Jump to content

Téma visszaállítása?


katalin89

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Még csak 1-2 napja telepítettem a prestashopot, de folyton problémám van a témákkal. Miközben újabbak próbálok tesztelni, elég furcsa dolgok történnek. Pl. telepítek egy témát, akkor minden oké, aztán ki akarok próbálni egy másikat, amit szintén telepítek. Ezek után, ha megnézem a honlapomat, akkor a két téma keverékét látom. Most már annyit variáltam, hogy 4 téma van összekutyulódva az oldalon :o

Végül kitöröltem a témákat és meghagytam az eredetit, de érdekes módon nem állt helyre semmi.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Hogyan tudnám visszaállítani az eredeti témát? És máskor hogyan telepítsek témát, hogy ne történjen ez újra?

Edited by katalin89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Húh, köszi. Valamennyire helyreállt a téma, de még mindig vannak nyomok. Például 2 logom van, különböző helyeken o.O

Ha kézzel akarom szerkeszteni, akkor nem tudod véletlenül, hogy pontosan melyik fájlt kell szerkesszem ahhoz, hogy ez változzon? Mert most nincsenek olyan nagy hibák, amiket kézzel ne lehetne helyrehozni. Vagy ez még mindig olyan hibának számít, mint az előbbi és hiába keresném fájlokban, valami hasonló megoldást kell találnom?

 

Amúgy szerinted használjam inkább a legújabb verziót, vagy ennél is maradhatok nyugodtan?

 

És van még egy kérdésem, bár nem a témákhoz kapcsolódik.

Ha véletlenül kitörlök egy modult, ami a honlapon megjelent, akkor hogyan tudom visszaállítani, hogy újra megjelenjen? Gondolom, hogy ez elég alap, de valahogy biztosan elkerülte a figyelmem a megoldás:(

Edited by katalin89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

érdemes az újat használni

attól függ mit értesz törlésen

uninstall vagy teljesen letörlöd a tárhelyről

ha nem találod a modulok között,akkor le lett törölve teljesen

ilyenkor másold vissza a tárhelyre

ha ott van, de nem aktív, akkor csak telepíteni kell

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. hát akkor azt hiszem telepítem majd az újat és jobban vigyázok arra, hogy milyen témát alkalmazok.

 

A modullal kapcsolatban: a positions-nál (vagy a liveeditnél), ha eltávolítom a modult, akkor nem jelenik meg a főoldalon. Viszont nem tudom, hogy hogyan tudnám újra megjeleníteni.

Például a "new products" modult eltávolítottam (de nem töröltem).

Addig meg tudtam csinálni, hogy újra a positions valamelyik listájában legyen, de nem tudom, hogy hogyan tudnám a blokkokba betenni (pl. a right column block-ba). Most azt írja, hogy a "header block"-ban van. Hogyan tegyem át ebből a blokkból a "right column"-ba?

Link to comment
Share on other sites

Bár nem egészen ide tartozik ez, de azért mégis.. lenne egy másik kérdésem:)

Feltettem egy témát és a zászlókkal van egy kis gond. Mivel 2 nyelvűre szeretném az oldalt csinálni, ezért eredetileg ugye 2 zászlócskám kell legyen. Viszont megjelenik egy harmadik zászló is. A harmadik zászlócska ott van a másik kettő körül és mindig olyan az a harmadik, amilyenre állítom az oldal nyelvét. Tehát ha pl.. angol és magyar a két nyelv és magyarra állítom az oldal nyelvét, akkor a harmadik zászló is magyar zászló. Ha angolra van állítva a nyelv, akkor értelemszerűen a harmadik zászlócska is olyan.

Mit tegyek, hogy eltűnjön a harmadik zászló?

Link to comment
Share on other sites

http://molly.comeze.com/

 

Ja és egyúttal esetleg azt is megkérdezném, hogy mi az oka annak, hogy a "featured products"-ba nem tudok betenni egy terméket sem?

Tudom, hogy a "home"-ot meg kell jelöljem kategóriának, de akkor sem kerül bele az az 1 próbatermék, amit feltettem az oldalra.

Edited by katalin89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tehát használjam az alaptémát? :blink:

szerinted mi lehet az oka annak, hogy a "featured products"-nál nem jelenik meg a termék?

 

 

 

 

23:10

Most újra megnéztem alaptémán és most érdekes módon nem lenyíló menü van a nyelvnél, hanem 3 zászlócska egymás alatt.... :wacko: nem értem

Edited by katalin89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

az a baj ezekkel a témákkal, hogy nem minden presta verzióhoz kompatibilisek

én általában az alap témát változtatom meg, folyamatos ellenőrzéssel.

van hogy több meló van 1 téma alakításával, mint megcsinálni elölről

ez ingyenes vagy fizetős téma?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám, mint katalin89-nek, annyi különbséggel, hogy nekem már csak a felső horizontális menü maradt egy másik témából. 1.5.2 a shop verzió, hogy tudnám visszatenni az eredetire?

 

Előre is köszi a választ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...