Jump to content

Modificare titlu magazin


graffitipack

Recommended Posts

Salutare,

Am si eu o mare problema.

Folosesc 1.5.2.0 si la instalare am uitat sa modific titlul paginii si a ramas My e-commerce.

Am incercat cateva variante sa il modific dar nu am gasit nici una care sa functioneze.

Din Preferences/Store Contacts am o optiune pentru nume, il modific, il salvez dar dupa ce dau un refresh revine la numele initial.

 

Daca ma poate ajuta cineva ii raman recunoscator deoarece am deja aproape toate produsele introduse.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Da am incercat toate variantele, am schimbat si din baza de date titlu si tot nu a mers pana la urma am sters tot si am luat-o de la capat. Acum ma confrunt cu problema autentificarii si cu cache ul :(, de pe tableta nu vrea sa se autentifica si pe desktop trebuie sa sterg tot timpul istoria si cache ul.

Link to comment
Share on other sites

Salut ,vezi ca problema cu autentificarea esuata tine de cookies. Mai exact ai pe tableta cookies de sesiune criptate cu vechile chei (presupun ca in urma reinstalarii cheile de criptare pentru cookies au fost rescrise in /config/settings.inc.php).

Va trebui sa stergi in browserul in care ai problema la autentificare cam tot istoricul browserului ca sa fii sigur ca iti sterge si cookie-urile problema.

Se pare ca este un bug legat de ele de ceva vreme.

 

In privinta titlului, am vaga impresie ca ai avut activat multishop. In cazul asta titlul se schimba de acolo.

Edited by urecheatu007 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...