Jump to content

napís skladom


Solgi

Recommended Posts

Na odstránenie je potrebné v súbore ../themes/tvoja-téma/product-list.tpl v riadku č. 19 odkomentovať alebo odstrániť nasledovný kód takto:

<!-- {if ($product.allow_oosp OR $product.quantity > 0)}{l s='Available'}{else}{l s='Out of stock'}{/if} -->

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Zdravim pani,

nie je v tom zapise nahodou chyba?

V zdrojakoch je pouzity celkovo trikrat, v suboroch product-list.tpl, shopping-cart-product-line.tpl a homefeatured.tpl. Mam problem asi v tom, ze pri takomto zapise sa pri vypise produktov zobrazuje pri produkte "Skladom" aj v pripade, ak produkt na sklade nie je. Ak kliknem priamo na produkt, tak tam je uz vsetko v poriadku - je zobrazene, ze nie je na sklade. Rovnako aj pri produktoch v kosiku sa zobrazuje zelena bodka aj pri takych, ktore na sklade nie su. Robi to aj niekomu inemu?

V prvych dvoch spominanych suboroch som nahradil toto:

($product.allow_oosp OR $product.quantity > 0)



tymto:

($product.quantity > 0) 



a spominane problemy sa mi podarilo eliminovat. Mam vsak obavu, ci sa potom neobjavia niekde inde. Premenna product.allow_oosp by mala podla mojho skumania popisovat, ci je povolene objednavanie produktu, ktory nie je na sklade. Poprosil by som o nazor niekoho, kto do toho vidi trocha hlbsie.

Link to comment
Share on other sites

V product-list.tpl to uprav takto:

{if ($product.quantity > 0)}{l s='Available'}{else}{if ($product.allow_oosp OR $product.quantity == 0)}{l s='Out of stock'}{/if}{/if}



V shopping-cart-product-line.tpl to uprav takto:

{if $product.active AND ($product.stock_quantity > 0)}

       {else}
           {if ($product.allow_oosp OR $product.stock_quantity == 0)}

      {/if}
       {/if}



Funguje na 100 %.

Link to comment
Share on other sites

V tvojom prípade asi nemaš povolené objednávanie vypredaných produktov. Ak by si povolil objednávanie vypredaných produktov, tlačidlo "Do košíka" bude nepristupné. Tvoja úprava robi to, že ak je na množstvo na sklade > 0 ks vypiše "Na sklade" inač vypiše "Vypredané". Presta rieši stav ak je množstvo > 0. Nerieši stav ak je množstvo=0. Mojou úpravou bude vypisovať stav "Na sklade" ak je množstvo na sklade > 0 a ak je množstvo < 0 vypiše stav "Vypredané" alebo "Dostupné" a do košika sa bude dať pridať tovar aj keď je povolené objednávanie vypredaných produktov.

Uff, dúfam že som to napísal aspoň trochu zrozumiteľné.

Link to comment
Share on other sites

Globalne mam povolene objednavanie vypredanych produktov. Ak je produkt na sklade - vypise "Skladom", ak nie je, tak vypise "Vypredane". Tlacitko "Do kosika" je v takomto pripade pristupne. Co je OK.
Pri niektorych produktoch, kde mam vyslovene zakazane objednavanie vypredanych, plati to iste s jedinym rozdielom, ze tlacitko "Do kosika" nie je pristupne v pripade, ak produkt nie je na sklade. Co je tiez OK.

V Tvojom pripade sa za {else} dostavas len vtedy, ked predchadzajuca podmienka neplati, t.j. produktov je na sklade 0, cize podla mna je to funkcne uplne zhodne s tym mojim riesenim.

Link to comment
Share on other sites

Tak to nechápem. Teraz som to skúšal na localhoste. Spravil som úpravu podľa teba, čiže vyhodli som podmienku "if $product.allow_oosp" Povolil som objednávanie vypredaných produktov. Nastavil na jeden tovar množstvo na sklade = 0. Výsledok: V kategóriach vypisuje stav "Dostupné" čo je správne, ale tlačidlo pridať do košíka je neprístupné. Do košíka sa nedá tento tovar pridať. Podľa mňa je to logické, lebo sa nevyhodnocuje podmienka, či je povolené objednávynie vypredaných produktov.

Link to comment
Share on other sites

Myslim ze to je uplne zbytocne komlikovane riesenie

staci ist do Admin>>Nastroje>>Preklady>> v policku "Uprava prekladov" vybrat - Preklad obchodu >> Product list >>Available >> to co tam je vymazat a vllozit mederu strednikom.

Pri produktoch zmizne napis SKLADOM.
Snad je to to co ste potrebovali

18822_uEo88RFF9QuYzmqHnoof_t

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Ahojte. Ja mam zase takyto problem. Je povolené objednávynie vypredaných produktov aby sa daly obiednat.Priamo v produkte mam nastavene Text, ak je na sklade: Skladom Text, ak je spätná objednávka povolená: Na obiednanie.

Mam nahodeny produkt a mam 2ks skladom - vypisuje ze skladom to je OK. druhy produkt ma nastavene 0ks a taktiez pise ze skladom. Tu by som ale potreboval, aby vypisovalo Na obiednanie. Toto sa mi vypisuje len ked uz pozeram priamo tovar. pokial pozeram kategoriu tak je tam vypisane skladom (pod cenou). da sa toto nejako upravit, aby to pisalo ked nieje skladom (ks=0) ze to je len na obiednavku, ale aj aby sa to stale dalo pridat do kosika?

dik

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...