Jump to content

''Allowed to create new files and folders'' Çözüm

zalim

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar ;

Allowed to create new files and folders hatası alan arkadaşlar tüm işlemler dosya yazma işlemlerini yapmasına rağmen bu hatayı alıyorsan yani Allowed to create new files and folders KIRMIZI şekilde yapıyolarsa hosting'ten kaynaklanan bir problem oluyor ya hosting şirketinizle görüşüp safe mode : Disable yaptırın yada aşağıda anlattığım şekilde dosya oluşturup ftp ye yüklemeniz gerekecek.

Şimdi İlk Önce Bir Adet Notpad dosyası açın ve aşağıdaki kodu notpad dosyasına yapıştırın

safe_mode = off
SMTP = 79.248.149.99 ( Siz Kendi E-posta sunucu Adresinizi Yazınız )
display_errors = off
log_errors = off
register_globals = off
allow_url_fopen = on
allow_url_include = on

Yukarıdakileri Notpad dosyasına yapıştırdıktan sonra dosyayı kayıt edin ve dosyanın adına php.ini yazın
şimdi bu dosyayı

/var/www/vhosts/siteniz.com/httpdocs/ içine yapıştırınızz daha sonra aynı dosyayı

/var/www/vhosts/siteniz.com/httpdocs/install/ içine yapıştırınız ve yazma izinlerini

Sahibi : Okuma * Yazma
Grup : Okuma
All User :Okuma

Yetkileri veriniz sorununuz düzelecektir.

Not : php.ini dosyasını hostinginize attıktan sonra uzantınızı tekrardan kontrol ediniz.
php.ini.ini ise düzeltiniz.

8525_aeaMj0GdfZChL8iG3mDP_t

• 3 months later...

peki bunu linüx hostta nasıl yapıcaz dostum ondada bi yardımcı olabilirmisin htaccsess dosyasına ben bişekilde yaptım ama değişen bişey olmadı register global sorununu hallettim ama diğeri düzelmiyor bi çözümde getiremiyor kimse bu arada ben sunucuma baktım safe mode zaten off durumda bu durumda sorun başka birşeyden mi kaynaklanıyor