Jump to content

Problema Comanda prin email client


Umbrelaman

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Am si eu aceeasi problema si nu cred ca este vorba de serviciul de mail. De exemplu pe yahoo nu poate fi vizualizat ? De pe alte site-uri un cod html se deschide fara probleme.

O alta intrebare...
Cum pot dezactiva acel email automat stresant cu "{shop name} Order confirmation". Cum pot sterge toate mesajele de la orders ca apoi sa adaug eu un SINGUR mesaj ce vreau sa fie trimis de catre server catre client atunci cand se face o comanda, iar codul sa fie afisat in format html.

Multumesc frumos !

Link to comment
Share on other sites

Offtopic : Imi poti activa si mie contul pe prestashopdownload ? ;))

Ontopic: Desi din backoffice la orders, order statuses este setat pe activat un mail, adaugat si pus pe un template din mails/ro prestat shop tot 2 mailuri imi trimite...asta vroiam sa aflu cel mai mult. De ce cu o singura optiune de send activata ( si personalizata ) acesta imi trimite doua mailuri...
Scuza-mi insistenta sau poate nu am vazut eu chichita dar azi-noapte am ramas treaz pana pe la ora 4 si pentru problema asta si astazi asteptam nerabdator sa-mi raspunzi :">

Stima !

Link to comment
Share on other sites

Nu, e setat sa trimita doar html.
Trimite html-ul definit de mine cu subiect/continut ales de mine si mai trimite un mail "{shop name} Order confirmation". Vreau sa modific in asa fel incat clientul sa primeasca un singur mail cand plaseaza o comanda in care sa-i afiseze ceea ce a comandat.

offtopic again: Am si eu nevoie de mailurile traduse de pe site-ul tau, se poate sa activezi contul ? adresa de mail este [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...