Jump to content
Sign in to follow this  
looserjack

Temaya Menü eklemek, Resim ektedir.

Recommended Posts

Resimdeki menüler yetersiz, site harıtasıda bu menüde fazlalık, site haritasının yerini değiştirmek istiyoruz, ondan önemlisi bu kısma 2-3 adet yeni menüler eklemek istiyoruz, mümkünmüdür.

post-271649-0-92985900-1353070990_thumb.png

tempatemoonstar teması gibi duruyor. eğer öyle ise

tmheaderlinks modulu içindeki tpl dosyasından düzenleyebilirsin.

Evet templatemonster ücretli teması, veri tabanına bağlı olacak şekilde yani diğer menüler gibi çoğaltılabilirmi bu ?

Bu arada menü için modül kullanmadım tema içerisinde böyle geldi, menü modülüde yok yani Çağlar.

<ul id="header_links">
<li><a href="{$link->getPageLink('index.php')}"{if $page_name == 'index'} class="active"{/if}>{l s='home' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
<li><a href="{$link->getPageLink('prices-drop.php')}"{if $page_name == 'prices-drop'} class="active"{/if}>{l s='specials' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
<li><a href="{$link->getPageLink('sitemap.php')}"{if $page_name == 'sitemap'} class="active"{/if}>{l s='sitemap' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
<li><a href="{$link->getPageLink('contact-form.php')}"{if $page_name == 'contact-form'} class="active"{/if}>{l s='contact' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
</ul>
<!-- /Block permanent links module -->

Burası tmheaderlinks modülü, şimdi buraya yeni bir menü eklediğimde veri tabanıyla bağlantılı olacakmı ? Yani diğerleri ana sayfa sitemap ve indirimdekiler, bunların link yolu belli.

hangi sayfaya link vermeyi istiyorsun , ona göre yazayım buraya kod.

Anladım mantığını direk link vermek istediğim sayfaya menü ekleyebiliyorum sadece.yen sayfa oluşturamıyoruz.

Mesela sitemapı oradan çıkarıp , en çok satılanlar yani /best-sales.php yi eklemek istiyorum.

evet aynen o şekilde menünün css yapısı bozulmasın diye sayfa sordum. menün mevcut sayfada menü elementine farklı özellikler atıyor. yani paga name önemli

best sales için

<li><a href="{$link->getPageLink('best-sales.php')}"{if $page_name == 'best-sales'} class="active"{/if}>
{l s='Best Sales' mod='tmheaderlinks'}</a></li>

burda page namelerini yazmıştım

http://www.prestasho...ost__p__1018082

kolay gelsin

<ul id="header_links">
<li><a href="{$link->getPageLink('index.php')}"{if $page_name == 'index'} class="active"{/if}>{l s='home' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
<li><a href="{$link->getPageLink('prices-drop.php')}"{if $page_name == 'prices-drop'} class="active"{/if}>{l s='specials' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
<li><a href="{$link->getPageLink('sitemap.php')}"{if $page_name == 'sitemap'} class="active"{/if}>{l s='sitemap' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
<li><a href="{$link->getPageLink('contact-form.php')}"{if $page_name == 'contact-form'} class="active"{/if}>{l s='contact' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
<li><a href="{$link->getPageLink('best-sales.php')}"{if $page_name == 'best-sales'} class="active"{/if}>{l s='Best Sales' mod='tmheaderlinks'}</a></li>
</ul>
<!-- /Block permanent links module -->

Bu şekilde ekledim ama olmadı. Sitemap linkini çıkarmadan ekledim, acaba sayı olarak 4 det filanmı, 5.yi ekledik.

Ayrıca ekstra tr.php yede eklemek gerekmiyormu?

global $_MODULE;
$_MODULE = array();
$_MODULE['<{tmheaderlinks}prestashop>tmheaderlinks_2d43d50b0f0fa13caf64bfa4a99b28a2'] = 'TM Headerlinks';
$_MODULE['<{tmheaderlinks}prestashop>tmheaderlinks_3a3bf29ed9ddeb6210a731d2b1454df2'] = 'Böyle bir site haritası, iletişim, vb gibi kalıcı bağlantıları gösteren bir blok ekler.';
$_MODULE['<{tmheaderlinks}prestashop>tmheaderlinks_106a6c241b8797f52e1e77317b96a201'] = 'AnaSayfa';
$_MODULE['<{tmheaderlinks}prestashop>tmheaderlinks_51d9a87ceb513de9363d548dc1bee90d'] = 'İndİrİmdekİler';
$_MODULE['<{tmheaderlinks}prestashop>tmheaderlinks_e1da49db34b0bdfdddaba2ad6552f848'] = 'Sİte Harİtası';
$_MODULE['<{tmheaderlinks}prestashop>tmheaderlinks_2f8a6bf31f3bd67bd2d9720c58b19c9a'] = 'İletİşİm';

yok gerekmiyor kardeş. menüyü eklediğin zaman çeviri bölümünde otomatik yer alır adminde. site adresini ve modulu özelden bir gönder bakayım.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

Cookies ensure the smooth running of our services. Using these, you accept the use of cookies. Learn More