Jump to content

Automatické generování friendly URL (link_rewrite)


mat.

Recommended Posts

Dobry den,
dost mi vadí, že Nice URL je povinny a je nutne to rucne zadavat..

Existuje prosím metoda, která umoznuje automaticky generovat nice URL, například na základě titulku (názvu produktu) ?

Například zadám titulek
Plazmová televize Samsung XYZ123456 vytvoří automaticky "plazmova-televize-samsung-xyz123456"...

(Prestahop 1.1 v CZE verzi)

Link to comment
Share on other sites

Na radek 605, za $languages = Language::getLanguages(); ve funkci submitAddproduct v souboru admin/tabs/AdminProducts.php pridejte tento kus kodu,

   $titulek=$_POST['name_3'];
   $friendlyurl=str_replace(' ' ,'-',$titulek);
   $_POST['link_rewrite_3']=$friendlyurl;



neni osetreno zadavani hacku a carek, to si musite dopsat sam, ale existujou na to jiz hotove funkce. Zajimalo me to tak jsem to zkousel :) a funguje


jestli na to nespechate, muzu o tom napsat kompletni clanek na redakcni-systemy.com, ale az tak v pondeli, pote hodim link

EDIT: tak tady na tomhle odkazu jsem na to vytvořil článek http://www.redakcni-systemy.com/index.php/prestashop/clanky/67-automaticke-generovani-friendly-url nerucim za spravnost :) ale bylo to testovano na Pr. 1.1.0.5 a fungovalo. Tedka jsem ale videl ze nektere verze uz umi generovani friendly URL automaticky uz pri ciste instalaci, takze to mozna bylo zbytecne :)

Link to comment
Share on other sites

No jak jsem psal, tak vim ze nektere verze uz to umi pri ciste instalaci, ale co jsem videl tak je to udelane tak, ze pri vyplneni nazvu produktu se automaticky javascriptem vyplni i pratelska URL. Ja mam na localhostu take verzi 1.1.0.5, avsak nic takoveho se mi tam nedelalo. Tak bud mam nejakou beta verzi nebo nevim :)

Link to comment
Share on other sites

Na radek 605, za $languages = Language::getLanguages(); ve funkci submitAddproduct v souboru admin/tabs/AdminProducts.php pridejte tento kus kodu,

   $titulek=$_POST['name_3'];
   $friendlyurl=str_replace(' ' ,'-',$titulek);
   $_POST['link_rewrite_3']=$friendlyurl;



neni osetreno zadavani hacku a carek, to si musite dopsat sam, ale existujou na to jiz hotove funkce. Zajimalo me to tak jsem to zkousel :) a funguje


jestli na to nespechate, muzu o tom napsat kompletni clanek na redakcni-systemy.com, ale az tak v pondeli, pote hodim link

EDIT: tak tady na tomhle odkazu jsem na to vytvořil článek http://www.redakcni-systemy.com/index.php/prestashop/clanky/67-automaticke-generovani-friendly-url nerucim za spravnost :) ale bylo to testovano na Pr. 1.1.0.5 a fungovalo. Tedka jsem ale videl ze nektere verze uz umi generovani friendly URL automaticky uz pri ciste instalaci, takze to mozna bylo zbytecne :)



perfektní! díky moc, jdu si precist clanecek ;-)
Link to comment
Share on other sites

doktore, asi tě nepotěším, ale ve verzi 1.1.0.5. je to už v čisté instalaci
Mozem potvrdit, mame verziu 1.1.0.5 a friendly URL to samo generuje z nazvu produktu.



Sice na Slovensku nepoužíváte diakritiku, ale ptám se všeobecně:

...pokud zadáváte F.U v případě nového produktu před uložením do shopu, co Vám to generuje ve spodním řádku? Neboť některá písmena to vynechává, lze to nejspíš taktéž vyřešit úpravou kodu, ale zase to není nutné, jednoduše přeskočené písmeno ve friendly (ať již pro nově tvořené kategorie nebo subsclass), to lze opravit!!
Link to comment
Share on other sites

Sice na Slovensku nepoužíváte diakritiku
Hehe, my nemáme písmená ľščťžýáíé ?

...pokud zadáváte F.U v případě nového produktu před uložením do shopu, co Vám to generuje ve spodním řádku? Neboť některá písmena to vynechává, lze to nejspíš taktéž vyřešit úpravou kodu, ale zase to není nutné, jednoduše přeskočené písmeno ve friendly (ať již pro nově tvořené kategorie nebo subsclass), to lze opravit!!
Ano, písmená s diakritikou to vynecha. Vtedy ich tam doplnim rucne, alebo ked zabudnem tak aj nie ;)
Link to comment
Share on other sites

Sice na Slovensku nepoužíváte diakritiku
Hehe, my nemáme písmená ľščťžýáíé ?

...pokud zadáváte F.U v případě nového produktu před uložením do shopu, co Vám to generuje ve spodním řádku? Neboť některá písmena to vynechává, lze to nejspíš taktéž vyřešit úpravou kodu, ale zase to není nutné, jednoduše přeskočené písmeno ve friendly (ať již pro nově tvořené kategorie nebo subsclass), to lze opravit!!
Ano, písmená s diakritikou to vynecha. Vtedy ich tam doplnim rucne, alebo ked zabudnem tak aj nie ;)


Sákryš, no já žiju v německu, někdy i s tou češtinou mám trable - beru zpět a omluvuju se velice :)

No ale doufám že nedoplňuješ ty písmena s diakritikou :cheese:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
doktore, asi tě nepotěším, ale ve verzi 1.1.0.5. je to už v čisté instalaci
Mozem potvrdit, mame verziu 1.1.0.5 a friendly URL to samo generuje z nazvu produktu.



Sice na Slovensku nepoužíváte diakritiku, ale ptám se všeobecně:

...pokud zadáváte F.U v případě nového produktu před uložením do shopu, co Vám to generuje ve spodním řádku? Neboť některá písmena to vynechává, lze to nejspíš taktéž vyřešit úpravou kodu, ale zase to není nutné, jednoduše přeskočené písmeno ve friendly (ať již pro nově tvořené kategorie nebo subsclass), to lze opravit!!


1) Ve verzi 1.1.0.5 skutečně funguje "automaticke" generování "hezkého URL" dle názvu produktu, i když mně to nejelo (důvod: zřejmě zmršeno nějakou nestandardní úpravou=češtinou . Na nové instalaci a instalací češtiny pomocí importu gzipu již v pořádku).

2) No funguje... jen omezeně, protože písměna "ěščřž" to ignoruje. Díval jsem se do admin.js (funkce str2url), ale přestože jsem ji i kompletně přepsal, tak jsem toto chování neodstranil. Z názvu "žluťoučký kůň" to udělá "moc hezké URL" "luouky-k".
Funguje tohle někomu??
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...