Jump to content

Nedobrovolne odhlasenie zo shopu (admina aj zakaznika)


bomo

Recommended Posts

Nestava sa niekomu, ze ho prestashop nedobrovolne odhlasi? Nam sa to vo firme stava takmer neustale a lezie to pekne na nervy. Este ako admin by som to prezil, ale rozhodne nepripustne je, ked to odhlasi zakaznika uprostred objednavky! Odhlasi ho to a vypise ze prazdny kosik...

Nejake tipy?

Link to comment
Share on other sites

No fajn, problem sa vystupnoval na tolko, ze do backofficu ci zakaznikceho uctu sa dostanem na taky 10-ty krat a aj tak ma to po jednom-dvoch klikoch odhlasi.


Tohle nevidím jako problém Presty ale problém s prohlížečem, resp. s cookies! Nejspíš dochází k permanentnímu vymazání z prohlížeče, otestujte IE, Mozilu a třeba i Operu aj. což jste ani nenapsal jaké jste učinil kroky při hledání problému, což je zásadní - pak lze vyloučit/nevyloučit chybu v Presta Shopu...

Dále (dle operačního systému), dochází k blokování určitých sekcí stránek - to je zase dle OS jako Vista ap. nejspíš jste na firemní síti ap. hledání problému by nemusel být problém!
Link to comment
Share on other sites

Aby se takhle e-shop choval, to by musel moc špatně být nainstalovaný. Tipoval bych na kolizi Javascriptu s firewallem, ale může to být i cokoliv jiného, když k tomu člověk nemá dostatek informací. Předpoklám ale, že se takhle chová nejen na tvém PC ale i na jiných PC, to by vylučovalo konflikt s nastavením daného PC.

Link to comment
Share on other sites

Mně to funguje zcela normálně, žádný vyhození při objednávce až prakticky do potvrzení objednávky, zkoušel jsem to dvakrát, prohlížení osobního profilu, přidáváné zboží,objednávání, potvzení platby a vše v naprostém pořádku. Bud nahodile vyhazuje server tvého providera anebo spíše máš blbě nastavený PC s ochranou a nechce to Prestě povolit scripty.

Link to comment
Share on other sites

Tak mě tak napadá, když jsem četl jak si vyřešil problém s produkty v mailu. To jsou takové blbiny, které s originální Prestou vůbec nesouvisí a pak se těžko hledá problém. Stejné to může být i tady. Nejlepší by jsi měl, kdyby jsi vyzkoušel instalaci anglické originální verze a nic nepřidával, žádné jazykové mutace a pod. Jestli ti bude choditoriginální verze v pořádku, alespon budeš vědět v čem je zakopaný pes. A když i origoš Presta bude blbnout, tak máš jistotu, že to není v Prestě ale v něčem mimo ní, pokud ji naistaluješ tak jak se má.

Link to comment
Share on other sites

Mně to funguje zcela normálně, žádný vyhození při objednávce až prakticky do potvrzení objednávky, zkoušel jsem to dvakrát
Zistili sme, ze sa to prejavuje u uzivatelskych kont, ktore su dlhsie pouzivane (pri adminovi je to jasne, ten je od zaciatku, pri testovacich zakaznikoch je to len pri tych, ktory uz spravili viacero objednavok, resp. ktori sa uz velakrat prihlasovali a odhlasovali). Ked vytvorime noveho zakaznika / backend uzivatela, tak to isty cas chodi ok a po case sa tato chyba zacne prejavovat.

spíše máš blbě nastavený PC s ochranou a nechce to Prestě povolit scripty.
Ako som uz pisal, prejavuje sa to bez ohladu na PC ci siet z ktorej sme pripojeni.

Tak mě tak napadá, když jsem četl jak si vyřešil problém s produkty v mailu. To jsou takové blbiny, které s originální Prestou vůbec nesouvisí a pak se těžko hledá problém.
K tomu len dodam, ze to bol oficialny preklad, do ktoreho sme nijako nezasahovali.

Samozrejme, ze sme mohli urobit niekde chybu aj my. Dal som tento problem sem do fora, pretoze niekto moze mat podobny problem (ako som uviedol link vyssie, tak v angl. forach ten problem ma viacero ludi) a poskytnut tip na riesenie. Problem sa zial objavil az potom, co sme do eshopu nahadzali niekolko stoviek produktov a reinstall momentalne nepripada do uvahy.
Link to comment
Share on other sites

To , co uvádíš, zní logicky. Zkusil bych vzít celý shop i s databází a zkopíroval bych to na localhost, zda se to bude chovat stejně. Tím by se dalo vyloučit nebo potvrdit nějaké chybné nastavení na serveru providera.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

VYRIEŠENÉ

ZLÝ HOSTING .... SUPERWEBHOSTING A ICH DALSIE NAZVY ... NAM SA VYSKYTOL TEN ISTY PROBLEM NO ZISTILI SME ZE MAME TEN ISTY HOSTING,TAK SME PODSTUPILI DALSIE KROKY, TYM ZE SME ESHOP DALY NA LOCALHOST, VYSLEDOK 100 PERCENTNA FUNKCNOST BEZ ODHLASOVANIA ... TAK SME PODSTUPILI K PRESTAHOVANIU NA INY HOSTING... WWW.ATLANTIS.SK. A VSETKO VYRIESIENE. WWW.ESHOP.DVDLIPA.SK
PO DVOJ TYZDENNOM TRAPENII A DIAGNOSTIKOVANI SME NA TO KONECNE PRISLI.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozorne som sledoval túto vetvu diskusie, lebo som mal ten istý problém a tiež som skúšal robiť všetko (mám možnosť pracovať na viacerých počítačoch a poskytovateľov internetového pripojenia) nič však nepomáhalo a odhlasovalo to už aj zákazníkov, ktorí po prihlásení navštevovali našu stránku iba dva-tri dni.

Podľa mňa si sado.s7s vybral najhoršie riešenie aké sa dalo. Totiž takýmto spôsobom keď sa vyskytne nejaká iná chyba na novom hostigu môže sa znovu pakovať inde. K takémuto riešeniu by som pristúpil až vtedy, keby zo strany poskytovateľa nebola žiadna ochota, softvérové a hardvérové vybavenie, alebo odbornosť.

Na základe tohto vlákna diskusie a vlákna ktoré súbežne rozbehol Bomo na http://www.prestashop.com/forums/viewthread/20575/hlavn_diskuze/nedobrovolne_odhlasenie_zo_shopu_admina_aj_zakaznika som dospel k názoru že problém sa dá vyriešiť iba pomocou nastavenia serveru na ktorom beží hosting.
Na základe upozornenia administrátori hostingu tento problém vyriešili veľmi ochotne a promptne behom 2 dní. Po týždennom dôkladnom testovaní môžem zodpovedne povedať že hosting na ktorom beží naša stránka je plne kompatibilný so systémom PrestaShop a funguje bez problémov!

Týmto spôsobom si myslím že sme pomohli nielen sebe ale aj celej komunite ktorá používa Prestu, nakoľko predpokladám, že u toho istého poskytovateľa hosťujeme viacerí.
Doteraz sme na tomto hostigu v spolupráci s administrátormi riešil nasledovné problémy:
Safe mode off - pre testovanie Magenta - vyriešené bezplatným presunom domény na server s takýmto nastavením
Pomalé načítanie stránky PrestaShopu - z pôvodných 14 s sa teraz (už od februára t.r.) naša stránka načítava za 2-3 s aj pri vysokom zaťažení servera

Link to comment
Share on other sites

:) to ako sme to riesili, bola uplne posledna moznost, a tak knej aj naozaj doslo ... volal som viac krat do nemenovanej hostingovanej spolocnosti, volal tam aj specializovany koder a ukoncili odpoved tym ze vsetko je u nich v poriadku !!! pricom funkcnost shopu bola ale nie tak ako mala byt ... problem je v hostingovej spolocnosti a info ktore sme dostali ze mali problem s hackom , aj tym ze agregacia rozdelenia serveru na userou je hrozna, nieje mozne aby mi zmenili atributy vsetkych suborou a zloziek napr z 644 na 604 , preto sme presli k hostingovej spolocnosti ktora ma vedsiu ochotu a samozrejme aj iny pristup ku klientovi, nevravim ze nemenovana hostingova spolocnost je zla ale na rs ako je presta je podpriemerna !!!
Link to comment
Share on other sites

:) to ako sme to riesili, bola uplne posledna moznost, a tak knej aj naozaj doslo ...


V takom prípade je to samozrejmosť, je potrebné prejsť na iný hosting.

Vlastne popisom nemenovaná hostingová spoločnosť veľmi našej komunite nepomôžeme. Preto založím vlákno, so zoznamom hostingov a uvedením skúseností pri používaní PrestaShopu. Týmto by sme užívateľom Presty ktorý sa práve rozhodujú kde hosťovať stránku pomohli v orientácii a výbere hostigu pre PrestaShop.

Zoznam hostingov je na tomto vlákne: http://www.prestashop.com/forums/viewthread/23070/hlavn_diskuze/hodnotenie_hostingov_pre_prestashop/
Link to comment
Share on other sites

Jedná sa o server poskytovateľa hostingu nie localhst. Preto zmenu konfigurácie nastavenia servera musí urobiť administrátor servera. Ja ako užívateľ som im popísal podrobne problém a testoval stránku. Podrobnosti nastavenie mi samozrejme neuviedli. Pre mňa je dôležité, že už dva týždne nedošlo k nedobrovoľnému odhláseniu a nemám avízo ani od zákazníkov (hlavne veľkoobchodných s ktorými sme v častom styku) o ďalších problémoch.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...