Jump to content

çeviri hata mesajı

enescce

Recommended Posts

arkadaşlar çeviriler bölümünde şu şekilde bir uyarı mesajı alıyorum. yardımcı olusanız sevinirim

Warning, your PHP configuration limits the maximum number of fields to post in a form: 1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 4502 at least or edit the translation file manually.

Merhaba

Bu hata kullandığın sunucunun php ayarlarında aynı anda 1000'den fazla alanı güncellemeye izin vermemesinden kaynaklanıyor.

Çözüm olarak php.ini dosyasında (host aldığın firmadan, belki direk ftp'den ya da cpanel'den bu dosyaya ulaşabilirsin) max_input_vars komutunu bularak, 1000 değerini yeteri kadar büyük bir değerle (mesela 6000) değiştirmeli ve kaydetmelisin.

Ya da hangi versiyonu kullanıyorsun bilemiyorum ama 1.5 için elle, 1.4 için generate htacces sekmesindeki textarea'ya şu komut satırını ekleyerek ve kaydederek alternatif çözüm uygulayabilirsin.

php_value max_input_vars 6000

• Like 2

6000 değerini yeterince büyük bir değer olarak yazdım. 4502 sayısı güncellediğiniz tercüme sayfasındaki veri alanı sayısıdır. Tabii ki modül ekleyerek artabilir.

Değeri nerede güncellediniz? htaccess her zaman çalışmayabilir.

Değerin değişip değişmediğini phpinfo ile test edebilirsiniz. Bunun için yeni bir php dosyası oluşturun. Adı mesela phpinfo.php olsun. İçine aşağıdaki kodu ekleyin. FTP'ye atın ve tarayıcıdan çalıştırın. Bahsettiğimiz değerin değişip değişmediğini böylelikle test edebiliriz.

<?php phpinfo(); ?>

• Like 1

• 1 month later...

6000 değerini yeterince büyük bir değer olarak yazdım. 4502 sayısı güncellediğiniz tercüme sayfasındaki veri alanı sayısıdır. Tabii ki modül ekleyerek artabilir.

Değeri nerede güncellediniz? htaccess her zaman çalışmayabilir.

Değerin değişip değişmediğini phpinfo ile test edebilirsiniz. Bunun için yeni bir php dosyası oluşturun. Adı mesela phpinfo.php olsun. İçine aşağıdaki kodu ekleyin. FTP'ye atın ve tarayıcıdan çalıştırın. Bahsettiğimiz değerin değişip değişmediğini böylelikle test edebiliriz.

<?php phpinfo(); ?>

Belirttiğiniz değişiklikleri yapıp test ettim ve değer değişmiş görünüyor ancak hala aynı hatayı alıyorum, host sağlayıcıyla da görüştüm aynı düzeltmeyi rica ettim yaptıklarını söylediler ama değişen bir şey olmadı. Modül tercüme sayfasına ulaşamıyorum. Aldığım hata aşağıda. Başka yapılabilecek bir şey var mı acaba ?

Uyarı,hosting sağlayıcınız bir forumda olabilecek maksimum alan sayısını sınırlıyor:

1000 çin

1000 çin

2500 çin

Please ask your hosting provider to increase the post and request limit to 1655 Enaz Yada çeviri dosyasını manuel olarak düzenleyin.

Benzer hata alan arkadaşlar için yazıyorum, meg venture arkadaşımızın belirttiğiyle birlikte toplam 3 alanın değerini yükseltince sorunum çözüldü.

Araçlar / oluştur sekmesinden , Htaccess yaplandırması text area alanına bu değerleri ekleyip kaydedince alan kısıtlaması sorunu çözülüyor.

php_value max_input_vars 2500

php_value suhosin.post.max_vars 2500

php_value suhosin.request.max_vars 2500

• Like 1

• 2 weeks later...
  • 9 months later...

konu esk ama bu sorun bende de mevcut. php.ini ekledim değerleri 10000 bile yaparak denedim olmadı.çok ta acil bi şekilde kullanmam lazım.

host aldığım yerle görüştüm ne yapacağını bilmiyor.

yardımcı olur musunuz

bu arada php info yapmayı denediğimde de Warning: phpinfo() has been disabled for security reasons hatası alıyorum. onu da engellemişler.

bilen kişilerin yardımlarını bekliyorum....

konu esk ama bu sorun bende de mevcut. php.ini ekledim değerleri 10000 bile yaparak denedim olmadı.çok ta acil bi şekilde kullanmam lazım.

yardımcı olur musunuz

bu arada php info yapmayı denediğimde de Warning: phpinfo() has been disabled for security reasons hatası alıyorum. onu da engellemişler.

Hosting firması bunu nasıl bilmez ya?

Sizin prestashop admin panelde gözüken limit nedir?

yardımcı olur musunuz

Bazı hostinglerde php.ini den yapılan değişiklikler etki etmiyor , kapatılıyor bu özellik. bunu yerine

.htaccess dosyasını indirin ve ilk satırınıza

php_value max_input_vars 4000

yazın kaydet deyip hem ana dizine hemde /admin dizininize aynı dosyayı atın.

sorununuz çözülecektir.

• Like 1