Jump to content

Shopmania karakter kódolási probléma


Godzilla

Recommended Posts

Sziasztok.

 

Megint egy újabb problémába szaladtam bele. Az oldalon használjuk ezt a php kódot. Az 1.4-nél működött rendesen de most csak ez jelenik meg Be�ll�t�si hiba! N�zze meg az adatb�zis karakter k�dol�s�t!. Az árgépre átalakítottam ezt a kódot (még az 1.4-re) és sajnos az sem megy. A karakterek helytelenül jelennek meg a csv fájlban, pedig a kódolás elvilegben be van állítva @mysql_query("SET NAMES utf8") @mysql_query('SET CHARACTER SET utf8') legalábbis eddig ez is működött.

Tudna valaki valami tippet adni merre kellene keresgélnem?

Előre is köszönöm.

Edited by Godzilla (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Az csak az egyik oldal, hogy az adatbázisból karakterhelyesen olvasod ki az adatokat, de a megjelenítési oldalon is figyelni kell erre. Nem ismerem a Shopmania-t, de nekünk is van olyan árösszehasonlító oldalunk, ahova, ha a csv fájl utf-8-as kódolású, akkor helytelenül olvassa be az oldal a termékeink nevét.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy mielőtt fájlba írnám egy függvénnyel átkonvertálom a karakterláncot.

 

$adat = mb_convert_encoding ( $adat , "ISO-8859-2", "UTF-8" );

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

Az csak az egyik oldal, hogy az adatbázisból karakterhelyesen olvasod ki az adatokat, de a megjelenítési oldalon is figyelni kell erre. Nem ismerem a Shopmania-t, de nekünk is van olyan árösszehasonlító oldalunk, ahova, ha a csv fájl utf-8-as kódolású, akkor helytelenül olvassa be az oldal a termékeink nevét.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy mielőtt fájlba írnám egy függvénnyel átkonvertálom a karakterláncot.

 

$adat = mb_convert_encoding ( $adat , "ISO-8859-2", "UTF-8" );

Ez most nem teljesen világos, egy kicsit értetlen vagyok :)

Ha van egy adatbázis amiben UTF8 kódolás van majd kiolvasom ezt egy olyan php fájlal ami ugyan ilyen kódolású akkor mért jelenik meg helytelenül?

Link to comment
Share on other sites

Amikor még anno tanultam programozni még a tanárom is azt mondta, hogy a karakterkódolás szépséges és rögös útját mindenkinek végig kell járni és megtapasztalni :)

 

De komolyra fordítva, az adatbázisnak is van egy illesztése, az adattábláknak is van egy illesztése, illetve a megjelenítéskor is meg kell határozni, hogy milyen kódolással jelenítsük meg.

Ezt csv esetén kb így:

header('Content-Type: text/html; charset=utf-8');

Html esetén így: (bár ez itt nem játszik)

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

Link to comment
Share on other sites

Ez én értem is, de nem akarok kötözködni, ha eddig 1.4-en jó volt akkor most mért nem?

Azért megcsináltam amit írtál és átkonvertáltam az adatokat a php fájlban így $adat = mb_convert_encoding ( $adat ,"ISO-8859-2","UTF-8");

Persze az adat át lett írva a változó nevére, és sajnos így is ugyan azt adja vissza.

Link to comment
Share on other sites

Ok, perpill nincs más tippem. Ezek szerint akkor 1.5-ös PS esetén van a gond? Illetve írtad az 1. commentbe, hogy használjuk ezt a php kódot... Melyiket?

Ha publikus esetleg elküldhetnéd, s ha hazaértem, akkor rá tudok nézni, ha addig nem jutsz megoldásra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...