Tekrar teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Konu çözüldü olarak işaretliyorum.

Hata mesajlarını kapatmalısınız.

Bununla birlikte hata mesajları normal değil. Başka hatalar da var ama birçoğu modüllerinizden birinden kaynaklanıyor. Modül adı sanırım RSI SQL Buddy.

Edited by MEG Venture (see edit history)

bu modül var ama yüklü değil. Komple sileyimmi. yoksa AKTIF halemi getireyim ?

birtaneside backup modülü galiba. Bu modülü çalışır hale getirmenin bir yolu varmı acaba

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More