Jump to content

Problema Friendly URL


kodu

Recommended Posts

Am o problema cu friendly url-uri , adica denumirea unui produs este: "anvelopa 120/70-10" si url-ul imi apare "anvelopa-12070-12" in loc sa apara "anvelopa-120-70-12" , este vreo problema, e posibil ca google sa fie derutat si sa nu optimizeze ce trebuie? Imi puteti da un sfat unde trebuie modificat sau ce ar trebui sa fac.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Vei avea niste probleme cu Google din cauza asta. Daca cineva cauta "120/70", sansele scad mult ca sa apara link-ul tau "anvelopa-12070-12". Acum depinde si ce alte optimizari SEO vei face.

Ca sa scapi de problema asta, mergi in admin > product > SEO > si editeaza frendly URL dupa cum vrei sa apara.

Link to comment
Share on other sites

Vei avea niste probleme cu Google din cauza asta. Daca cineva cauta "120/70", sansele scad mult ca sa apara link-ul tau "anvelopa-12070-12". Acum depinde si ce alte optimizari SEO vei face.

Ca sa scapi de problema asta, mergi in admin > product > SEO > si editeaza frendly URL dupa cum vrei sa apara.

Din pacate nu ma lasa, modific degeaba, dupa ce salvez nu se intampla nimc. WTF, o fi vreo problema sau nu am facut eu configurarile bine. Multumesc oricum de sfat.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...