Jump to content

Yeni kurulumda Backoffice aciliyor Frontoffice Anasayfa Açılmıyor!?

admkrtp

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar, prestashop ile yeni tanıştım taze bir kurulum yaptım tüm yönergeleri izleyerek lakin en son çıkan ekranda backoffice'e tıklayarak admin paneline ulaşmama rağmen frontoffice'e tıkladığımda anasayfaya giremiyorum. direk adresi yazdığımda da maalesef aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü alıyorum. Sorun hakkında bir malumatı olan yada çözüme ilişkin bir fikri olan varsa yardım rica ediyorum.

not: chrome, explorer, mozilla hepsinde aynı hata

Herkese iyi forumlar..

hata.jpg

" .htaccess varsa silmeyi deneyin olmaz ise config / setting.inc.php dosyasında display_errors seçeneğini on yapıp tekrar deneyin "

Yukarıda ki çözümü de denedim olmadı

Edited by admkrtp (see edit history)

Merhaba sildiğiniz .htaccess dosyasını tekrar yapılndırdınızmı acaba ?

admin klasorunu yeniden adlandirdim, install'u da sildim ama .htacces dosyasiyla ilgili bir sey yapmadim, nasil yapmam gerekiyor?

bir de alakasız ama hangi versiyonu tavsiye edersiniz, türkçesi temiz sağlıklı çalışan. şimdi sildim herşeyi tekrar kurulum yapacağım, onu da sormak istedim bir muhattap bulmusken kusura bakmayin lutfen :)

Edited by admkrtp (see edit history)

fttp den girip yada serverenızın cpanelinden file manager açıp ana dizindeki install klasörünü silin ve admin klaörüne yeni bir ad verin mesela admim123 gibi . sonra tarayıcınıza www.webadresi.com/admin123 yazarak back ofise gidin.

hocam bunları yaptım backoffice'e erişebiliyorum lakin frontoffice yani anasayfa acilmiyor.

Enbaşta lütfen prestashop kurulum dosyasını burdan indirip kurunuz. stabil olan ustalarımızın tavsiye ettiği 1.4.9.0 versiyonunu kurup form sayfasında aratırsanız bulabileceğiniz tr dil dosyasını yükleyebilirsiniz.

prestashop.com adresinden indirmem de bir sakınca yok sanirim, yine orada dil dosyalari var onu da ordan indiriyorum?

Merhaba,

Yaşanılan sorun çözüldü ise lütfen konu başlığını; [Çözüldü] Yeni kurulumda Backoffice aciliyor Frontoffice Anasayfa Açılmıyor!? şeklinde düzenler misiniz? Eğer çözülmedi ise, sorun yaşadığınız kısmı buradan ilettiğiniz takdirde elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım.

Ayrıca şu an için tavsiye ettiğim PrestaShop sürümü 1.4.9 'dur ve Aşkın Bey 'in de belirtmiş olduğu gibi ilerde herhangi bir sorun yaşamamanız için lütfen bu site üzerindeki dosyaları kullanın, bunun yanı sıra, buradan indirmiş olduğunuz PS sürümleri içerisinde Türkçe Dil Dosyası mevcut, herhangi bir sorun yaşamadığınız sürece ekstradan dil dosyasını indirmenize gerek yoktur.

İyi çalışmalar dilerim.

• 3 weeks later...

Merhabalar,

...hiç açılmadı.

Tam olarak sorun nedir, beyaz sayfa hatası falan mı acaba?

Hataları görebilmek için, hata gösterim modunu açmanız gerekmektedir: AnaDizin/config/config.inc.php <- sayfası üzerinden

@ini_set('display_errors', 'off');

değerini

@ini_set('display_errors', 'on');

olarak düzenleyip, upload tekrar deneyiniz. Bir de site adresinizi buradan ya da özelden iletebilirseniz, müsait bir anda sorunu inceleyebiliriz.

Kolay gelsin. :)

Şimdi Dosyaları Tekrar atıyorum. herhangi bir hata mesajı yok sadece yönetim paneline giriş yapıyorum fakat ana siteye giremiyorum dosya aktarımı bittikten sonra deneyeceğim söylediklerinizi inşallah olur. şuanki adresim bu http://nargile.host-ed.me

hocam server'in ne, windows tabanli mi yoksa linux mi? dur tahmin edeyim; windows?

dana önceki mesajımda verdiğim adreste kurulum yapamadım. http://nargile42.eu5.org/ bu adrese yükledim hata gösterim modunu açtım ekranda çıkan hata :

Fatal error: Uncaught exception 'SmartyCompilerException' with message 'Syntax Error in template "/home/vhosts/nargile42.eu5.org/modules/blockcurrencies/blockcurrencies.tpl" on line 35 "<form id="setCurrency" action="{$request_uri}" method="post">" unknown tag "private_print_expression"' in /home/vhosts/nargile42.eu5.org/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php:431 Stack trace: #0 /home/vhosts/nargile42.eu5.org/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php(253): Smarty_Internal_TemplateCompilerBase->trigger_template_error('unknown tag "pr...', 35) #1 /home/vhosts/nargile42.eu5.org/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templateparser.php(2304): Smarty_Internal_TemplateCompilerBase->compileTag('private_print_e...', Array, Array) #2 /home/vhosts/nargile42.eu5.org/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templateparser.php(2812): Smarty_Internal_Templateparser->yy_r27() #3 /home/vhosts/nargile42.eu5.org/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_tem in/home/vhosts/nargile42.eu5.org/tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 431

Back Office'de Preferences altında tam olarak yerini hatırlayamadığım "Smarty 3 yerine Smarty 2 kullan" gibi bir seçenek vardı. Bunu değiştirmeyi ve performans ayarlarından yeniden derlemeyi açıp, cache'i kapatmayı dener misiniz? Hata smarty syntax hatasına benziyor.

• 2 weeks later...