Jump to content

Πάρτε μια ιδέα για τη μετάφραση της έκδοσης 1.5.2


Kogkalidis

Recommended Posts

Αναμένουμε

Eυχαριστούμε!

 

Απλά θέλω στο Post που θα κάνω με το αρχείο.. Καθένας που το κατεβάζει να κάνει κι ένα like κι αν είναι δυνατόν μια μικρή δωρεά στο κατάστημα μου, ό,τι θέλει ο καθένας..

 

Για τον κόπο μου ;)

Edited by Λόχος Ορεινών Καταδρομών (see edit history)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πολυ καλό !!!!!

νασε καλα φιλε για το κουραγιο σου

Αναμένουμε

Eυχαριστούμε!

Eυχαρίστως!

 

Δεν έχει τελειώσει ακόμη.. Πρέπει να αξιολογήσω τη μετάφραση στις φράσεις που έχουν τελειώσει και να την τελειώσω σε ορισμένα modules.. Το ξεzipάρετε και το περνάτε μέσα στο κατάστημα όπως είναι (gzip)

 

Καλές γιορτές σε όλους αγάπη υγεία και ευτυχία να μας φέρει το νέο έτος!

el.gzip.zip

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα από εμένα

εγώ έκατσα και μετέφραζα τα πάντα μόνος μου :( για το front office.

εμενα το προβλημα μου ειναι τα απαντητικα e-mail Που στέλνει το site

αν τα μεταφρασω στα ελληνικλα μου τα βγαζει ακαταλαβιστικα και με ????

υπάρχει κάποιος τρόπος επίλυσης γιατι δνε ειναι ωραιο να κανεις αγορα και να σου ερχεται email στ αγγλικα

η σελιδα ειναι η www.tobacconistas.gr

εγώ έχω κάνει μεταφράσεις για το theme που χρησιμοποιώ και όχι για το default...

αν εισάγω το αρχείο που έχεις φτιάξει θα ενημερωθούν τα e-mail ή θα μου τα εμφανίζει παλαβίστικα?

Edited by vasileios fasolis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τελειώσει ακόμη.. Πρέπει να αξιολογήσω τη μετάφραση στις φράσεις που έχουν τελειώσει και να την τελειώσω σε ορισμένα modules.. Το ξεzipάρετε και το περνάτε μέσα στο κατάστημα όπως είναι (gzip)

 

Καλές γιορτές σε όλους αγάπη υγεία και ευτυχία να μας φέρει το νέο έτος!

 

Θα το δοκιμάσω το συντομότερο. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

Και όποτε θέλεις δώσε λινκ. :);)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ολόκληρη η μετάφραση, είδα. Όχι μόνο τα email templates. Επίσης το back office. Εκεί δεν βάζω ελληνικά, για να μπορώ να διαβάζω καλύτερα το default manual.

Έχω επεξεργαστεί πολύ την default και του theme μου και δεν μπορώ να την αλλάξω.

Θα δω μήπως μπορέσω να εντοπίσω τα emails μόνο. Ίσως και να τα κόψω τα υπόλοιπα, αν γίνεται. Αν βρω λύση θα ενημερώσω εδώ.

Edited by Puriom (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το ξεζιπαρισα αλλά μου βγάζει error το presta,

Archive cannot be extracted.

το δοκίμασα να το κατεβάσω και από άλλον browser (safari, firefox) αλλά τα ίδια.

Καμία ιδέα ;

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το ξεζιπαρισα αλλά μου βγάζει error το presta,

Archive cannot be extracted.

 

το δοκίμασα να το κατεβάσω και από άλλον browser (safari, firefox) αλλά τα ίδια.

Καμία ιδέα ;

 

 

Ευχαριστώ

 

Δώσε e-mail να στο στείλω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παληκάρια.. Το link για τις δωρεές είναι έτοιμο.. Βρίσκεται στο www.mallofmylopotamos.co.uk στην αριστερή στήλη των modules η εικόνα που λέει PROUD TO BE GREEK.. σας ευχαριστώ για τη συνεισφορά.. καλές γιορτές.. να έχει ο θεός καλά εσάς και τους ανθρώπους που αγαπάτε.. τα λέμε από τον καινούριο χρόνο ξανά στις επάλξεις..

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το συντομότερο. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

Και όποτε θέλεις δώσε λινκ. :);)

 

το link είναι έτοιμο

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=ZBTBEKDUP32EL

 

Είναι ολόκληρη η μετάφραση, είδα. Όχι μόνο τα email templates. Επίσης το back office. Εκεί δεν βάζω ελληνικά, για να μπορώ να διαβάζω καλύτερα το default manual.

Έχω επεξεργαστεί πολύ την default και του theme μου και δεν μπορώ να την αλλάξω.

Θα δω μήπως μπορέσω να εντοπίσω τα emails μόνο. Ίσως και να τα κόψω τα υπόλοιπα, αν γίνεται. Αν βρω λύση θα ενημερώσω εδώ.

 

Θέλεις να σου στείλω μόνο τα mails;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά!

και εμένα το ίδιο μου βγάζει...archive cannot be extracted....

τι μπορούμε να κάνουμε?

σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο σου και για τη δουλειά σου....και αν με το καλό παίξει να κάνουμε και ένα donate

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά!

και εμένα το ίδιο μου βγάζει...archive cannot be extracted....

τι μπορούμε να κάνουμε?

σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τον χρόνο σου και για τη δουλειά σου....και αν με το καλό παίξει να κάνουμε και ένα donate

 

Δώσε e-mail φίλε μου να σου το στείλω!! Στείλε μου ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν έχει τελειώσει ακόμη.. Πρέπει να αξιολογήσω τη μετάφραση στις φράσεις που έχουν τελειώσει και να την τελειώσω σε ορισμένα modules.. Το ξεzipάρετε και το περνάτε μέσα στο κατάστημα όπως είναι (gzip)

 

Καλές γιορτές σε όλους αγάπη υγεία και ευτυχία να μας φέρει το νέο έτος!

 

Ρε παίδες.. Κάντε και κανένα like.. Άντε φράγκα δεν έχετε, το like δε κοστίζει τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω το συντομότερο. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

Και όποτε θέλεις δώσε λινκ. :);)

 

Το link υπάρχει φίλε μου.. Μπες στο https://www.paypal.c...a72c947f193f8fd

Αν θέλουν οι απανταχού φίλοι να συνεχίσει αυτή η καλή προσπάθεια που έχει ξεκινήσει με την prestashop από ελληνικής μεριάς πρέπει να πέσει και κανένα ψιλό γιατί συνέχεια στο δωρεάν να μη διαμαρτύρονται ορισμένοι ότι δεν έχουν εντυπωσιακά αποτελέσματα!!

Edited by Λόχος Ορεινών Καταδρομών (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κατάφερα να το ανεβάσω χωρίς προβλήματα αποσυμπίεσης που αναφέρονται αλλά μου βγάζει

Validation failed for: mails/el/lang.php

 

Τα mails γενικά έχουν θέμα και σε μένα.. Δε ξέρω γιατί και πώς διορθώνεται.. Και παρεμπιπτόντως, μη βάλει κανείς σας 1,5,3 τη δοκίμασα και όλα τα μενού τα έβγαζε διπλά.. 1.5.2 Λέμε και κλαίμε!! Είναι ωραία και βελτιώνεται συνεχώς..!!!!

Link to comment
Share on other sites

που την βρίσκουμε την 1.5.2; γιατί βρίσκω την 1.5.3.1

Παρεπιμπτόντως αυτή η "επίσημη" ελληνική έκδοση ποιος την έχει βάλει εκεί στο prestashop; Αυτό μάλλον είναι η μεταφραση από το google, shipping=ναυτιλία!!!!!!!!!! B) B) B) B)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

που την βρίσκουμε την 1.5.2; γιατί βρίσκω την 1.5.3.1

Παρεπιμπτόντως αυτή η "επίσημη" ελληνική έκδοση ποιος την έχει βάλει εκεί στο prestashop; Αυτό μάλλον είναι η μεταφραση από το google, shipping=ναυτιλία!!!!!!!!!! B) B) B) B)

 

Εννοείς το λογισμικό όχι τη μετάφραση... 1,5,2 καθώς και όλες τις άλλες πας community -> dev/old versions και επιλέγεις αυτήν που θέλεις ή απλά http://www.prestashop.com/download/old/prestashop_1.5.2.0.zip

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δεν έχει τελειώσει ακόμη.. Πρέπει να αξιολογήσω τη μετάφραση στις φράσεις που έχουν τελειώσει και να την τελειώσω σε ορισμένα modules.. Το ξεzipάρετε και το περνάτε μέσα στο κατάστημα όπως είναι (gzip)

 

Καλές γιορτές σε όλους αγάπη υγεία και ευτυχία να μας φέρει το νέο έτος!

 

Απλά με θλίβει το γεγονός πως τη στιγμή που κάποιοι κουράζονται για να προσφέρουν στην κοινότητα.. Οι άλλοι μένουν ασυγκίνητοι.. Εύγε!! 68 άτομα και μόνο 2 έχουν πληρώσει..!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...