Jump to content

Çoklu Para Birimi Desteği ve Prestashop

Abuzer DOZER

Recommended Posts

arkadaşlar ben OsCommerce kullanıcısıyım..Prestashop u görünce OsCommerce e çok emek verdiğimi gördü
m. Prestashop sistemine geçmek istiyorum ve merak ettiğim kendi sitemde kulllandığım para birimi sistemi..çünkü ben ticarette alımlarımı Dolar olarak alıp TL olarak satıyorum.. Bunu yapabilen bir modülü varmı Prestanın yada destekliyormu.

Şimdiden emekleri geçenlere teşekkür ederim.

• 11 months later...
  • 1 year later...

ama düzgün çevirmiyor, güvenmeyin

Çevirideki hata küçük ise:

Kur oranları ABD merkez bankası üzerinden anlık olarak geliyor. ABD merkez bankasında kur oranları anlıktır.

TC merkez bankası ise günde birkaç kere kurları değiştir. Çünkü IMKB ye bağlı olarak belirliyor. Açılış, öğlen, kapanış şeklinde. Aradaki fark bundan kaynaklanıyor.

Uluslar arası ticaret yapıyorsanız anlık kur sistemini kullanmanız gerekiyor.

Eğer fark büyükse

ISO kodlarını doğru yazdığınızdan emin olunuz.

bu şekilde yapmama rağmen " besleme incelenemiyor" hatası çıkıyor sebep nedir nasıl düzeltileblir

Sunucunuzda kapalı fonksiyonlar olabilir. %99 ihtimalle file_get_contents() veya curl() kapalıdır. %1 ihtimalle simplexml kütüphanesi yüklü değildir veya simplexml_load_file() kapalıdır.

• 7 years later...

Merhaba konuyu hortlatayacağım ama csv ile ürün eklerken para birimi sütun başlığı nedir? tek xml dosyamda 2 tür para birimim var. Eklerken dolar olanları USD türk lirası olanları TL olarak eklemeye çalışıyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.