Jump to content
vekia

[moduł] Facebook like box za darmo

Recommended Posts

Moduł prestashop: facebook like box plugin za darmo - lubię to

Facebook Like Box za darmo to bezpłatny moduł, który pozwoli Ci dodać do swojego sklepu specjalny blok z pluginem Facebook Like Box, który umożliwia polubienie strony fanpage Twojego sklepu. Zyskaj większą ilość fanów i klientów poprzez zwiększenie możliwości interakcyjnych swojego sklepu.

likeboxfree-big-cover.png

działa ze sklepami w wersji: 1.2.x - 1.7.x

więcej informacji o tym module znajdziesz na oficjalnej stronie:

Facebook lubię to prestashop moduł

likeboxfree.zip

moduł został zaktualizowany do wersji 1.5, obecnie można również dodać like box do footer hooka

Edited by vekia (see edit history)

aktualizacja modułu do wersji 1.6!

Moduł działa teraz poprawnie i wyświetla się bezproblemowo!

Facebook like box za darmo!

kolejna wersja została wydana. Tą razą ;) poprawione zostało wyświetlanie się "live preview" modułu w back office. moduł oczywiście do pobrania za darmo z pierwszego postu lub z naszej strony

moduł zaktualizowany! poprawione funkcjonowanie ustawienia ramki, teraz wszystko działa ok

wersja 1.8.1 już dostępna! Poprawilismy działanie modułu w przeglądarce maxthon, odtąd konfiguracja działa poprawnie w tej wyjątkowo egzotycznej przeglądarce ;)

wersja 1.8.2 wydana! Dodałem portugalskie tłumaczenie udostepnione przez jednego z członków społeczności Prestashop.

wersja 1.8.3 wydana!

moduł wspiera ostatnie dość spore zmiany w plugine zaserwowane nam przez facebook.

+ możliwość zmiany tła

+ fix ustawienia koloru obramowania

• Like 1

wersja 1.8.4 wydana

dodane zostało serbskie tłumaczenie (dzięki Bojann)

u mnie na wersji 1.5.1 po przekopiowaniu Twojego modułu do folderu modules w Prestashop 1.5.1 nie pokazuje mi się on w liście modułów do zainstalowania. Ktoś ma jeszcze tego typu problemy? jak to rozwiązać? pozdrawiam...

Edited by Epredator (see edit history)

witam

czy moduł znajduje się w katalogu /modules/likeboxfree/ ?

to ważne, aby pliki modułu były rozpakowane w tym katalogu (moduł nie może znajdować się w kolejnym subfolderze)

Moim zdaniem najlepiej jest korzystać z instalatora w panelu back office, możesz załadować spakowane archiwum bądź podać bezpośredniego linka do niego: http://mypresta.eu/content/uploads/2013/07/likeboxfree184.zip

1.8.5 wersja wydana

1. duńskie tłumaczenie
  2. funkcja sprawdzająca aktualizacje

wersja 1.8.6 została wydana

poprawione zostało funkcjonowanie live preview w back office 

aktualizacja! wersja 1.8.7 wydana,

- naprawiony komunikat o "undefined index"

- poprawione tłumaczenia (i zaktualizowane)

trudno powiedzieć co jest nie tak, może masz ustawione jakieś filtry w wyszukiwarce modułów?

Moduł jest jak zwykle niewątpliwe świetni, ale mam wątpliwości odnośnie FB. Zauważyłem, że ich wtyczki strasznie przymulają strony. Nie zawsze, ale czasami widzę różnice jak oglądając stronę wyśle wtyczkę FB w kosmos, że strona, która się ślimaczyła po tej akcji śmiga aż miło. 

no niestety, wszystkie zewnętrzne pluginy trochę zamulają strony, ale jak nie ma Cię w social media, nie ma Cię wcale ;)

Dobra, problem był banalny - moduł się wgrywał, ale nie instalował (trochę bez sensu :P ogólnie Presta jak dla mnie jest przekombinowana, bo tą samą funkcjonalność da się zrealizować prościej i nie ważyłoby to aż tak dużo). A filtrowanie wyświetlało jedynie zainstalowane moduły. Już wszystko jest ok :)

nie kazdy jest obcykany w modyfikowaniu plików prestashop, już nie mówiąc o smarty czy o javascript, css, html. stąd jest potrzeba na tak "banalne" moduły które umożliwiają personalizację widgetu bez znajomości kodu, nawet kompletnie zielonym użytkownikom  ;)

Ale nie ma nic za darmo - "banalne dla zielonych" = nadmiar kodu i poziom skomplikowania.

ale co to za nadmiar kodu ... kwestia nie w ilości kodu do przetrawienia, bo ilość jest znikoma, tylko w fakcie, że ładowane są zewnętrze biblioteki, ustanawiane jest zewnętrzne połączenie z serwerami facebooka. To wpływa na performance po stronie przeglądarki, nie moduł.

Witam,

mój pierwszy post i od razu walę z problemem ale moduł nie wyświetla się poprawnie w IE. Pojawia się pusta ramka i błąd połączenia. Strona http://musclestore.pl Można prosić o jakąś podpowiedź?

jaka wersja przeglądarki IE ?

IE 9.0 / 11

ywLD4Jo.png

sprawdź czy nie masz żadnych pluginów albo anywirusa który blokuje social media, avast z tego co pamiętam miał taką funkcję.

Na tej stronie działa, wszystko się ładnie wyświetla.

Co ciekawsze, na mojej stronie też się wyświetla :-) Zagadka! Mam nadzieję, że tak już zostanie (znaczy, że będzie działał).

Edited by pietrow (see edit history)

nic już nie rozumiem, chcesz powiedzieć, że nagle zaczęło wszystko działać? ;)

Już wszystko jasne. Tak jak mówiłeś, dodatek do IE "avast Online Security" nie pozwala się wyświetlać modułowi, po wyłączeniu w dodatkach przeglądarki wszystko działa jak należy. Wielkie dzięki!!!

dzięki za info, to nie pierwszy raz kiedy spotyykam się z tą wtyczką.

co ciekawe, blokuje ona kompletnie wszystko, od zwykłych buttonów, po likeboxy

w każdym razie, dobrze, że już wszystko działa jak należy :)

A tak w ogóle to jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy. Przeglądam to forum często, zwłaszcza ostatnio i muszę stwierdzić, że jesteś gość. Mówię jak jest bez cukrowania ;-)

Dzięki jeszcze raz.

Edited by pietrow (see edit history)

nowa wersja! (1.8.8)

odtąd moduł działa w prestashop w wersji 1.6

aktualizacja

wersja 1.8.9 została wydana

dodane zostało tłumaczenie na Rumuński :-)

• Like 1

Czesc, 

musialem cos popsuc - modul dzialal idealnie i nagle klapa. Probowalem reinstalowac, usuwac, czyscic... i nic. Zmienialem nawet na inne moduly (likebox popup), ale po prostu przestalo dzialac.

Z komentarzami fb tez mam problem.

Czy moge Cie prosic,zebys w wolnej chwili zerknal na http://malutcy.com

modul jest swiezo przeinstalowany - jest na dole strony.

moze cos w CSS pomieszalem?

z gory dziekuje!

niestety na Twojej stronie nie widzę mojego modułu

Przepraszam za zamieszanie, 
juz mam Twoj modul :)

tez byl ten sam problem, ale powylaczalem wszystkie moduly zwiazane z FB (udostepnianiem itp) i  zaczelo dzialac :)

nie wiem, ktory modul przeszkadzal, ale ktorys na pewno -

teraz zostaje walka z komentarzami, ale to odezwe sie na innym forum :)

dziekuje!

ten standardowy moduł do likeboxa który dołączony jest do kazdej instalki jest nic nie warty, wprowadza więcej problemów niżto się może wydawać. całość sprowadza się do tego, że wiele innych modułów FB przez niego przestają działać. lub nie działają tak jak powinny.

• Like 1

Witam, potrzebuję pomocy  :rolleyes:

Zainstalowałam moduł (kiedyś, starszą wersję) wszystko było ok, ale w pewnym momencie zwyczajnie zniknął ze strony. W modułach jest zainstalowany, widzę go w LiveEdit, ale niestety na stronie go nie ma. Odinstalowałam zupełnie, zainstalowałam ponownie (i ten starszy i ten najnowszy próbowałam) i nic nie pomogło.

Dodam, że nie mam innych facebookowych modułów, więc wykluczone że coś się gryzie. 

Jakieś rady?

Wersja sklepu: PrestaShopPL v. 1.4.4.1

pozdrawiam

Zainstalowałam moduł (kiedyś, starszą wersję) wszystko było ok, ale w pewnym momencie zwyczajnie zniknął ze strony. W modułach jest zainstalowany, widzę go w LiveEdit, ale niestety na stronie go nie ma. Odinstalowałam zupełnie, zainstalowałam ponownie (i ten starszy i ten najnowszy próbowałam) i nic nie pomogło.

Dodam, że nie mam innych facebookowych modułów, więc wykluczone że coś się gryzie. 

Jakieś rady?

pozdrawiam

Czasem samo odinstalowanie nie pomaga, prosze sprobowac usunac calkowicie modul z serwera i pozniej dodac ponownie i zainstalowac - mialem podobne problemy w kilku przypadkach, gdy namieszalem w css itp :)

Jakieś rady?

pozdrawiam

a możesz podać linka do sklepu, gdzie moduł jest zainstalowany (i aktywny) ?

Zapodziałam się  :rolleyes:

a możesz podać linka do sklepu, gdzie moduł jest zainstalowany (i aktywny) ?

www.sklepik.runobio.pl

Czasem samo odinstalowanie nie pomaga, prosze sprobowac usunac calkowicie modul z serwera i pozniej dodac ponownie i zainstalowac - mialem podobne problemy w kilku przypadkach, gdy namieszalem w css itp :)

Nie bardzo wiem czym się różni odinstalowanie od usunięcia. Wyrzuciłam całkem, i wgrałam od nowa  :mellow:

Ty korzystasz z tego modułu? na 100% ? ;)

ok widzę, że tak - sorry za durne pytania ;)

czy zmieniane były pliki .tpl modułu?

ok, zatem otwórz plik modułu: rightcolumn.tpl i zamiast oryginalnego kodu skorzystaj z tego:

<div style="display:block; clear:both; border:1px solid #{$likebox.likeboxfree_bordercolor}; {if $likebox.likeboxfree_bgon==1}background:#{$likebox.likeboxfree_bgcolor};{/if}">
<iframe src="//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href={$likebox.likeboxfree_fanpageurl}&width={$likebox.likeboxfree_width}&height={$likebox.likeboxfree_height}&colorscheme={$likebox.likeboxfree_colorscheme}&show_faces={$likebox.likeboxfree_showfaces}&show_border=false&stream={$likebox.likeboxfree_showstream}&header={$likebox.likeboxfree_showheader}" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:{$likebox.likeboxfree_width}px; height:{$likebox.likeboxfree_height}px;" allowTransparency="true"></iframe>
</div>   
  • Like 1

nowa wersja wydana

- zaktualizowane tłumaczenia

ok, zatem otwórz plik modułu: rightcolumn.tpl i zamiast oryginalnego kodu skorzystaj z tego:

<div style="display:block; clear:both; border:1px solid #{$likebox.likeboxfree_bordercolor}; {if $likebox.likeboxfree_bgon==1}background:#{$likebox.likeboxfree_bgcolor};{/if}">
<iframe src="//www.facebook.com/plugins/likebox.php?href={$likebox.likeboxfree_fanpageurl}&width={$likebox.likeboxfree_width}&height={$likebox.likeboxfree_height}&colorscheme={$likebox.likeboxfree_colorscheme}&show_faces={$likebox.likeboxfree_showfaces}&show_border=false&stream={$likebox.likeboxfree_showstream}&header={$likebox.likeboxfree_showheader}" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:{$likebox.likeboxfree_width}px; height:{$likebox.likeboxfree_height}px;" allowTransparency="true"></iframe>
</div>   

Niestety, długo kombinowałam i nie udało się. Nie wiem, pewnie robię coś nie tak. Nie mogłam edytować pliku rightcolumn.tpl więc otworzyłam go w txt i ponownie po zmianie zapisałam z podanym kodem jako .tpl 

Nie pomogło ...  :unsure:

w tej chwili sklep cały czas pokazuje starą wersję kodu

jeżeli korzystasz z cache - wyczyść je i zrekompiluj szablon (ust. zaawansowane > optymalizacja)

• Like 1

nowa wersja została wydana

- dodane zostały funkcje poprawiające proces instalacji modułu w prestashop 1.6.0.8

Heja, jeśli można pozawracać głowę to mam problem - moduł zainstalowany, podałem URL strony z fejsa i jest pusto. Adres strony to lamariee.pl . O co może chodzić ? Na innych stronach jak używałem było ok. Wersja presty to 1.5.3.1

czy aby na 100% działało to na innych stronach ? Pytam, bowiem https://www.facebook.com/suknielamariee nie jest stroną fanpage tylko prywatnym profilem facebook. prywatne konta służą do zakładania kont dla osób, dla firm są fanpage.

likebox pokazuje wyłącznie strony fanpage, nie ma możliwości wyświetlenia w nim prywatnego profilu - wszak prywatny profil nie zbiera "lajków".

warto dodać, ze facebook prędzej czy później zdejmie taki "prywatny" profil, bo łamie on regulamin facebooka.

Ok, dziękuję za informację, na pewno na innych działało (mogę podać linki), ale tam są to typowe fanpage'e. Faktycznie, podpiąłem i działa. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i świetny moduł.

Jak zrobić żeby moduł wyświetlał się w stopce po prawej stronie kolumny "Informacja o sklepie" (tam gdzie pokazuje strzałka na załączonym obrazku).

post-854204-0-69902500-1413212882_thumb.jpg

Chyba wystarczy ustawić mu odpowiednią szerokość żeby sam wskoczył w to miejsce, na screenie wygląda jakby miał ustawione width:100%, więc zmień to na inna szerokość i dodaj float:left jeśli nie ma.

To w pliku tpl masz tam diva który ma style przypisane w tym divie jest iframe, najlepiej dodać temu div-owi klasę: footer-block col-xs-12 col-sm-3 i te dwa wcześniejsze moduły czyli "moje konto" i "informacja o sklepie" też by im pasowało zmienić klasę na col-sm-3 wtedy wszystko ładnie sie pomieści.

W pliku rightcolumn.tpl zamiast 

<div style="display:block;

dałem

<div style="display:inline-block;

i teraz wyświetla się tak jak chciałem   :)

Witam,

Mam mały problem z modułem. Mianowicie wyświetla mi się pusta ramka www.filaments4u.com. Na początku wszystko działało, nagle przestało, przeinstalowałem, znowu zaczęło działać itd.

Edited by otasz (see edit history)

Żeby box był wyświetlany prawidłowo, to osoba przeglądająca sklep musi być zalogowana na swoje konto facebook, w przeciwnym razie wyświetla się pusta ramka. Czy tak powinno być, czy coś źle poustawiałem?

Masz tak ustawionego facebooka, albo dostępny tylko dla zalogowanych, albo masz włączone ograniczenie wiekowe. Zaloguj się na fejsa i sprawdź w ustawieniach.

Dzięki wielkie, okazało się, że zamiast ograniczenia odbiorców do "Polska", miałem zaznaczone ukryj przed "Polska" :D . Może się wstyd przyznać, ale nigdy nie używałem facebooka, dopiero założyłem konto przed otwarciem sklepu, więc jestem trochę "społecznościowo" zacofany.

No widzisz człowiek się całe życie uczy, a wczoraj się zastanawiałem co to za pusta ramka w twoim sklepie, a to był facebook ;D

w jaki sposob wybrac wersje jezykowa ??

Co masz na myśli pisząc wybrać wersje językową? Moduł wyświetla zawartość przesłaną z facebooka, sam moduł, czyli to co widać po wejściu w jego konfiguracje możesz przetłumaczyć w tłumaczeniach zainstalowanych modułów.

Co masz na myśli pisząc wybrać wersje językową? Moduł wyświetla zawartość przesłaną z facebooka, sam moduł, czyli to co widać po wejściu w jego konfiguracje możesz przetłumaczyć w tłumaczeniach zainstalowanych modułów.

W konfiguracji nie ma niczego co by przypominalo wybor jezyka. Uzywam tylko przegladarki w j. ang i to mi sie wyswietla po polsku.

Edited by dubliner (see edit history)

A przeglądarkę masz po polsku i system w komputerze czy po angielsku? Z tego co sie orientuje to jest automatyczne wykrywanie języka według języka przeglądarki. Podaj link do sklepu to Ci powiem w czy w zależności od języka przeglądarki zmienia sie tłumaczenie.

A przeglądarkę masz po polsku i system w komputerze czy po angielsku? Z tego co sie orientuje to jest automatyczne wykrywanie języka według języka przeglądarki. Podaj link do sklepu to Ci powiem w czy w zależności od języka przeglądarki zmienia sie tłumaczenie.

Przegladarka po ang. System po polsku ale watpie zeby sciagalo ustawienia systemowe raczej na 99% to przegladarka odpowiada za to. Sprawdzalem na roznych ustawieniach jezykowych i na roznych przegladarkach i ciagle jest polski tekst. Nie wiem jak to zmienic.Na w/w stronie jest napisane ze domyslnie powinien byc ang.

Moznaby bylo dorobic w tym modzie wybor jezyka.to taka sugestia.

Język w likeboxie jest adekwatny do jezyka wykorzystywanego w ustawieniach konta na facebooku

Z tym że ja testuje ten moduł i np. sprawdzam z przeglądarki pl i widzę język Pl z przeglądarki EN i widzę wszystko w EN więc moduł działa jak należy, sprawdź ustawienia na facebooku może tam masz coś nie tak.

Ewentualnie odezwij sie na PW przygotuje ci kod do umieszczenia w html box który ci wyświetli facebooka.

Język w likeboxie jest adekwatny do jezyka wykorzystywanego w ustawieniach konta na facebooku

W takim razie jak wytlumaczyc to ze konto ktore dodaje nie jest moje tylko klienta ktory jest anglojezyczny.

możesz podać konkretny link do sklepu, w który, likebox wyświetla się tak a nie inaczej ?

nowa wersja wydana

- dodane zostały poprawki do modułu, związane z procesem aktualizacji.

A można zapytać jak zmniejszyć obramowanie :)

+ jak włączyć na nim język niemiecki, gdyż jest po polsku,

Podgląd ramki : 

4f962a39528b4.png

Pozdrawiam

zakaz hotlinkowania, screenshot nie działa

+ jak włączyć na nim język niemiecki, gdyż jest po polsku,

język będzie taki w jakim mamy konto na facebooku 

pewnie jesteś zalogowany/na i na fejsie w przeglądarce z której korzystasz, a facebooka masz po polsku

język będzie taki w jakim mamy konto na facebooku 

pewnie jesteś zalogowany/na i na fejsie w przeglądarce z której korzystasz, a facebooka masz po polsku

Język już zmieniony.

Link do podglądu, będzie prościej : http://vparfumerie.de/14-parfum-fur-damen

Spójrz kolego jaka ramka szeroka :), próbowałem w ustawieniach modułu z poziomu panelu presty zmienić, niemniej jednak zmienia się wielkość samego modułu, nie ramki.

*

Dodatkowo zauważyłem, iż na FF + IE nie wyświetla, pusta ramka, jedynie na Chrome działa.

Edited by Pat9 (see edit history)

niestety w ramce nie widzę nic bowiem:

- konto fanpage posiada ograniczenia i nie wyświetla się ludziom spoza wybranych krajów

- fanpage jest wyłączone (niewidoczne dla nie administratora)

Wybacz, zmieniałem na 4 kraje.

Już zmienione i powinna być widoczna.

Dodatkowo, może orientujesz się, czy istnieje możliwość ustawienia dla danej strony innego języka wyświetlania na FB? - pozostawienie na głównym profilu PL, na FP - DE ? :)

Pozdrawiam

Edited by Pat9 (see edit history)

wszystko jasne :-)

otwórz plik .tpl modułu i zmien display:block na display:inline-block

• Like 1

Great ;)

Dziękuję, zmniejszyła się.

Pozdrawiam!

Dodatkowo, może orientujesz się, czy istnieje możliwość ustawienia dla danej strony innego języka wyświetlania na FB? - pozostawienie na głównym profilu PL, na FP - DE ? :)

Pozdrawiam

jest to możliwe ale wymagałoby kolejnej zmiany.

na sam koniec parametru src="" (dla <iframe>) wstaw:

&locale=de_DE

witam ponownie

poszukuje modulu facebook wysuwanego z prawej lub lewej strony

czy jest coś darmowego  pod presta 1.6 ?

Witam,

Zainstalowałem moduł, dodałem go do lewej kolumny, ale niestety nie wyświetla się w sklepie. 

Sklep został dzisiaj zaktualizowany do 1.6x. Jak ten problem rozwiązać?

http://etrekking.pl

Edit: Już działa. 

Edited by rexxx (see edit history)

nowa wersja została wydana

facebook wyłączył stary "likebox" zastępując go nowum pluginem o nazwie "page plugin"

Moduł wspiera to nowe rozwiązanie, nowe okienko likebox będzie odtąd wyglądac tak (w tym przypadku screen mojego fanpage, dla innych fanpage wygląd bedize inny rzecz jasna)

JIOeBui.png