Jump to content

problem velkosti farby etc


warmanko

Recommended Posts

dobry den mam takyto problem ze v obchode mam napriklad tricka kde sa da zvolit farba velkost etc. a predpokladal som ze to bude fungovat tak ze tam zvoli napr velkost L farba cervena a toto mi zobrazi pri tej objednavke avsak mne tam zobrazi ze objednal si tricko ale vypise tam vsetky farby aj vsetky velkosti a ja v skutocnosti neviem ake tricko si objednal ak niekto vie co s tym vopred dakujem

http://www.vsetkonahory.sk/

8448_5LUWqiiYFR3LUXHmyzUL_t

Link to comment
Share on other sites

No, chvilu som sa s tym pohral (nepouzivam tie kombinacie v obchode) a podarilo sa.

Ked pridavas tie kombinacie a ich vlastnosti, tak ich nepridavaj naraz, ale postupne. T.z. vyber skupinu a pod tym vlastnost, potom klikni na "pridat" a nizsie na "pridat tuto vlastnost". Potom skroluj dole (pod to tlacitko "pridat tuto vlasnost" a uvidis novu vlastnost na samostatnom riadku. Ked takto pridas tie vlasnosti po jednej, bude kazda v tom zozname na samostatnom riadku (vid obrazok dobre.gif)

Ale ak vyberies skupinu, vlastnost a pridat a znova skupinu, vlastnost a pridat atd a az POTOM na "pridat tuto vlastnost" (vid obrazok zle01.gif) , tak vsetky vlastnosti budu vlastne len ako jedna (na spodu toho zoznamu uvidis iba jednu polozku, vid obrazok zle02.gif) a potom ti to v objednavke nebude zobrazovat vlastnost, ktoru vybral zakaznik...

Dufam, ze som to vyjadril dost zrozumitelne ;)

8451_8PCpe8JbSW0rr6lrNwVv_t

8452_SrvoP7euoUaSwXNxkg2I_t

8453_Z5XpeV0Z9xIMQ4Iyt8np_t

Link to comment
Share on other sites

dakujem funguje to krasne :) ale s jednou malo chybickou a to ze kym tam je jedna vlasnost napr farba tak to funguje ako nahle su tam 2 a viac tak to presta fungovat a vypisuje kuk obrazok:) chyba bude v tom ze v admin casti sa nastavi len jedna vlastnost ako predvolena :(

8459_nTaTs7SjmR4LeKGdm5bI_t

8460_TmMgDs7GLIT7p4PCvA8H_t

Link to comment
Share on other sites

dakujem funguje to krasne :) ale s jednou malo chybickou a to ze kym tam je jedna vlasnost napr farba tak to funguje ako nahle su tam 2 a viac tak to presta fungovat a vypisuje kuk obrazok:) (
A nechal si cez generator vlastnosti najprv tieto kombinacie vygenerovat a takisto ich pocty na sklade? (vid moj dalsi prispevok).

Doplnene:

Ehm, ak mas kombinaciu dvoch vlastnosti, tak to je trocha iny pripad, pretoze treba do systemu pridat kombinacie vsetkych dostupnych. Cize v tvojom pripade musis vyberies skupinu (velkost tricka), podtym vlastnost (XL) kliknes na "pridat" a k tomu hned skupinu farba a vlastnost modra a klik na "pridat" a az potom na "pridat tuto vlastnost". Ide o to, ze musi pridat jednotlive kombinacie do systemu. Ak z nejakeho tricka 4 velkosti a kazda je dostupna v 6 farbach, tak musis pridat 24 kombinacii...

Doplnene:

Ale da sa to zjednodusit, vid moj dalsi prispevok :)
Link to comment
Share on other sites

Hm, tak vlastne ked pouzijes generator vlastnosti, tak potom vobec nemusis pridavat ani tie vlastnosti po jednom. Cize ak mas 4 velkosti triciek a z kazdej 5 farieb, tak by si musel rucne vyrobit 20 kombinacii... Cez ten generator to spravis pekne jednym klikom a samo ti to vygeneruje vlastnosti. Akurat si potom zeditujes mnostvo na sklade (ak pouzivas skladove zasoby).

Vid obrazok.

8461_6ggFcmYA7KRIgA5vB4Zs_t

8462_JTYbaJe0xoxLRaHPV9h3_t

Link to comment
Share on other sites

dik to uz aj flasu vina by som ti mal dat :) haha a k tej gramatike no hej vies tak nebudem pisat co uz niekto napisal :D tak ctrl+c a vybavene len chyba je ze nie kazdy to tam ma gramaticky spravne musim na to davat bacha :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Hm, tak vlastne ked pouzijes generator vlastnosti, tak potom vobec nemusis pridavat ani tie vlastnosti po jednom. Cize ak mas 4 velkosti triciek a z kazdej 5 farieb, tak by si musel rucne vyrobit 20 kombinacii... Cez ten generator to spravis pekne jednym klikom a samo ti to vygeneruje vlastnosti. Akurat si potom zeditujes mnostvo na sklade (ak pouzivas skladove zasoby).

Vid obrazok.


mne to akosi nejde...nevies dat podrobnejsi navod ako na to? bol by som naozaj velmi vdacny ;-)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...