Jump to content

[SOLVED] Διαφημηστικα φυλλαδια


mpolfo

Recommended Posts

Μια ερωτηση

 

Αν γινεται πως μπορουμε να βαλουμε π.χ. ενα block δεξια ή αριστερά και εκει να ανεβασουμε ενα αρχειο pdf για διαφημηστικα φυλλαδια ?

στο block να εμφανιζετε μια εικόνα και πατωντας επάνω να ανοιγει το pdf?

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται και πώς

 

Ευχαριστω

Edited by mpolfo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται.. Κάνεις ένα νέο block διαφήμισης και απλά αλλάζεις την εικόνα με αυτήν που θέλεις και αλλάζεις το σύνδεσμο με τη διαδρομή του αρχείου σου (*.pdf) πχ htdocs/presta/pdf/fylladia.pdf θα βάλεις

http://www.to-domain-sou.gr/presta/pdf/fylladia.pdf.. Δεν το έχω υλοποιήσει ποτέ μου.. Μια ιδέα είναι μόνο, δεν φέρω ευθύνη για το αποτέλεσμα

 

Καλό σου απόγευμα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή η ιδεα αλλα δεν δουλεψε

μου βγαζει μυνημα η σελιδα δεν βρεθηκε

ισως κανω κατι λαθος εγω

 

αν ξερει καποιος?

 

Άλλη ιδέα να κάνεις και joomla και να στήσεις αυτό με τα φυλλάδια εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η πρωτη λυση δουλεψε

γαι καποιο λογο δεν αναγνωριζε την διαδρομη για το αρχειο αλλα οταν το ανοιξα απο το browser το ανοιξε αμεσως

οποτε εκανα copy paste την σελιδα και τωρα ολα ενταξει

 

ευχαριστω πολυ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η πρωτη λυση δουλεψε

γαι καποιο λογο δεν αναγνωριζε την διαδρομη για το αρχειο αλλα οταν το ανοιξα απο το browser το ανοιξε αμεσως

οποτε εκανα copy paste την σελιδα και τωρα ολα ενταξει

 

ευχαριστω πολυ

 

Χαίρομαι που βοήθησα.. Μπορούμε να έχουμε και μεις το link της σελίδας σου;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι.. Λιτό και όπως πρέπει να είναι ένα eshop.. Μπράβο σου!! Εγώ αυτόν τον καιρό ασχολούμαι με την ΠΛΗΡΗ ΑGOOGLΑΡΙΣΤΗ (ΧΩΡΙΣ GOOGLE+ΑΡΙΣΤΗ :blink:) μετάφραση των Ελληνικών για 1,5,2 θέλουν λίγο πείραγμα μερικά css αρχεία σου στην τηλεφωνήτρια για τα κεφαλαία

 

σε αφήνω έχω να κάνω πολλή μετάφραση!!!!

 

Στα Χριστούγεννα θα ενημερώσω με το summer camp Prestashop Θάσος 2013 που σκέφτομαι να οργανώσω!! :ph34r: :ph34r:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω γαι τα καλα λογια

και να φανταστεις οτι δεν ειμαι προγραμματιστης απλα απο χομπι

ο φιλοσ μου οταν το ειδε ενθουσιαστηκε και καθομαστε μαζι τα απογευματα και το παιδευουμε

τα css το γνωριζω και θα τα αλλαξω αλλα προηγουνται αλλα πραγματα

οταν θα ειναι ετοιμο θα σας ενημαρωσω ολους για αποψεις

 

Πολυ καλη ιδεα Prestashop summer camp 2013 :mellow: :mellow: :mellow:

το ερωτημα ειναι τι θα κανουμε εκει

μπυρες και μπανιο στη θαλασσα φανταζομαι γιατι αν πεις να μιλησεις για καμια ιδεα για Prstashop μαλλον κανεις δεν δεν θα θελει

και φυσικα ουτε και εγω

 

Και κατι ακομα πως γινεται να βγει μια ανακοινωση οσοι εχουν κανει ερωτημα στο forum και εχουν λυσει το προβλημα να το αναφερουν SOLVED για να βοηθηθουμε ολοι ?

Edited by mpolfo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα πως γινεται να βγει μια ανακοινωση οσοι εχουν κανει ερωτημα στο forum και εχουν λυσει το προβλημα να το αναφερουν SOLVED για να βοηθηθουμε ολοι ?

 

 

Αυτό έχει ειπωθεί άπειρες φορές.. Έτσι το να βγει μια ΑΚΟΜΗ ανακοίνωση πιο πολύ θα κουράσει παρά θα ενημερώσει.. Όπως και να το κάνεις αν κάποιος είναι μπετόβλακας.. Με λίγη αμμοβολή δεν πρόκειται να γίνει κρύσταλλο Βοημίας.. Είναι καθαρά θέμα συνείδησης και πόσο θέλεις να βοηθάς την κοινότητα..

 

 

ο φιλοσ μου οταν το ειδε ενθουσιαστηκε και καθομαστε μαζι τα απογευματα και το παιδευουμε

τα css το γνωριζω και θα τα αλλαξω αλλα προηγουνται αλλα πραγματα

 

 

 

Όταν λες άλλα πράγματα μπορείς να μου πεις τι εννοείς; Πώς ιεραρχείς δηλαδή τις εργασίες στο presta;

Ο φίλος σου είναι μέλος; Αν όχι κάνε τον για να παίρνουμε ιδέες..

 

 

Πολυ καλη ιδεα Prestashop summer camp 2013 :mellow: :mellow: :mellow:

το ερωτημα ειναι τι θα κανουμε εκει

 

 

 

Έχω σκεφτεί φάση camping μπυρίτσες (όσοι έχουν γκόμενες τις φέρνουν) βόλτες και γενικά καλοκαιρινή διάθεση.. Και απλά το μεσημεράκι που βαράει ντάλα ο ήλιος και όλοι αράζουν στο camping ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ όποιος θέλει μπορεί να μαζευόμαστε και να λύνουμε απορίες ή να ξεκινήσουμε κάποιο πολύπλοκο project made in Greece.. Πάντως το κύριο νόημα θα είναι να γνωριστούν τα ελληνόπουλα (και όχι μόνο) prestashoppers μεταξύ τους και να περάσουμε όμορφες καλοκαιρινές διακοπές.. Τι λες;

Edited by Λόχος Ορεινών Καταδρομών (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο

ανδ καποιοι δεν παιρνουν .....στροφες οτι και να πεις ειναι αδικο

 

ο φιλος μου ειναι αυτος που εχει το καταστημα και δεν εχει γνωσεις υπολογιστη ( ξερεις 55 χρωνων )

οποτε καθομαστε και ψαχνουμε ολα modules free ή οχι και κανουμε δοκιμες σε Local

προταιρεοτξτα ομως εχει να αποφασισει τι θελει απο το eshop

Νομιζω πρεπει να λυσει αυτο το θεμα και τα αλλα ευκολα ήδυσκολα όλα γίνονται

 

Οσο για το camp μεσα ειμαι για τις διακοπες για συζητηση ομως και ειδικα μεσημερι εγω δεν αντεχω

θελω λιγη ξεκουραση

καλη ιδεα και να την προωθησουμε απο νωρις για να δουμε ενδιαφερον

 

Οσο για ιδέες εχω πολλες γιαυτο και αρχισα αυτο το χομπι με τα opensource προγραμματα

τα εχω δοκιμασει όλα και οταν λεω όλα το ενοω

και eshop και cms και arcade και social οτι δηλαδη κυκλοφορει το εχω δοκιμασει

χαλασα 2 Laptop

και τωρα ξερω ποιο να διαλεξω αν θελω να κανω κατι

αλλα οι δοκιμες δεν σταματανε .......keep walking

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο

ανδ καποιοι δεν παιρνουν .....στροφες οτι και να πεις ειναι αδικο

 

ο φιλος μου ειναι αυτος που εχει το καταστημα και δεν εχει γνωσεις υπολογιστη ( ξερεις 55 χρωνων )

οποτε καθομαστε και ψαχνουμε ολα modules free ή οχι και κανουμε δοκιμες σε Local

προταιρεοτξτα ομως εχει να αποφασισει τι θελει απο το eshop

Νομιζω πρεπει να λυσει αυτο το θεμα και τα αλλα ευκολα ήδυσκολα όλα γίνονται

 

Οσο για το camp μεσα ειμαι για τις διακοπες για συζητηση ομως και ειδικα μεσημερι εγω δεν αντεχω

θελω λιγη ξεκουραση

καλη ιδεα και να την προωθησουμε απο νωρις για να δουμε ενδιαφερον

 

Οσο για ιδέες εχω πολλες γιαυτο και αρχισα αυτο το χομπι με τα opensource προγραμματα

τα εχω δοκιμασει όλα και οταν λεω όλα το ενοω

και eshop και cms και arcade και social οτι δηλαδη κυκλοφορει το εχω δοκιμασει

χαλασα 2 Laptop

και τωρα ξερω ποιο να διαλεξω αν θελω να κανω κατι

αλλα οι δοκιμες δεν σταματανε .......keep walking

 

Καλώς τότε.. Βασικά θα κάνω ένα ερωτηματολόγιο και από εκεί θα αποφασίσουμε δημοκρατικά για το αν θα συμπεριλάβουμε "δουλειά" ή όχι στις διακοπές μας.. Ό,τι και να αποφασιστεί πάντως θα είναι προαιρετικό!! Δηλαδή εσύ μπορείς κάλλιστα να ροχαλίζεις εγώ να είμαι στην παραλία με την δικιά μου και οι άλλοι να μπαίνουν πεντάγωνο.. Με πιάνεις; Open-source for open-minded people that wanna enjoy open-schedule holidays!! :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...